Dordrecht, Netherlands

Van dansen tot rappen: kinderen ontdekken hun talenten via workshops

Toppie Dordrecht had voor de laatste dag van de herfstvakantie allerlei activiteiten voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar oud georganiseerd in het Energiehuis. De organisatie is een initiatief van onder meer Duurzaamheidscentrum Weizigt en de GGD Zuid-Holland Zuid en heeft als uitgangspunt dat alle kinderen in Dordrecht kansrijk en gezond kunnen opgroeien.
Sander de Jonge | 25 oktober 2021 13:23 | Aangepast op 25 oktober 2021 13:23
In en rondom het gebouw waren verschillende activiteiten te doen voor de kinderen, zoals dansen, voetballen, schaken of rappen. Maar het meest leerzame vonden veel kinderen het pop-up natuurmuseum. Aan tafel zaten veel jongens en meiden te kijken door een microscoop. "Dit is de schedel van een bever," vertelde een van hen zonder enige aarzeling zien. Bang waren de kinderen dus niet van alle botten van vogels en andere kleine diertjes.

Verderop was een man dode vogels aan het prepareren. Hij haalde nauwkeurig alle organen en vlees uit het gevleugelde dier, om het vervolgens op te zetten. "Een ekster wordt vaak gezien als alleen zwart en wit, maar dan laat ik de kinderen vervolgens zien dat de staart heel wat kleur heeft," legde de man uit.


In de bordspelletjeskamer waren kinderen geconcentreerd aan het schaken, verderop werd geleerd hoe je moet dansen en drummen. En daarmee was het volgens Toppie een geslaagde dag. Hoe de kinderen de dag verder hebben beleefd, kun je in onze videoreportage zien.

Lees ook

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20:00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...

Drie auto's botsen op A15

Weggebruikers op de A15 hebben dinsdagochtend te maken met vertraging. Op de weg bij Hardinxveld-Gie...

FC Dordrecht zakt weg na sterk begin tegen Jong AZ: 'We vragen veel van ze'

FC Dordrecht is 'gewoon' nog subtopper in de Keuken Kampioen Divisie, al verliepen afgelopen twee du...

FC Dordrecht ondanks goede start niet langs Jong AZ (1-1)

FC Dordrecht heeft voor de tweede keer in vier dagen een punt geoogst in de Keuken Kampioen Divisie....

Ingeborg deed voor haar zieke zus Barbara mee aan Swim to Fight Cancer: ‘Blij dat ik dit heb kunnen doen’

“Ik heb voor mijn zusje gezwommen. Ze is helaas ziek. Ik kan niet goed onder woorden brengen hoe ik ...

Op deze school duurt de dag veel langer, maar zijn de kinderen minder moe: 'Ik heb net drie kwartier gedanst'

Van een stopmotionfilmpje produceren tot pizza's leren maken, of drie kwartier dansen. Op basisschoo...