gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitkijken naar zomerkermis, maar hoe zit het met de Energizer?

ba7e06f1055a01b32317d2fb4ec83e67

Het is weer zomer en dat betekent dat de zomerkermis er weer aan komt. Op zaterdag is de feestelijke opening waarna het negen dagen feest is op de Laan van Europa. Er wordt dan ook al druk gewerkt aan de opbouw van de verschillende attracties.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Over twee dagen is het zover. Dan gaan voor negen dagen lang de ballen los, worden er duizenden eenden uit een plastic vijver gevist en leven de knuffelgrijpers weer even tussen hoop en vrees. De zomerkermis is dit jaar voor de tweede keer te vinden op de Laan van Europa, bij het Van der Valk-hotel naast de A16. Dit vanwege vanwege werkzaamheden rondom de Spuiboulevard.

De Dordtse zomerkermis wordt op zaterdag om 13.00 uur geopend door evenementenwethouder Maarten Burggraaf. Hoewel de kermis iedere dag te bezoeken is zijn er een aantal themadagen ingericht. Zo is de kermis op dinsdagmiddag bijvoorbeeld licht- en geluidsarm. De vrijdagavond staat in het teken van de vaderlandse muziek met een drietal zangers. Ook op zaterdag is dat het geval.

Omdat de kermis weer plaatsvindt op de Laan van Europa, is er ook dit jaar weer ruimte voor vijftig attracties in plaats van de ruim dertig die er tot en met 2023 op de Spuiboulevard pasten. Nieuw zijn dit jaar de Flying Pig, een grote versie van het kinderspel Stef Stuntpiloot. Ook nieuw is een hoge flyer, een zweefmolen die de inzittenden tot grote hoogten brengt. Verder maakt ook de Phantom zijn debuut, een hoge schommel die niet alleen schommelt maar ook een draaiweging maakt. Voor de kleinsten is ook een toevoeging: de Splash Duck. Dat is een attractie waarbij kinderen in een eend zitten en doelwitten proberen nat te spuiten.

Energizer
De aanwezigheid van één van de attracties is opvallend te noemen. De Energizer, een relatief nieuwe attractie in het Nederlandse kermislandschap, is namelijk weer in opbouw. Eind april viel een veertien jarig meisje in Hilversum uit de attractie tijdens de rit. In het ziekenhuis werd later geconstateerd dat ze haar arm had gebroken. De Energizer werd daarop meteen verzegeld door de Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA), die toezicht houdt op alle kermisattracties in Nederland.

Een woordvoerder van de Kermisbond liet toen aan RTL Nieuws weten dat de exploitant van de attractie "erg van slag" was. De exploitant staat bekend als "kundig" en "zorgvuldig" als het gaat om veiligheid.
4ccd06f138ac9a27e0f01cee8fcf0e37
De Energizer wordt nu weer opgebouwd, maar groen licht is er nog niet. Aan Rijnmond laat de exploitant weten dat er op vrijdag nog NVWA-inspecteurs langskomen en dat er diezelfde dag nog een laatste keuring plaatsvindt. Hij heeft er "het volste vertrouwen in" groen licht te krijgen.

De Energizer bestaat uit een draaiende arm met daaraan een zestal gondels die om een as roteert. Daarmee gaan de inzittenden dus al meermaals over de kop. Omdat de gondels ook nog ronddraaien worden inzittenden blootgesteld aan extra G-krachten. Er passen dertig mensen in de attractie, die in 2024 voor het eerst op een Nederlandse kermis stond.

De kermis opent dagelijks om 13.00 uur of 14.00 uur en blijft afwisselend open tot 23.00 of 00.00 uur. Parkeren kan, maar de dichtstbijzijnde parkeerplaats heeft plaats voor maximaal driehonderd voertuigen. De locatie is ook bereikbaar per bus, buslijn 4 richting Papendrecht komt direct langs de busstop en komt ieder half uur voorbij.

Bekijk hieronder ook een korte videoreportage over de opbouw en de nieuwe attracties op de zomerkermis.

Lees meer over:

|

Lees ook

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.