gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Valentijnsdag in Dordt: ballonnen, taart en bloemen

Niet was Valentijnsdag gisteren een dag om een geliefde in het zonnetje te zetten, ook verschillende organisaties grepen de dag aan om op een of andere manier aandacht ergens voor te vragen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Zo deelde de Taalclub ballonnen in de vormen van hartjes uit op de winkelcentra Krispijn en Crabbehof om aandacht te vragen voor het feit dat veel mensen nog laaggeletterd zijn. Het zou gaan om 33.000 mensen in de Drechtsteden.

“Deze mensen zitten vaak in een isolement, dat willen we graag doorbreken met deze actie,” vertelt teamcoach inburgering Roxanne van der Pluijm van de Taalclub. “We hopen dat mensen een proefles bij ons willen doen.

Het plaatselijke CDA deelde taarten uit aan vrijwilligers bij sportclubs. “Wij vinden het belangrijk dat vrijwilligers in het zonnetje worden gezet, want verenigingen kunnen niet draaien zonder vrijwilligers,” vertelt een bestuurslid.

Hoewel niet iedereen in Dordt aan Valentijnsdag doet, doen bloemenwinkels op deze dag goede zaken. “Rode en roze bloemen worden het meest verkocht. Best lopende bloemen zijn de rozen. De Red Naomi doet het erg goed.”

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.