gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Valentijnsdag in Dordt: ballonnen, taart en bloemen

Niet was Valentijnsdag gisteren een dag om een geliefde in het zonnetje te zetten, ook verschillende organisaties grepen de dag aan om op een of andere manier aandacht ergens voor te vragen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Zo deelde de Taalclub ballonnen in de vormen van hartjes uit op de winkelcentra Krispijn en Crabbehof om aandacht te vragen voor het feit dat veel mensen nog laaggeletterd zijn. Het zou gaan om 33.000 mensen in de Drechtsteden.

“Deze mensen zitten vaak in een isolement, dat willen we graag doorbreken met deze actie,” vertelt teamcoach inburgering Roxanne van der Pluijm van de Taalclub. “We hopen dat mensen een proefles bij ons willen doen.

Het plaatselijke CDA deelde taarten uit aan vrijwilligers bij sportclubs. “Wij vinden het belangrijk dat vrijwilligers in het zonnetje worden gezet, want verenigingen kunnen niet draaien zonder vrijwilligers,” vertelt een bestuurslid.

Hoewel niet iedereen in Dordt aan Valentijnsdag doet, doen bloemenwinkels op deze dag goede zaken. “Rode en roze bloemen worden het meest verkocht. Best lopende bloemen zijn de rozen. De Red Naomi doet het erg goed.”

Lees ook

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De twee veerponten tussen Groot-Ammers en Schoonhoven varen niet meer. Dat meldt Veerdienst Schoonhoven. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk.

stormshadow.png

Drama voor kinderboerderij: net geboren veulen en zijn moeder overleden

Stadsboerderij Weizigt heeft verdrietig nieuws te verwerken gekregen. Minipaard Shadow en haar pasgeboren veulen Storm zijn onverwachts overleden, meldt de boerderij. Dat gebeurde in een gespecialiseerde paardenkliniek, waar beide paarden waren vanwege een geplande knieoperatie van moeder Shadow.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.