Dordrecht, Netherlands

Van de Lange Geldersekade naar de Engelenburgerbrug

De Lange Geldersekade is weer vrij voor verkeer. Hier hebben veel mensen ver door om moeten rijden. Nu gaat vanaf januari 2020 de Engelenburgerbrug op de schop en dit gaat een heel jaar duren. De reacties op sociale media van omwonenden stroomde al snel binnen en die zijn niet al te positief. Dordtenaren zijn er klaar mee om steeds om te moeten rijden.
Maud Kannekens | 30 augustus 2019 17:21 | Aangepast op 30 augustus 2019 17:21
“Het is een historisch gebied hier, bij de Engelenburgerkade is al aangetoond dat er toch heel veel rommel in de ondergrond zit en bij het slopen van de brug zouden we zomaar weer gekke dingen tegen kunnen komen die tot vertraging zouden kunnen leiden", vertelt Peter de Vet projectleider van het renoveren van de brug. “Dit word niet ingecalculeerd omdat we het niet zeker weten. We gaan gewoon een goede planning maken waar alle elementen die we nodig hebben inzitten maar onvoorziene omstandigheden zijn altijd mogelijk.”


Niet alleen omwonende zullen last hebben van het sluiten van de brug maar ook de ondernemers. “Ik denk we dat ik kosten ga mislopen zeker omdat de toeristen niet zomaar omlopen om zo toch hier te kunnen zitten” , vertelt Regard Reuzer eigenaar van Finn’s. “Ik verwacht dat vaste klanten echt wel omrijden of omlopen maar het spontane toerisme gaan we echt mislopen.”


Er word verwacht dat de brug in december 2020 weer vrij zal zijn voor verkeer.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vijf nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...