gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vaccinatiegraad in Dordrecht niet gehaald

b935e20ffab777d9c38b8f4fdfc047bc

De vaccinatiegraad onder twee-jarigen voor de bof, mazelen en rode hond is in Dordrecht niet gehaald. 94 procent van de kinderen is ingeënt, terwijl de Wereldgezondheidsorganisatie het liefst heeft dat minstens 95 procent tegen de ziektes beschermd is.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bij een lage vaccinatiegraad is de kans groot op een uitbraak van een ziekte waarbij veel kinderen ziek worden.

In Dordrecht en omgeving is de vaccinatiegraad altijd al laag geweest, doordat er in religieuze kringen niet altijd wordt ingeënt. Maar dat hij nu nog lager ligt komt omdat ook een nieuwe groep mensen kritisch kijken naar de vaccinaties, zegt Ellen Verspui, arts infectieziektenbestrijding bij de Dienst Gezondheid en Jeugd.

"Je ziet met name dat de redenen waarom mensen niet vaccineren verschuiven", legt Verspui uit. "Deze mensen twijfelen of vaccinaties goed zijn voor hun kind, de ziekte ernstig zijn en nog wel voorkomen. En ze twijfelen met name of de vaccins wel veilig zijn, om hun kind al zo jong vaccinaties te geven en dat er mogelijk gevaarlijke stoffen in zouden zitten."

Lees ook

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.