Dordrecht, Netherlands

Uitvoering van het plasbeleid; nieuwe openbare toiletten in de stad

Er wordt al jarenlang om gestreden; een openbaar toilet in de binnenstad van Dordt. Nu is er niet één, maar zijn er zelfs twee bijgekomen. Eentje op de Grote Markt en de andere op de Weeskinderendijk. Er zijn zelfs plannen voor een derde. "Iedereen moest daar natuurlijk vreselijk om lachen. Een plasbeleid, hoe verzin je het?"
Alexander Eleveld | 9 juli 2021 14:58 | Aangepast op 9 juli 2021 14:58
Na een korte toespraak van wethouder Marco Stam, vol met de te verwachten woordgrapjes zoals iedereen die zijn of haar plasje over de plannen moest doen, kreeg Kitty Kruger de eer om de nieuwe WC officieel te openen. "Zoiets duurt lang, want ambtenaren moeten er naar kijken en er moeten de juiste vergunningen komen."

Er zijn veel mensen die niet lang of zelfs helemaal niet hun plas kunnen ophouden. Een oplossing was daarom al de afgelopen jaren de HogeNood app. Bij deze app kan je zien bij welke restaurants en winkels je naar de toilet kan in de stad. Die waren echter wel altijd na sluitingstijd gewoon dicht. Ook de coronatijd heeft laten zien dat een openbaar toilet onmisbaar is. "Ik kreeg zoveel mailtjes van mensen die het fijn vonden dat er eindelijk een toilet is."

Kitty Kruger werd veel aangesproken als voorvechtster van een plasbeleid. Dat woord werd in 2018 nog uitgeroepen tot Dordts woord van het jaar. "Sommige maken er zeikwijf van, maar dat maakt mij allemaal niet uit. Het heeft gewerkt." Volgens haar zijn er een hele rits mensen geweest die hebben meegeholpen om van deze initiatiefwet een succes te maken. "Het loont de moeite."

Bekijk onze reportage voor ook een kijkje achter de schermen bij de WC. Want hoe blijft zo'n hokje schoon en opgeruimd?

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...