Dordrecht, Netherlands

Van de Maas tot de kraan: UV doodt alle bacteriën

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit, maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides. Op dag vier neemt hij een kijkje op het waterzuiveringsterrein in Spijkenisse.
Alka Goos | 31 augustus 2018 15:54 | Aangepast op 31 augustus 2018 15:54
Halverwege het zuiveringsproces stroomt het met zeven en ijzerdeeltjes bewerkte water naar een nieuw bassin. "Daar gaat het door een laag van zand en antraciet", vertelt procestechnicus Romeo Rommy.

Een gebouw verder wordt het water blootgesteld aan ultraviolet licht. "UV doodt alle bacteriën", zegt waterkwaliteitsmanager Henk Ketelaars. Via dikke buizen stroomt het water daarna naar alweer een ander gebouw op het terrein in Spijkenisse.

De laatste stap is het verwijderen van geur-, kleur- en smaakstoffen, via een chemisch proces. "Feitelijk is een waterzuivering ook een chemisch bedrijf", vertelt Ketelaars.

Na de laatste stap gaat het drinkwater vanuit een pompstation onder druk het leidingennet in, op weg naar de klanten. Vrijdag ontdekken we hoe groot dat leidingennet is en dat de kwaliteitscontroles zelfs nog doorgaan tot bij de klant thuis.

Verslaggever Thijs Blom volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.



Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...