gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Unieke muzikale afsluiting "Licht voor Dordt"

de279ded1dc39297152a120e7b2830d9

De voorlopig laatste videoboodschap van Licht voor Dordt wordt afgesloten met een speciale vertolking van het lied 'Vrede van God'.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Meer dan 100 muzikanten en zangers uit zestien verschillende kerken werkten er aan mee. Deze unieke 'corona-uitvoering' wordt namens de Dordtse kerken als een Pinkstergroet uitgezongen over de stad.

In de elfde en voorlopig laatste videoboodschap niet alleen muziek, maar ook een impressie van verschillende hulp-acties tijdens Hemelvaartsdag. En de overpeinzing komt dit keer van Wiebe van Horsen, coördinator van de stichting Missie Dordt.

Maar het hoogtepunt van deze Licht voor Dordt is dus een unieke uitvoering van het lied 'Vrede van God', met medewerking van meer dan honderd muzikanten en zangers vanuit zestien Dordtse kerken. "We hebben bewust voor dit lied gekozen" aldus Wiebe van Horsen, "Pinksteren is voor christenen het feest van vrede en vreugde door de Heilige Geest. Niet dat wij die vrede en vreugde zelf op zak hebben, maar we ervaren dat het ons cadeau wordt gedaan. Dat gunnen we iedereen, juist ook in deze ingrijpende tijd. Daarom zingen we dit lied als een Pinkstergroet en zegenbede uit over de stad."

Deze speciale aflevering van Licht voor Dordt is niet alleen te zien op YouTube en onze website, maar zondag vanaf 18.00 uur en komende woensdag ook op TV Dordrecht. 
c9d5aef022e3a9b3d75c836442102c78

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“