gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vader en zoon veroordeeld voor stroperij

De politierechter in Dordrecht heeft vader Jan M. en zoon Willie de afgelopen week veroordeeld tot respectievelijk 7 en 10 maanden cel voor de illegale jacht op hazen in de Biesbosch.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De stropers kwamen oorspronkelijk bij toeval in beeld bij de politie toen een helicopter hen ‘s nachts met een lichtbak aan de gang zag in de Biesbosch. Zij stuurden vanuit de auto hazewindhonden het weiland in. Daarna plakte de politie een tracer onder hun auto en volgde hen iedere keer als ze ‘s nachts een natuurgebied inreden.

Voor de rechter beweerde Jan M. dat hij alleen met zijn honden aan het trainen was en volgens zoon Willie kon er geen sprake zijn van stroperij. Zijn vader “was vies van beesten”.

De rechter confronteert hen daarop met een telefoongesprek van Willie, waarin hij opschept over de jacht (“Ik probeer alleen een hogere prijs voor mijn honden te krijgen”) en foto’s waarop handen een haas verscheuren en waarop Wllie voor zijn huis poseert met dode hazen.

Behalve deze stroperij wordt hen nog een hele waslijst aan andere vergrijpen ten laste gelegd. Daarop o.a. bedreiging en belediging van politie, bezit van harddrugs en munitie.

Beide heren zaten nog in de proeftijd van een vorige veroordeling. De rechter acht de meeste feiten bewezen.

Lees ook

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.