gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vader en zoon veroordeeld voor stroperij

De politierechter in Dordrecht heeft vader Jan M. en zoon Willie de afgelopen week veroordeeld tot respectievelijk 7 en 10 maanden cel voor de illegale jacht op hazen in de Biesbosch.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De stropers kwamen oorspronkelijk bij toeval in beeld bij de politie toen een helicopter hen ‘s nachts met een lichtbak aan de gang zag in de Biesbosch. Zij stuurden vanuit de auto hazewindhonden het weiland in. Daarna plakte de politie een tracer onder hun auto en volgde hen iedere keer als ze ‘s nachts een natuurgebied inreden.

Voor de rechter beweerde Jan M. dat hij alleen met zijn honden aan het trainen was en volgens zoon Willie kon er geen sprake zijn van stroperij. Zijn vader “was vies van beesten”.

De rechter confronteert hen daarop met een telefoongesprek van Willie, waarin hij opschept over de jacht (“Ik probeer alleen een hogere prijs voor mijn honden te krijgen”) en foto’s waarop handen een haas verscheuren en waarop Wllie voor zijn huis poseert met dode hazen.

Behalve deze stroperij wordt hen nog een hele waslijst aan andere vergrijpen ten laste gelegd. Daarop o.a. bedreiging en belediging van politie, bezit van harddrugs en munitie.

Beide heren zaten nog in de proeftijd van een vorige veroordeling. De rechter acht de meeste feiten bewezen.

Lees ook

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.