gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vader en zoon veroordeeld voor stroperij

De politierechter in Dordrecht heeft vader Jan M. en zoon Willie de afgelopen week veroordeeld tot respectievelijk 7 en 10 maanden cel voor de illegale jacht op hazen in de Biesbosch.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De stropers kwamen oorspronkelijk bij toeval in beeld bij de politie toen een helicopter hen ‘s nachts met een lichtbak aan de gang zag in de Biesbosch. Zij stuurden vanuit de auto hazewindhonden het weiland in. Daarna plakte de politie een tracer onder hun auto en volgde hen iedere keer als ze ‘s nachts een natuurgebied inreden.

Voor de rechter beweerde Jan M. dat hij alleen met zijn honden aan het trainen was en volgens zoon Willie kon er geen sprake zijn van stroperij. Zijn vader “was vies van beesten”.

De rechter confronteert hen daarop met een telefoongesprek van Willie, waarin hij opschept over de jacht (“Ik probeer alleen een hogere prijs voor mijn honden te krijgen”) en foto’s waarop handen een haas verscheuren en waarop Wllie voor zijn huis poseert met dode hazen.

Behalve deze stroperij wordt hen nog een hele waslijst aan andere vergrijpen ten laste gelegd. Daarop o.a. bedreiging en belediging van politie, bezit van harddrugs en munitie.

Beide heren zaten nog in de proeftijd van een vorige veroordeling. De rechter acht de meeste feiten bewezen.

Lees ook

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.