gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van dansen tot rappen: kinderen ontdekken hun talenten via workshops

6677924990a97052ea3c243a6e142c11

Toppie Dordrecht had voor de laatste dag van de herfstvakantie allerlei activiteiten voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar oud georganiseerd in het Energiehuis. De organisatie is een initiatief van onder meer Duurzaamheidscentrum Weizigt en de GGD Zuid-Holland Zuid en heeft als uitgangspunt dat alle kinderen in Dordrecht kansrijk en gezond kunnen opgroeien.

Sander de Jonge |  | Aangepast op
In en rondom het gebouw waren verschillende activiteiten te doen voor de kinderen, zoals dansen, voetballen, schaken of rappen. Maar het meest leerzame vonden veel kinderen het pop-up natuurmuseum. Aan tafel zaten veel jongens en meiden te kijken door een microscoop. "Dit is de schedel van een bever," vertelde een van hen zonder enige aarzeling zien. Bang waren de kinderen dus niet van alle botten van vogels en andere kleine diertjes.

Verderop was een man dode vogels aan het prepareren. Hij haalde nauwkeurig alle organen en vlees uit het gevleugelde dier, om het vervolgens op te zetten. "Een ekster wordt vaak gezien als alleen zwart en wit, maar dan laat ik de kinderen vervolgens zien dat de staart heel wat kleur heeft," legde de man uit.


In de bordspelletjeskamer waren kinderen geconcentreerd aan het schaken, verderop werd geleerd hoe je moet dansen en drummen. En daarmee was het volgens Toppie een geslaagde dag. Hoe de kinderen de dag verder hebben beleefd, kun je in onze videoreportage zien.

Lees ook

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.