Dordrecht, Netherlands

Te weinig kennis over long covid: 'Het is niet zichtbaar en dat is frustrerend'

De opbrengst van de Drechtstadloop zal dit jaar gebruikt worden voor onderzoek naar long covid. De gevolgen van een coronabesmetting blijven namelijk voor veel Nederlanders een probleem, maar we weten eigenlijk weinig van long covid. Ook bij Dordtenaar Annette Zoetemeijer beheerst deze diagnose haar leven. "Ik zit uitgeteld op de bank."
Annelot Bezemer | 23 september 2022 13:07 | Aangepast op 23 september 2022 13:07
Sportarts Frank Loeffen werkt sinds de coronacrisis in het Albert Schweitzer ziekenhuis. Hij maakt van dichtbij mee hoe nodig onderzoek naar long covid is. ''Met de technieken die we nu hebben, vinden we weinig terug bij patiënten terwijl we weten dat er wel degelijk iets aan de hand is." Long covid is van de buitenkant niet zichtbaar en dat zorgt voor onbegrip. "Het is frustrerend. Als je pols in het gips zit, is het wel voor iedereen duidelijk."

Ook Annette maakt die onbegrip mee. ''Mensen zien je hardlopen en werken, dus gaan er vanuit dat het wel goed gaat." Wat haar omgeving alleen niet ziet, is hoe ze zich voelt als ze weer thuis komt. "Na die activiteiten zit ik uitgeteld op de bank."

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Straks ook op zondag vier sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus zou helpen: ‘We tillen ons een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...