gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vaccinatiegraad in Dordrecht niet gehaald

b935e20ffab777d9c38b8f4fdfc047bc

De vaccinatiegraad onder twee-jarigen voor de bof, mazelen en rode hond is in Dordrecht niet gehaald. 94 procent van de kinderen is ingeënt, terwijl de Wereldgezondheidsorganisatie het liefst heeft dat minstens 95 procent tegen de ziektes beschermd is.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bij een lage vaccinatiegraad is de kans groot op een uitbraak van een ziekte waarbij veel kinderen ziek worden.

In Dordrecht en omgeving is de vaccinatiegraad altijd al laag geweest, doordat er in religieuze kringen niet altijd wordt ingeënt. Maar dat hij nu nog lager ligt komt omdat ook een nieuwe groep mensen kritisch kijken naar de vaccinaties, zegt Ellen Verspui, arts infectieziektenbestrijding bij de Dienst Gezondheid en Jeugd.

"Je ziet met name dat de redenen waarom mensen niet vaccineren verschuiven", legt Verspui uit. "Deze mensen twijfelen of vaccinaties goed zijn voor hun kind, de ziekte ernstig zijn en nog wel voorkomen. En ze twijfelen met name of de vaccins wel veilig zijn, om hun kind al zo jong vaccinaties te geven en dat er mogelijk gevaarlijke stoffen in zouden zitten."

Lees ook

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.