Dordrecht, Netherlands

Te weinig kennis over long covid: 'Het is niet zichtbaar en dat is frustrerend'

De opbrengst van de Drechtstadloop zal dit jaar gebruikt worden voor onderzoek naar long covid. De gevolgen van een coronabesmetting blijven namelijk voor veel Nederlanders een probleem, maar we weten eigenlijk weinig van long covid. Ook bij Dordtenaar Annette Zoetemeijer beheerst deze diagnose haar leven. "Ik zit uitgeteld op de bank."
Annelot Bezemer | 23 september 2022 13:07 | Aangepast op 23 september 2022 13:07
Sportarts Frank Loeffen werkt sinds de coronacrisis in het Albert Schweitzer ziekenhuis. Hij maakt van dichtbij mee hoe nodig onderzoek naar long covid is. ''Met de technieken die we nu hebben, vinden we weinig terug bij patiënten terwijl we weten dat er wel degelijk iets aan de hand is." Long covid is van de buitenkant niet zichtbaar en dat zorgt voor onbegrip. "Het is frustrerend. Als je pols in het gips zit, is het wel voor iedereen duidelijk."

Ook Annette maakt die onbegrip mee. ''Mensen zien je hardlopen en werken, dus gaan er vanuit dat het wel goed gaat." Wat haar omgeving alleen niet ziet, is hoe ze zich voelt als ze weer thuis komt. "Na die activiteiten zit ik uitgeteld op de bank."

Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...