gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van de Lange Geldersekade naar de Engelenburgerbrug

3f264a1625b5d45f28681196d2ca2ea4

De Lange Geldersekade is weer vrij voor verkeer. Hier hebben veel mensen ver door om moeten rijden. Nu gaat vanaf januari 2020 de Engelenburgerbrug op de schop en dit gaat een heel jaar duren. De reacties op sociale media van omwonenden stroomde al snel binnen en die zijn niet al te positief. Dordtenaren zijn er klaar mee om steeds om te moeten rijden.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
“Het is een historisch gebied hier, bij de Engelenburgerkade is al aangetoond dat er toch heel veel rommel in de ondergrond zit en bij het slopen van de brug zouden we zomaar weer gekke dingen tegen kunnen komen die tot vertraging zouden kunnen leiden", vertelt Peter de Vet projectleider van het renoveren van de brug. “Dit word niet ingecalculeerd omdat we het niet zeker weten. We gaan gewoon een goede planning maken waar alle elementen die we nodig hebben inzitten maar onvoorziene omstandigheden zijn altijd mogelijk.”


Niet alleen omwonende zullen last hebben van het sluiten van de brug maar ook de ondernemers. “Ik denk we dat ik kosten ga mislopen zeker omdat de toeristen niet zomaar omlopen om zo toch hier te kunnen zitten” , vertelt Regard Reuzer eigenaar van Finn’s. “Ik verwacht dat vaste klanten echt wel omrijden of omlopen maar het spontane toerisme gaan we echt mislopen.”


Er word verwacht dat de brug in december 2020 weer vrij zal zijn voor verkeer.

Lees ook

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.