gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitvaarten anders door corona-regels

ffdf38f4927da81623a3f18cca17ed5b.jpg

Corona beïnvloedt niet alleen onze levens, maar ook onze dood. Bij een begrafenis of crematieplechtigheid mogen bijvoorbeeld nog maar 30 mensen aanwezig zijn. En dat is ingrijpend, zo ervaart de uitvaartbranche.

Alka Goos |  | Aangepast op
Het virus zorgt voor een hoger aantal overledenen en dat merkt ook de Dordtse begraafplaats Essenhof. "We hebben ongeveer 30 procent meer uitvaarten", zegt teamleider Mieke Verkuil.

"Wij hebben de stoelen in de aula in setjes van twee op anderhalve meter afstand staan. Dat is bewust, want veel mensen vormen dagelijks al een paar", vertelt ze.

Dat er slechts 30 mensen mogen komen, maakt het voor nabestaanden moeilijk en extra verdrietig. "Maar gelukkig kunnen we een live-stream aanbieden, zodat mensen elders mee kunnen kijken. Dat gebeurt nu bij bijna elke uitvaart."

Omdat er ook geen catering of nazit is, is de uitvaart vrij sober. "Maar als je creatief bent kun je wel degelijk een mooie uitvaart verzorgen", zegt Ilse Hendriks van Vjanova Uitvaartbegeleiding.

"Vorige week had ik een uitvaart, waarbij we met de wagen een route reden langs plekken waar de overledene graag kwam. Op die plekken stonden mensen op gepaste afstand, vooraf afgestemd met politie en handhaving", vertelt ze.

"Sommige mensen kiezen nu bewust voor een kleine plechtigheid om over een tijdje, na de coronacrisis, een uitgebreidere herdenking te organiseren. En vergis je niet, klein kan ook heel mooi zijn."

"Al huilt mijn hart soms als ik zie dat mensen elkaar niet even een knuffel kunnen geven of dat ik een troostende hand op een schouder kan leggen", zegt de uitvaartondernemer.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.