Dordrecht, Netherlands

Wat nu met Chemours? Gemeenteraad eist duidelijkheid

Het is volstrekt onduidelijk wat er gaat gebeuren met het PFAS-afval van de chemische fabriek Chemours. De inspectie Leefomgeving en Transport van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat besloot deze week dat het chemische bedrijf niet langer PFAS uit mag voeren naar het verbrandingsbedrijf Indaver in Antwerpen. Indaver is een van de weinige bedrijven die PFAS-afval verwerkt. De grote vraag is wat er na het verbod wel gebeurd met het afval.
Marjolein Vos | 3 november 2022 11:07 | Aangepast op 3 november 2022 11:07
Donderslag bij heldere hemel
Verantwoordelijk wethouder Tanja de Jonge liet dinsdag aan de gemeenteraad weten dat het besluit van de inspectie voor Dordrecht als donderslag bij heldere hemel kwam. “Ik ben gelijk in de telefoon geklommen om informatie te krijgen”, aldus de wethouder. VVD. Op Ons Eiland en GroenLinks hebben inmiddels ook namens alle andere fracties om duidelijkheid gevraagd. Die duidelijkheid is er voorlopig niet.

Wie o wie is bevoegd?
Bestuurlijk ligt de zaak ingewikkeld. Chemours ligt op het grondgebied van Dordrecht, maar de provincie Zuid-Holland gaat over de vergunningen. Overigens vindt het College van Burgemeester en Wethouders dat het in eerste instantie de verantwoordelijkheid van het bedrijf zelf is om met oplossingen te komen.

Chemours-woordvoerder Harmen Geers benadrukt dat het bedrijf 'de best beschikbare technologieën toepast om zijn emissies in de fabriek te minimaliseren, met minimaal 99 procent'. Volgens Geers bestaat de afvalstroom voor het overgrote deel uit koolstof en water en maar voor een fractie uit PFAS. Die afvalstromen worden verwerkt door afvalverwerkingsbedrijven buiten Chemours.

Wethouder De Jonge kon niet meer dan de gemeenteraad toezeggen dat zij zo snel mogelijk met de provincie om de tafel gaat om over oplossingen te praten. Dordrecht hoopt nog altijd een einde te kunnen maken aan de vervuiling door Chemours. Nog eens extra opslag van chemisch afval ziet de gemeente niet zitten. Tot nu toe heeft de fabriek altijd vergunningen gekregen om te blijven produceren.

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus moet uitkomst bieden: ‘We tillen onszelf een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...

Reeks autobranden houdt aan: Range Rover in vlammen op

Een auto is in de nacht van zondag in maandag verwoest door brand in Dordrecht. Dat gebeurde even vo...

Minder intercity's tussen Dordrecht en Rotterdam

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal moesten maandagochtend rekening houden met vertragi...

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...