gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Unieke muzikale afsluiting "Licht voor Dordt"

de279ded1dc39297152a120e7b2830d9

De voorlopig laatste videoboodschap van Licht voor Dordt wordt afgesloten met een speciale vertolking van het lied 'Vrede van God'.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Meer dan 100 muzikanten en zangers uit zestien verschillende kerken werkten er aan mee. Deze unieke 'corona-uitvoering' wordt namens de Dordtse kerken als een Pinkstergroet uitgezongen over de stad.

In de elfde en voorlopig laatste videoboodschap niet alleen muziek, maar ook een impressie van verschillende hulp-acties tijdens Hemelvaartsdag. En de overpeinzing komt dit keer van Wiebe van Horsen, coördinator van de stichting Missie Dordt.

Maar het hoogtepunt van deze Licht voor Dordt is dus een unieke uitvoering van het lied 'Vrede van God', met medewerking van meer dan honderd muzikanten en zangers vanuit zestien Dordtse kerken. "We hebben bewust voor dit lied gekozen" aldus Wiebe van Horsen, "Pinksteren is voor christenen het feest van vrede en vreugde door de Heilige Geest. Niet dat wij die vrede en vreugde zelf op zak hebben, maar we ervaren dat het ons cadeau wordt gedaan. Dat gunnen we iedereen, juist ook in deze ingrijpende tijd. Daarom zingen we dit lied als een Pinkstergroet en zegenbede uit over de stad."

Deze speciale aflevering van Licht voor Dordt is niet alleen te zien op YouTube en onze website, maar zondag vanaf 18.00 uur en komende woensdag ook op TV Dordrecht. 
c9d5aef022e3a9b3d75c836442102c78

Lees ook

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van een eerder vermiste man. Dat bevestigt de politie zondagochtend.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.