gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van de Lange Geldersekade naar de Engelenburgerbrug

3f264a1625b5d45f28681196d2ca2ea4

De Lange Geldersekade is weer vrij voor verkeer. Hier hebben veel mensen ver door om moeten rijden. Nu gaat vanaf januari 2020 de Engelenburgerbrug op de schop en dit gaat een heel jaar duren. De reacties op sociale media van omwonenden stroomde al snel binnen en die zijn niet al te positief. Dordtenaren zijn er klaar mee om steeds om te moeten rijden.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
“Het is een historisch gebied hier, bij de Engelenburgerkade is al aangetoond dat er toch heel veel rommel in de ondergrond zit en bij het slopen van de brug zouden we zomaar weer gekke dingen tegen kunnen komen die tot vertraging zouden kunnen leiden", vertelt Peter de Vet projectleider van het renoveren van de brug. “Dit word niet ingecalculeerd omdat we het niet zeker weten. We gaan gewoon een goede planning maken waar alle elementen die we nodig hebben inzitten maar onvoorziene omstandigheden zijn altijd mogelijk.”


Niet alleen omwonende zullen last hebben van het sluiten van de brug maar ook de ondernemers. “Ik denk we dat ik kosten ga mislopen zeker omdat de toeristen niet zomaar omlopen om zo toch hier te kunnen zitten” , vertelt Regard Reuzer eigenaar van Finn’s. “Ik verwacht dat vaste klanten echt wel omrijden of omlopen maar het spontane toerisme gaan we echt mislopen.”


Er word verwacht dat de brug in december 2020 weer vrij zal zijn voor verkeer.

Lees ook

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?