gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van dansen tot rappen: kinderen ontdekken hun talenten via workshops

6677924990a97052ea3c243a6e142c11

Toppie Dordrecht had voor de laatste dag van de herfstvakantie allerlei activiteiten voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar oud georganiseerd in het Energiehuis. De organisatie is een initiatief van onder meer Duurzaamheidscentrum Weizigt en de GGD Zuid-Holland Zuid en heeft als uitgangspunt dat alle kinderen in Dordrecht kansrijk en gezond kunnen opgroeien.

Sander de Jonge |  | Aangepast op
In en rondom het gebouw waren verschillende activiteiten te doen voor de kinderen, zoals dansen, voetballen, schaken of rappen. Maar het meest leerzame vonden veel kinderen het pop-up natuurmuseum. Aan tafel zaten veel jongens en meiden te kijken door een microscoop. "Dit is de schedel van een bever," vertelde een van hen zonder enige aarzeling zien. Bang waren de kinderen dus niet van alle botten van vogels en andere kleine diertjes.

Verderop was een man dode vogels aan het prepareren. Hij haalde nauwkeurig alle organen en vlees uit het gevleugelde dier, om het vervolgens op te zetten. "Een ekster wordt vaak gezien als alleen zwart en wit, maar dan laat ik de kinderen vervolgens zien dat de staart heel wat kleur heeft," legde de man uit.


In de bordspelletjeskamer waren kinderen geconcentreerd aan het schaken, verderop werd geleerd hoe je moet dansen en drummen. En daarmee was het volgens Toppie een geslaagde dag. Hoe de kinderen de dag verder hebben beleefd, kun je in onze videoreportage zien.

Lees ook

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.