gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van dansen tot rappen: kinderen ontdekken hun talenten via workshops

6677924990a97052ea3c243a6e142c11.jpg

Toppie Dordrecht had voor de laatste dag van de herfstvakantie allerlei activiteiten voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar oud georganiseerd in het Energiehuis. De organisatie is een initiatief van onder meer Duurzaamheidscentrum Weizigt en de GGD Zuid-Holland Zuid en heeft als uitgangspunt dat alle kinderen in Dordrecht kansrijk en gezond kunnen opgroeien.

Sander de Jonge |  | Aangepast op
In en rondom het gebouw waren verschillende activiteiten te doen voor de kinderen, zoals dansen, voetballen, schaken of rappen. Maar het meest leerzame vonden veel kinderen het pop-up natuurmuseum. Aan tafel zaten veel jongens en meiden te kijken door een microscoop. "Dit is de schedel van een bever," vertelde een van hen zonder enige aarzeling zien. Bang waren de kinderen dus niet van alle botten van vogels en andere kleine diertjes.

Verderop was een man dode vogels aan het prepareren. Hij haalde nauwkeurig alle organen en vlees uit het gevleugelde dier, om het vervolgens op te zetten. "Een ekster wordt vaak gezien als alleen zwart en wit, maar dan laat ik de kinderen vervolgens zien dat de staart heel wat kleur heeft," legde de man uit.


In de bordspelletjeskamer waren kinderen geconcentreerd aan het schaken, verderop werd geleerd hoe je moet dansen en drummen. En daarmee was het volgens Toppie een geslaagde dag. Hoe de kinderen de dag verder hebben beleefd, kun je in onze videoreportage zien.

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.