gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Unieke muzikale afsluiting "Licht voor Dordt"

de279ded1dc39297152a120e7b2830d9

De voorlopig laatste videoboodschap van Licht voor Dordt wordt afgesloten met een speciale vertolking van het lied 'Vrede van God'.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Meer dan 100 muzikanten en zangers uit zestien verschillende kerken werkten er aan mee. Deze unieke 'corona-uitvoering' wordt namens de Dordtse kerken als een Pinkstergroet uitgezongen over de stad.

In de elfde en voorlopig laatste videoboodschap niet alleen muziek, maar ook een impressie van verschillende hulp-acties tijdens Hemelvaartsdag. En de overpeinzing komt dit keer van Wiebe van Horsen, coördinator van de stichting Missie Dordt.

Maar het hoogtepunt van deze Licht voor Dordt is dus een unieke uitvoering van het lied 'Vrede van God', met medewerking van meer dan honderd muzikanten en zangers vanuit zestien Dordtse kerken. "We hebben bewust voor dit lied gekozen" aldus Wiebe van Horsen, "Pinksteren is voor christenen het feest van vrede en vreugde door de Heilige Geest. Niet dat wij die vrede en vreugde zelf op zak hebben, maar we ervaren dat het ons cadeau wordt gedaan. Dat gunnen we iedereen, juist ook in deze ingrijpende tijd. Daarom zingen we dit lied als een Pinkstergroet en zegenbede uit over de stad."

Deze speciale aflevering van Licht voor Dordt is niet alleen te zien op YouTube en onze website, maar zondag vanaf 18.00 uur en komende woensdag ook op TV Dordrecht. 
c9d5aef022e3a9b3d75c836442102c78

Lees ook

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.