Dordrecht, Netherlands

Te weinig kennis over long covid: 'Het is niet zichtbaar en dat is frustrerend'

De opbrengst van de Drechtstadloop zal dit jaar gebruikt worden voor onderzoek naar long covid. De gevolgen van een coronabesmetting blijven namelijk voor veel Nederlanders een probleem, maar we weten eigenlijk weinig van long covid. Ook bij Dordtenaar Annette Zoetemeijer beheerst deze diagnose haar leven. "Ik zit uitgeteld op de bank."
Annelot Bezemer | 23 september 2022 13:07 | Aangepast op 23 september 2022 13:07
Sportarts Frank Loeffen werkt sinds de coronacrisis in het Albert Schweitzer ziekenhuis. Hij maakt van dichtbij mee hoe nodig onderzoek naar long covid is. ''Met de technieken die we nu hebben, vinden we weinig terug bij patiënten terwijl we weten dat er wel degelijk iets aan de hand is." Long covid is van de buitenkant niet zichtbaar en dat zorgt voor onbegrip. "Het is frustrerend. Als je pols in het gips zit, is het wel voor iedereen duidelijk."

Ook Annette maakt die onbegrip mee. ''Mensen zien je hardlopen en werken, dus gaan er vanuit dat het wel goed gaat." Wat haar omgeving alleen niet ziet, is hoe ze zich voelt als ze weer thuis komt. "Na die activiteiten zit ik uitgeteld op de bank."

Lees ook

Kersttraditie keert terug: schaatsen in de binnenstad

In december kan er eindelijk weer geschaatst worden in de Dordtse binnenstad. De kerstijsbaan komt n...

Buurtbewoners die hielpen na explosie in het zonnetje gezet

De buren die twee weken geleden te hulp schoten na een grote explosie bij een Papendrechts huis, zij...

Lot uit de loterij: 189 starters zoeken woongeluk in eigen dorp

Hoe kom je als starter in Hardinxveld-Giessendam aan een betaalbare koopwoning? Het korte antwoord i...

Meerdere huiszoekingen na steekpartij musical, familie slachtoffer wil ‘rust’

De politie heeft donderdag twee huiszoekingen gedaan naar aanleiding van de steekpartij tijdens een ...

Ests international tekent voor drie jaar bij FC Dordrecht

Middenvelder Martin Vetkal uit Estland sluit per direct aan bij de selectie van FC Dordrecht. De 21-...

Motorrijder gewond na aanrijding met camper

Een motorrijder en camper zijn vrijdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Dordrecht. Dat gebeur...