gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vaccinatiegraad in Dordrecht niet gehaald

b935e20ffab777d9c38b8f4fdfc047bc

De vaccinatiegraad onder twee-jarigen voor de bof, mazelen en rode hond is in Dordrecht niet gehaald. 94 procent van de kinderen is ingeënt, terwijl de Wereldgezondheidsorganisatie het liefst heeft dat minstens 95 procent tegen de ziektes beschermd is.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bij een lage vaccinatiegraad is de kans groot op een uitbraak van een ziekte waarbij veel kinderen ziek worden.

In Dordrecht en omgeving is de vaccinatiegraad altijd al laag geweest, doordat er in religieuze kringen niet altijd wordt ingeënt. Maar dat hij nu nog lager ligt komt omdat ook een nieuwe groep mensen kritisch kijken naar de vaccinaties, zegt Ellen Verspui, arts infectieziektenbestrijding bij de Dienst Gezondheid en Jeugd.

"Je ziet met name dat de redenen waarom mensen niet vaccineren verschuiven", legt Verspui uit. "Deze mensen twijfelen of vaccinaties goed zijn voor hun kind, de ziekte ernstig zijn en nog wel voorkomen. En ze twijfelen met name of de vaccins wel veilig zijn, om hun kind al zo jong vaccinaties te geven en dat er mogelijk gevaarlijke stoffen in zouden zitten."

Lees ook

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.