gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

uysalraad

Abdullah Uysal draagt het fractievoorzitterschap over

Streekomroep

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

Beide fractievoorzitters zijn sinds april van dit jaar gemeenteraadslid namens PRO. Uysal is sinds 2022 raadslid en werd in februari 2023 fractievoorzitter van GroenLinks. Hij was eerder dit jaar ook de lijsttrekker namens GroenLinks/PvdA, nu dus PRO Dordrecht. 

Uysal geeft aan met veel plezier en overtuiging de fractie te hebben geleid. “Tegelijkertijd breekt voor mij zowel persoonlijk als professioneel een nieuwe fase aan, die om een andere verdeling van mijn tijd en energie vraagt. Ik vind dat onze fractie in deze belangrijke fase een fractieleiding verdient die zich met volle aandacht op deze verantwoordelijkheid kan richten. (...) Daarom heb ik ervoor gekozen ruimte te maken en het fractievoorzitterschap over te dragen.” Hij blijft als raadslid wel actief voor PRO Dordrecht. 

Pauwels en De Vries nemen het stokje over. Een duo-voorzitterschap past volgens de partij bij de opbouwfase waarin de partij zich nu bevindt. PRO Dordrecht werkt na het samengaan van GroenLinks en PvdA aan de verdere opbouw van een nieuwe partij en fractie. Dit vraagt volgens PRO de komende periode veel tijd, aandacht en beschikbaarheid. 

LEES OOK: GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

Het samenvoegen van de twee partijen ging niet zonder slag of stoot. De manier waarop dat gebeurde was bijvoorbeeld voor de twee wethouders die namens GroenLinks in het vorige gemeentebestuur zaten reden om na de verkiezingen niet terug te keren. Ook werd bij het vormen van de nieuwe kieslijst afscheid genomen van een van de langstzittende raadsleden van GroenLinks, Kitty Kruger. Terwijl zij zelf graag door wilde. 

Aan de twee nieuwe voorzitters van PRO Dordrecht om de fusie verder vorm te geven. Ze vullen elkaar volgens de partij goed aan en brengen ieder hun eigen kwaliteiten mee. “Door de verantwoordelijkheid te delen, kunnen zij gezamenlijk op een sterke en evenwichtige manier invulling geven aan het fractievoorzitterschap.”

Lees ook

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

sc genemuiden fc dordrecht

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.