Dordrecht, Netherlands

Van de Maas tot de kraan: UV doodt alle bacteriën

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides. Op dag vier neemt hij een kijkje op het waterzuiveringsterrein in Spijkenisse.
Alka Goos | 31 augustus 2018 15:54 | Aangepast op 31 augustus 2018 15:54
Halverwege het zuiveringsproces stroomt het met zeven en ijzerdeeltjes bewerkte water naar een nieuw bassin. "Daar gaat het door een laag van zand en antraciet", vertelt procestechnicus Romeo Rommy.

Een gebouw verder wordt het water blootgesteld aan ultraviolet licht. "UV doodt alle bacteriën", zegt waterkwaliteitsmanager Henk Ketelaars. Via dikke buizen stroomt het water daarna naar alweer een ander gebouw op het terrein in Spijkenisse.

De laatste stap is het verwijderen van geur-, kleur- en smaakstoffen, via een chemisch proces. "Feitelijk is een waterzuivering ook een chemisch bedrijf", vertelt Ketelaars.

Na de laatste stap gaat het drinkwater vanuit een pompstation onder druk het leidingennet in, op weg naar de klanten. Vrijdag ontdekken we hoe groot dat leidingennet is en dat de kwaliteitscontroles zelfs nog doorgaan tot bij de klant thuis.

Verslaggever Thijs Blom volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.



Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...