gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van de Lange Geldersekade naar de Engelenburgerbrug

3f264a1625b5d45f28681196d2ca2ea4.jpg

De Lange Geldersekade is weer vrij voor verkeer. Hier hebben veel mensen ver door om moeten rijden. Nu gaat vanaf januari 2020 de Engelenburgerbrug op de schop en dit gaat een heel jaar duren. De reacties op sociale media van omwonenden stroomde al snel binnen en die zijn niet al te positief. Dordtenaren zijn er klaar mee om steeds om te moeten rijden.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
“Het is een historisch gebied hier, bij de Engelenburgerkade is al aangetoond dat er toch heel veel rommel in de ondergrond zit en bij het slopen van de brug zouden we zomaar weer gekke dingen tegen kunnen komen die tot vertraging zouden kunnen leiden", vertelt Peter de Vet projectleider van het renoveren van de brug. “Dit word niet ingecalculeerd omdat we het niet zeker weten. We gaan gewoon een goede planning maken waar alle elementen die we nodig hebben inzitten maar onvoorziene omstandigheden zijn altijd mogelijk.”


Niet alleen omwonende zullen last hebben van het sluiten van de brug maar ook de ondernemers. “Ik denk we dat ik kosten ga mislopen zeker omdat de toeristen niet zomaar omlopen om zo toch hier te kunnen zitten” , vertelt Regard Reuzer eigenaar van Finn’s. “Ik verwacht dat vaste klanten echt wel omrijden of omlopen maar het spontane toerisme gaan we echt mislopen.”


Er word verwacht dat de brug in december 2020 weer vrij zal zijn voor verkeer.

Lees ook

tankenpixabay.jpg

Rijlessen dreigen duurder te worden door brandstofcrisis

De brandstofprijzen in Nederland rijzen de pan uit, en het licht aan het einde van de tunnel is niet in zicht. Het zorgt voor hoofdbrekens bij rijscholen in onze streek, zoals bij Wierks in Dordrecht. "Ik hoop dat onze politiek hier wat aan doet."

1000034638.jpg

EHBO-vereniging Dordrecht geeft oude jassen een tweede leven in Oekraïne

Meer dan dertig EHBO-jassen van de Dordtse EHBO-vereniging krijgen een tweede leven in Oekraïne. Omdat de vrijwilligers van de vereniging nieuwe jassen hebben gekregen, bleef er een grote stapel ‘oude’ exemplaren over die nog wel een aantal rondes mee gaan. “Het voelt fijn om zinvol bezig te zijn.”

Foto amv-locatie weteringsingel papendrecht.png

Opnieuw onrust rond de nieuwe amv-locatie in Papendrecht

De politie is deze week twee keer uitgerukt voor incidenten bij de opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv) aan de Weteringsingel in Papendrecht. Zo moest een ongewenste bezoeker met een pandverbod worden verwijderd en gaan twee amv'ers aangifte doen na een incident in de buurt een dag eerder.

archieffotopolitie.png

Acht mensen aangehouden na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

In Papendrecht is donderdagavond een busje met daarin honderden kilo's cocaïne gevonden. Verder onderzoek van de politie leidde naar een loods in het Brabantse Klundert, waar volgens Rijnmond acht verdachten konden worden aangehouden.

Fietsverlichting Wielwijkpark.png

Wielwijkpark verlichting deels hersteld, rest laat nog op zich wachten

De slechte verlichting in het Wielwijkpark in Dordrecht is deels opgelost. De lichten aan de Zuiderdijk werkten ook niet door een kabelbreuk. Ook deze lichten werken inmiddels weer volgens de gemeente. De rest van de lichten in het park blijven nog even uitstaan door bouwverkeer wat daar moet zijn.

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.