gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitzendbureaus: stilte voor de storm

506d159329f91d32a22f7a4f5a6f2533

Hoewel veel mensen noodgedwongen thuis zitten, omdat bedrijven op een lager pitje draaien, hebben uitzendbureaus in Dordrecht het niet drukker dan normaal. In veel gevallen is het zelfs wat stiller. Zzp'ers lijken af te wachten en nog niet op zoek naar ander werk.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"We merken wel dat de markt anders is", vertelt een medewerker van Olympia Uitzendbureau. "Aan het begin van de invoering van de maatregelen kwamen er wel meer aanvragen binnen van supermarkten en bedrijven die in de afvalverwerking werken. Maar dat lijkt nu redelijke opgevuld. Het is eigenlijk vrij rustig. Een soort stilte voor de storm. Je merkt dat veel bedrijven afwachten. Veel sollicitatieprocedures zijn ook stilgezet.

Bij Randstad Uitzendbureau merken ze weinig verschil. "Zzp'ers melden zich nog niet. We krijgen ook geen specifieke aanvragen van bedrijven. Supermarkten zetten vooral studenten in die nu niet naar school hoeven. Maar die melden zichzelf bij de winkels".

Sommige werkzoekenden lijken hun eisen wel wat naar beneden bij de stellen. "Mensen zijn soms overgekwalificeerd, maar gaan nu wel aan de slag in de productie of administratie", vertelt een woordvoerder van Tempo-team Uitzendbureau. Werkzoekenden nemen het nu sneller aan, om zo toch een inkomen te generen". Het werk voor de uitzendbureaus blijft eigenlijk gewoon hetzelfde. "We proberen mensen en bedrijven aan elkaar te koppelen. En in deze tijden vooral mensen die nog aan het werk zijn, aan het werk te houden".

Lees ook

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”