gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van dansen tot rappen: kinderen ontdekken hun talenten via workshops

6677924990a97052ea3c243a6e142c11

Toppie Dordrecht had voor de laatste dag van de herfstvakantie allerlei activiteiten voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar oud georganiseerd in het Energiehuis. De organisatie is een initiatief van onder meer Duurzaamheidscentrum Weizigt en de GGD Zuid-Holland Zuid en heeft als uitgangspunt dat alle kinderen in Dordrecht kansrijk en gezond kunnen opgroeien.

Sander de Jonge |  | Aangepast op
In en rondom het gebouw waren verschillende activiteiten te doen voor de kinderen, zoals dansen, voetballen, schaken of rappen. Maar het meest leerzame vonden veel kinderen het pop-up natuurmuseum. Aan tafel zaten veel jongens en meiden te kijken door een microscoop. "Dit is de schedel van een bever," vertelde een van hen zonder enige aarzeling zien. Bang waren de kinderen dus niet van alle botten van vogels en andere kleine diertjes.

Verderop was een man dode vogels aan het prepareren. Hij haalde nauwkeurig alle organen en vlees uit het gevleugelde dier, om het vervolgens op te zetten. "Een ekster wordt vaak gezien als alleen zwart en wit, maar dan laat ik de kinderen vervolgens zien dat de staart heel wat kleur heeft," legde de man uit.


In de bordspelletjeskamer waren kinderen geconcentreerd aan het schaken, verderop werd geleerd hoe je moet dansen en drummen. En daarmee was het volgens Toppie een geslaagde dag. Hoe de kinderen de dag verder hebben beleefd, kun je in onze videoreportage zien.

Lees ook

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.