gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vaccinatiegraad in Dordrecht niet gehaald

b935e20ffab777d9c38b8f4fdfc047bc

De vaccinatiegraad onder twee-jarigen voor de bof, mazelen en rode hond is in Dordrecht niet gehaald. 94 procent van de kinderen is ingeënt, terwijl de Wereldgezondheidsorganisatie het liefst heeft dat minstens 95 procent tegen de ziektes beschermd is.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bij een lage vaccinatiegraad is de kans groot op een uitbraak van een ziekte waarbij veel kinderen ziek worden.

In Dordrecht en omgeving is de vaccinatiegraad altijd al laag geweest, doordat er in religieuze kringen niet altijd wordt ingeënt. Maar dat hij nu nog lager ligt komt omdat ook een nieuwe groep mensen kritisch kijken naar de vaccinaties, zegt Ellen Verspui, arts infectieziektenbestrijding bij de Dienst Gezondheid en Jeugd.

"Je ziet met name dat de redenen waarom mensen niet vaccineren verschuiven", legt Verspui uit. "Deze mensen twijfelen of vaccinaties goed zijn voor hun kind, de ziekte ernstig zijn en nog wel voorkomen. En ze twijfelen met name of de vaccins wel veilig zijn, om hun kind al zo jong vaccinaties te geven en dat er mogelijk gevaarlijke stoffen in zouden zitten."

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

Paul Nuijten gefrustreerd en team druipt af

FC Dordrecht geeft wedstrijd in eerste twintig minuten weg: ‘Dat baart zorgen’

Binnen twintig minuten keek de ploeg van trainer Paul Nuijten al tegen een 3-0-achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart aan de kant van de thuisploeg kwam FC Dordrecht nog dichtbij, maar een gelijkmaker bleef uit. FC Dordrecht verliest met 3-2 tot ergernis van spelers, meegereisd publiek en de trainer.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.