gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitslagenavond live op TV Dordrecht

23129155c7c7c7c2baa7466f9b9fb8a9

16 maart, de dag van de verkiezingen. En is het woensdagavond tijd voor de uitslagen. Welke partij heeft de meeste stemmen en wie heeft het straks voor het zeggen? Dat komt aan bod in de live-uitzending, te zien vanaf 20:30 uur op TV Dordrecht. "Een heerlijk avondje voor wie een beetje van politiek houdt," zegt presentator Ron van de Rhee.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Uitslagen, commentaren. Oud gedienden, nieuwe raadsleden. Ze schuiven allemaal aan om de praten over de gemeenteraadsverkiezingen." Het beloofd volgens Van de Rhee een mooie avond te worden. Met ook een blik op de situatie in Oekraïne. "Burgemeester Wouter Kolff zal zijn stem laten horen over wat voor invloed dat heeft op de komende vier jaar. Alles komt aan bod."

Cameraman Fokko van der Straaten is traditie getrouw ook weer van de partij. Samen met Ad van den Herik doet hij zijn rondje langs het stembureau, de burgers en de stemmentellers. "Op Pad met Ad, maar dan live," zegt hij. "Dat is voor RTV Dordrecht best bijzonder, dat we een live-uitzending op weten te zetten. De laatste keer was zeker 30 jaar geleden. Toen stond ik ook hier, in de Reinier Kennedyzaal van het Stadhuis."

Over de uitslag weet Van de Rhee nog niet veel te vertellen. Wie dat wel kan is de huisvoorspeller Marco van Schaardenburgh. "Hij heeft er al heel vaak heel dicht bij gezeten. Hij komt vanavond met de laatste cijfers. Maar de verwachting is dat met zestien partijen, waarvan zes nieuwe, er een versnippering plaats zal vinden. En we zijn benieuwd, wat de grootste van vier jaar geleden, Beter voor Dordt, gaat doen."

Dat alles is dus woensdagavond vanaf 20:30 uur live te zien op TV Dordrecht. "Tot dat het leuk blijft," eindigt Van de Rhee.

Lees ook

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.