gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Valentijnsdag in Dordt: ballonnen, taart en bloemen

Niet was Valentijnsdag gisteren een dag om een geliefde in het zonnetje te zetten, ook verschillende organisaties grepen de dag aan om op een of andere manier aandacht ergens voor te vragen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Zo deelde de Taalclub ballonnen in de vormen van hartjes uit op de winkelcentra Krispijn en Crabbehof om aandacht te vragen voor het feit dat veel mensen nog laaggeletterd zijn. Het zou gaan om 33.000 mensen in de Drechtsteden.

“Deze mensen zitten vaak in een isolement, dat willen we graag doorbreken met deze actie,” vertelt teamcoach inburgering Roxanne van der Pluijm van de Taalclub. “We hopen dat mensen een proefles bij ons willen doen.

Het plaatselijke CDA deelde taarten uit aan vrijwilligers bij sportclubs. “Wij vinden het belangrijk dat vrijwilligers in het zonnetje worden gezet, want verenigingen kunnen niet draaien zonder vrijwilligers,” vertelt een bestuurslid.

Hoewel niet iedereen in Dordt aan Valentijnsdag doet, doen bloemenwinkels op deze dag goede zaken. “Rode en roze bloemen worden het meest verkocht. Best lopende bloemen zijn de rozen. De Red Naomi doet het erg goed.”

Lees ook

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.