gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitkijken naar zomerkermis, maar hoe zit het met de Energizer?

ba7e06f1055a01b32317d2fb4ec83e67

Het is weer zomer en dat betekent dat de zomerkermis er weer aan komt. Op zaterdag is de feestelijke opening waarna het negen dagen feest is op de Laan van Europa. Er wordt dan ook al druk gewerkt aan de opbouw van de verschillende attracties.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Over twee dagen is het zover. Dan gaan voor negen dagen lang de ballen los, worden er duizenden eenden uit een plastic vijver gevist en leven de knuffelgrijpers weer even tussen hoop en vrees. De zomerkermis is dit jaar voor de tweede keer te vinden op de Laan van Europa, bij het Van der Valk-hotel naast de A16. Dit vanwege vanwege werkzaamheden rondom de Spuiboulevard.

De Dordtse zomerkermis wordt op zaterdag om 13.00 uur geopend door evenementenwethouder Maarten Burggraaf. Hoewel de kermis iedere dag te bezoeken is zijn er een aantal themadagen ingericht. Zo is de kermis op dinsdagmiddag bijvoorbeeld licht- en geluidsarm. De vrijdagavond staat in het teken van de vaderlandse muziek met een drietal zangers. Ook op zaterdag is dat het geval.

Omdat de kermis weer plaatsvindt op de Laan van Europa, is er ook dit jaar weer ruimte voor vijftig attracties in plaats van de ruim dertig die er tot en met 2023 op de Spuiboulevard pasten. Nieuw zijn dit jaar de Flying Pig, een grote versie van het kinderspel Stef Stuntpiloot. Ook nieuw is een hoge flyer, een zweefmolen die de inzittenden tot grote hoogten brengt. Verder maakt ook de Phantom zijn debuut, een hoge schommel die niet alleen schommelt maar ook een draaiweging maakt. Voor de kleinsten is ook een toevoeging: de Splash Duck. Dat is een attractie waarbij kinderen in een eend zitten en doelwitten proberen nat te spuiten.

Energizer
De aanwezigheid van één van de attracties is opvallend te noemen. De Energizer, een relatief nieuwe attractie in het Nederlandse kermislandschap, is namelijk weer in opbouw. Eind april viel een veertien jarig meisje in Hilversum uit de attractie tijdens de rit. In het ziekenhuis werd later geconstateerd dat ze haar arm had gebroken. De Energizer werd daarop meteen verzegeld door de Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA), die toezicht houdt op alle kermisattracties in Nederland.

Een woordvoerder van de Kermisbond liet toen aan RTL Nieuws weten dat de exploitant van de attractie "erg van slag" was. De exploitant staat bekend als "kundig" en "zorgvuldig" als het gaat om veiligheid.
4ccd06f138ac9a27e0f01cee8fcf0e37
De Energizer wordt nu weer opgebouwd, maar groen licht is er nog niet. Aan Rijnmond laat de exploitant weten dat er op vrijdag nog NVWA-inspecteurs langskomen en dat er diezelfde dag nog een laatste keuring plaatsvindt. Hij heeft er "het volste vertrouwen in" groen licht te krijgen.

De Energizer bestaat uit een draaiende arm met daaraan een zestal gondels die om een as roteert. Daarmee gaan de inzittenden dus al meermaals over de kop. Omdat de gondels ook nog ronddraaien worden inzittenden blootgesteld aan extra G-krachten. Er passen dertig mensen in de attractie, die in 2024 voor het eerst op een Nederlandse kermis stond.

De kermis opent dagelijks om 13.00 uur of 14.00 uur en blijft afwisselend open tot 23.00 of 00.00 uur. Parkeren kan, maar de dichtstbijzijnde parkeerplaats heeft plaats voor maximaal driehonderd voertuigen. De locatie is ook bereikbaar per bus, buslijn 4 richting Papendrecht komt direct langs de busstop en komt ieder half uur voorbij.

Bekijk hieronder ook een korte videoreportage over de opbouw en de nieuwe attracties op de zomerkermis.

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.

Helianthus (1)

Vernieuwde sportruimte Helianthus dankzij hulp van Drechtstadloop

Helianthus, een ontmoetingsplek voor mensen met kanker en mensen die kanker hebben gehad, heeft een nieuwe sportruimte geopend. Hiervoor heeft de stichting 15.000 euro gebruikt die vorig jaar tijdens de Drechtstadloop voor haar is opgehaald.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.