gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vaccinatiegraad in Dordrecht niet gehaald

b935e20ffab777d9c38b8f4fdfc047bc

De vaccinatiegraad onder twee-jarigen voor de bof, mazelen en rode hond is in Dordrecht niet gehaald. 94 procent van de kinderen is ingeënt, terwijl de Wereldgezondheidsorganisatie het liefst heeft dat minstens 95 procent tegen de ziektes beschermd is.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bij een lage vaccinatiegraad is de kans groot op een uitbraak van een ziekte waarbij veel kinderen ziek worden.

In Dordrecht en omgeving is de vaccinatiegraad altijd al laag geweest, doordat er in religieuze kringen niet altijd wordt ingeënt. Maar dat hij nu nog lager ligt komt omdat ook een nieuwe groep mensen kritisch kijken naar de vaccinaties, zegt Ellen Verspui, arts infectieziektenbestrijding bij de Dienst Gezondheid en Jeugd.

"Je ziet met name dat de redenen waarom mensen niet vaccineren verschuiven", legt Verspui uit. "Deze mensen twijfelen of vaccinaties goed zijn voor hun kind, de ziekte ernstig zijn en nog wel voorkomen. En ze twijfelen met name of de vaccins wel veilig zijn, om hun kind al zo jong vaccinaties te geven en dat er mogelijk gevaarlijke stoffen in zouden zitten."

Lees ook

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.