gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitvaarten anders door corona-regels

ffdf38f4927da81623a3f18cca17ed5b

Corona beïnvloedt niet alleen onze levens, maar ook onze dood. Bij een begrafenis of crematieplechtigheid mogen bijvoorbeeld nog maar 30 mensen aanwezig zijn. En dat is ingrijpend, zo ervaart de uitvaartbranche.

Alka Goos |  | Aangepast op
Het virus zorgt voor een hoger aantal overledenen en dat merkt ook de Dordtse begraafplaats Essenhof. "We hebben ongeveer 30 procent meer uitvaarten", zegt teamleider Mieke Verkuil.

"Wij hebben de stoelen in de aula in setjes van twee op anderhalve meter afstand staan. Dat is bewust, want veel mensen vormen dagelijks al een paar", vertelt ze.

Dat er slechts 30 mensen mogen komen, maakt het voor nabestaanden moeilijk en extra verdrietig. "Maar gelukkig kunnen we een live-stream aanbieden, zodat mensen elders mee kunnen kijken. Dat gebeurt nu bij bijna elke uitvaart."

Omdat er ook geen catering of nazit is, is de uitvaart vrij sober. "Maar als je creatief bent kun je wel degelijk een mooie uitvaart verzorgen", zegt Ilse Hendriks van Vjanova Uitvaartbegeleiding.

"Vorige week had ik een uitvaart, waarbij we met de wagen een route reden langs plekken waar de overledene graag kwam. Op die plekken stonden mensen op gepaste afstand, vooraf afgestemd met politie en handhaving", vertelt ze.

"Sommige mensen kiezen nu bewust voor een kleine plechtigheid om over een tijdje, na de coronacrisis, een uitgebreidere herdenking te organiseren. En vergis je niet, klein kan ook heel mooi zijn."

"Al huilt mijn hart soms als ik zie dat mensen elkaar niet even een knuffel kunnen geven of dat ik een troostende hand op een schouder kan leggen", zegt de uitvaartondernemer.

Lees ook

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”