gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Valentijnsdag in Dordt: ballonnen, taart en bloemen

Niet was Valentijnsdag gisteren een dag om een geliefde in het zonnetje te zetten, ook verschillende organisaties grepen de dag aan om op een of andere manier aandacht ergens voor te vragen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Zo deelde de Taalclub ballonnen in de vormen van hartjes uit op de winkelcentra Krispijn en Crabbehof om aandacht te vragen voor het feit dat veel mensen nog laaggeletterd zijn. Het zou gaan om 33.000 mensen in de Drechtsteden.

“Deze mensen zitten vaak in een isolement, dat willen we graag doorbreken met deze actie,” vertelt teamcoach inburgering Roxanne van der Pluijm van de Taalclub. “We hopen dat mensen een proefles bij ons willen doen.

Het plaatselijke CDA deelde taarten uit aan vrijwilligers bij sportclubs. “Wij vinden het belangrijk dat vrijwilligers in het zonnetje worden gezet, want verenigingen kunnen niet draaien zonder vrijwilligers,” vertelt een bestuurslid.

Hoewel niet iedereen in Dordt aan Valentijnsdag doet, doen bloemenwinkels op deze dag goede zaken. “Rode en roze bloemen worden het meest verkocht. Best lopende bloemen zijn de rozen. De Red Naomi doet het erg goed.”

Lees ook

foto website

Vroeg uit bed voor plaatsing bruggebouw Papendrechtsebrug: ‘Probeer alles te volgen’

Het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug is dinsdagochtend door Rijkswaterstaat op de definitieve plek geplaatst. In de bestaande brugkelder is onvoldoende ruimte voor alle nieuwe installaties en op deze manier is er een soort uitbouw gecreëerd. De operatie levert veel bekijks op langs de kant. "Heel leuk om te zien!"

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”