gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van de Lange Geldersekade naar de Engelenburgerbrug

3f264a1625b5d45f28681196d2ca2ea4

De Lange Geldersekade is weer vrij voor verkeer. Hier hebben veel mensen ver door om moeten rijden. Nu gaat vanaf januari 2020 de Engelenburgerbrug op de schop en dit gaat een heel jaar duren. De reacties op sociale media van omwonenden stroomde al snel binnen en die zijn niet al te positief. Dordtenaren zijn er klaar mee om steeds om te moeten rijden.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
“Het is een historisch gebied hier, bij de Engelenburgerkade is al aangetoond dat er toch heel veel rommel in de ondergrond zit en bij het slopen van de brug zouden we zomaar weer gekke dingen tegen kunnen komen die tot vertraging zouden kunnen leiden", vertelt Peter de Vet projectleider van het renoveren van de brug. “Dit word niet ingecalculeerd omdat we het niet zeker weten. We gaan gewoon een goede planning maken waar alle elementen die we nodig hebben inzitten maar onvoorziene omstandigheden zijn altijd mogelijk.”


Niet alleen omwonende zullen last hebben van het sluiten van de brug maar ook de ondernemers. “Ik denk we dat ik kosten ga mislopen zeker omdat de toeristen niet zomaar omlopen om zo toch hier te kunnen zitten” , vertelt Regard Reuzer eigenaar van Finn’s. “Ik verwacht dat vaste klanten echt wel omrijden of omlopen maar het spontane toerisme gaan we echt mislopen.”


Er word verwacht dat de brug in december 2020 weer vrij zal zijn voor verkeer.

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.