gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vader en zoon veroordeeld voor stroperij

De politierechter in Dordrecht heeft vader Jan M. en zoon Willie de afgelopen week veroordeeld tot respectievelijk 7 en 10 maanden cel voor de illegale jacht op hazen in de Biesbosch.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De stropers kwamen oorspronkelijk bij toeval in beeld bij de politie toen een helicopter hen ‘s nachts met een lichtbak aan de gang zag in de Biesbosch. Zij stuurden vanuit de auto hazewindhonden het weiland in. Daarna plakte de politie een tracer onder hun auto en volgde hen iedere keer als ze ‘s nachts een natuurgebied inreden.

Voor de rechter beweerde Jan M. dat hij alleen met zijn honden aan het trainen was en volgens zoon Willie kon er geen sprake zijn van stroperij. Zijn vader “was vies van beesten”.

De rechter confronteert hen daarop met een telefoongesprek van Willie, waarin hij opschept over de jacht (“Ik probeer alleen een hogere prijs voor mijn honden te krijgen”) en foto’s waarop handen een haas verscheuren en waarop Wllie voor zijn huis poseert met dode hazen.

Behalve deze stroperij wordt hen nog een hele waslijst aan andere vergrijpen ten laste gelegd. Daarop o.a. bedreiging en belediging van politie, bezit van harddrugs en munitie.

Beide heren zaten nog in de proeftijd van een vorige veroordeling. De rechter acht de meeste feiten bewezen.

Lees ook

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.