Dordrecht, Netherlands

Vaccinatie meningokokken van start

Het vaccineren tegen de meningokokkenbacterie voor type A, C, W en Y is van start gegaan. Op maandag werden in Dordrecht 900 kinderen uit geboortejaar 2004 opgeroepen. De aanleiding voor de inenting is het fors toegenomen aantal besmettingen van de bacterie.
Lois Haanskorf | 19 november 2018 15:44 | Aangepast op 19 november 2018 15:44
De bacterie ‘meningokok’ veroorzaakt de besmettelijke ziekte. Het wordt overgedragen door hoesten, zoenen en niesen. De meningokokkenbacterie kan leiden tot bloedvergiftiging of hersenvliesontsteking. Je wordt dan snel ziek en moet met spoed worden behandeld.


De aanleiding voor het landelijke vaccineren is de forse toename van besmettingen. Voor 2015 werden maar 4 mensen ziek, tegenover 80 in 2017. Dat zijn voornamelijk besmettingen met type W.


Landelijk wordt veel aandacht besteed aan de meningokokkenziekte. De opkomst voor het inenten is dan ook hoog. Het is verschillend per regio in het land, gemiddeld komt tussen de 70 en 85 procent na de uitnodiging ook voor de prik.


Het vaccineren gaat nog even door. In 2019 worden kinderen van 14 tot en met 18 jaar ingeënt tegen de meningokokkenbacterie, om verdere besmettingen te voorkomen onder jongeren.&t=2s

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...