Dordrecht, Netherlands

Uitstoot GenX tot nu toe niet gevaarlijk

De uitstoot van GenX lijkt geen gevaar op te leveren voor de gezondheid van omwonenden. Dat concludeert het RIVM na onderzoek. Chemours wordt door de provincie gevraag de uitstoot van de stof te beperken.
Petra Scheurwater | 14 december 2016 13:47 | Aangepast op 14 december 2016 13:47
Het RIVM wil nog geen definitieve conclusies trekken, omdat er nog veel onduidelijk is over de techniek van GenX. Er wordt gebruik gemaakt van diverse stoffen, die nog nader onderzocht moeten worden. Daar loopt een onderzoek naar in Duitsland, de resultaten worden in 2019 verwacht.

Er is ook onderzoek gedaan naar de hoeveelheid PFOA en delen van GenX in waterwinputten. De stoffen zijn aangetroffen, maar de hoeveelheid is volgens het RIVM niet zorgwekkend.

Lees ook

Extra stageplekken voor studenten na verbouwing Geef het Dordt

Doorgeefinitiatief Geef het Dordt aan de Merwedestraat is klaar met de verbouwing. De opslag werd ui...

Niet zwemmen maar kunst kijken bij expositie POP-UP Wantij

Het zwemseizoen is voorbij, maar dat betekent niet dat het deze zaterdag stil was bij het wantijbad,...

Tijdens 'klimaatalarm' storten actievoerders ter aarde op Dordts station

Een bijzonder beeld voor nietsvermoedende reizigers: ongeveer twintig actievoerders stortten zich ma...

Een eigen plek voor LHBTIQ+: COC start regenboogcafé in Dordrecht

COC Rotterdam start samen met Stichting Door een maandelijkse ontmoetingsavond voor de LHBTIQ+ gemee...

Organisatie jongerenfestival In de Biesboschhal spreekt van “veelbelovende start”

De eerste editie van het nieuwe vierdaagse jongerenevenement In de Biesboschhal heeft meer dan 2500 ...

112-nieuws: mishandeling en aanrijding op dezelfde plek in Dordts centrum

Op een zebrapad in het centrum van Dordrecht is op dezelfde dag iemand mishandeld én, enkele uren la...