Dordrecht, Netherlands

UPDATE: Stroomstoring in de buurt van gevangenis

In de stoep voor de Dordtse gevangenis aan de Kerkeplaat heeft woensdagavond een explosie plaatsgevonden. Dat meldt de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.
Marjolein Vos | 20 juni 2018 20:48 | Aangepast op 20 juni 2018 20:48
 Daardoor is de stroom in een deel van de omgeving uitgevallen. Ook de gevangenis heeft even zonder stroom gezeten.  Uit voorzorg was er veel politie op de been. 

Ontploffig bij Dordtse Poorten. pic.twitter.com/JJTpFh5TYk

— RTV Dordrecht (@rtvdordrecht) 20 juni 2018 " title="" target="">

De melding van de explosie kwam rond half acht binnen bij de hulpdiensten. Die waren snel ter plaatse. Netbeheerder Stedin heeft direct een noodleiding aangelegd waardoor de stroomtoevoer hersteld werd. 

De oorzaak van de explosie is hoogstwaarschijnlijk kortsluiting door een natuurlijke oorzaak. Volgens een medewerker van Stedin kan het zijn dat een koppeling van leidingen te warm is geworden of dat er water in gesijpeld is. 

Ondanks de korte stroomstoring hebben zich in de gevangenis geen incidenten voorgedaan. De politie is inmiddels vertrokken. 

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Raadsleden over geweldsuitbarsting Bleskensgraaf: ‘We zijn dit niet gewend’

Een anti-azc-protest dat uit de hand loopt en de ME die ingrijpt. Een dag nadat agenten met glas en ...

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...