gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Unieke muzikale afsluiting "Licht voor Dordt"

de279ded1dc39297152a120e7b2830d9

De voorlopig laatste videoboodschap van Licht voor Dordt wordt afgesloten met een speciale vertolking van het lied 'Vrede van God'.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Meer dan 100 muzikanten en zangers uit zestien verschillende kerken werkten er aan mee. Deze unieke 'corona-uitvoering' wordt namens de Dordtse kerken als een Pinkstergroet uitgezongen over de stad.

In de elfde en voorlopig laatste videoboodschap niet alleen muziek, maar ook een impressie van verschillende hulp-acties tijdens Hemelvaartsdag. En de overpeinzing komt dit keer van Wiebe van Horsen, coördinator van de stichting Missie Dordt.

Maar het hoogtepunt van deze Licht voor Dordt is dus een unieke uitvoering van het lied 'Vrede van God', met medewerking van meer dan honderd muzikanten en zangers vanuit zestien Dordtse kerken. "We hebben bewust voor dit lied gekozen" aldus Wiebe van Horsen, "Pinksteren is voor christenen het feest van vrede en vreugde door de Heilige Geest. Niet dat wij die vrede en vreugde zelf op zak hebben, maar we ervaren dat het ons cadeau wordt gedaan. Dat gunnen we iedereen, juist ook in deze ingrijpende tijd. Daarom zingen we dit lied als een Pinkstergroet en zegenbede uit over de stad."

Deze speciale aflevering van Licht voor Dordt is niet alleen te zien op YouTube en onze website, maar zondag vanaf 18.00 uur en komende woensdag ook op TV Dordrecht. 
c9d5aef022e3a9b3d75c836442102c78

Lees ook

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.