gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Unieke muzikale afsluiting "Licht voor Dordt"

de279ded1dc39297152a120e7b2830d9

De voorlopig laatste videoboodschap van Licht voor Dordt wordt afgesloten met een speciale vertolking van het lied 'Vrede van God'.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Meer dan 100 muzikanten en zangers uit zestien verschillende kerken werkten er aan mee. Deze unieke 'corona-uitvoering' wordt namens de Dordtse kerken als een Pinkstergroet uitgezongen over de stad.

In de elfde en voorlopig laatste videoboodschap niet alleen muziek, maar ook een impressie van verschillende hulp-acties tijdens Hemelvaartsdag. En de overpeinzing komt dit keer van Wiebe van Horsen, coördinator van de stichting Missie Dordt.

Maar het hoogtepunt van deze Licht voor Dordt is dus een unieke uitvoering van het lied 'Vrede van God', met medewerking van meer dan honderd muzikanten en zangers vanuit zestien Dordtse kerken. "We hebben bewust voor dit lied gekozen" aldus Wiebe van Horsen, "Pinksteren is voor christenen het feest van vrede en vreugde door de Heilige Geest. Niet dat wij die vrede en vreugde zelf op zak hebben, maar we ervaren dat het ons cadeau wordt gedaan. Dat gunnen we iedereen, juist ook in deze ingrijpende tijd. Daarom zingen we dit lied als een Pinkstergroet en zegenbede uit over de stad."

Deze speciale aflevering van Licht voor Dordt is niet alleen te zien op YouTube en onze website, maar zondag vanaf 18.00 uur en komende woensdag ook op TV Dordrecht. 
c9d5aef022e3a9b3d75c836442102c78

Lees ook

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.