gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van den Berg: Nu geen risico met drinkwater

De voornaamste boodschap van toxicoloog Martin van den Berg van de Universiteit van Utrecht was, dat het drinken van water waarin GenX zit op dit moment geen risico oplevert.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
Hij opende gisteravond de voorlichtingsbijeenkomst in het Dolhuis, nadat PollyAnna het nummer Toxic ten gehore had gebracht.

GenX is minder gevaarlijk is dan voorganger PFOA omdat het 200 maal sneller het lichaam verlaat. Maar het hoopt zich wel op in het milieu, zodat in de toekomst mogelijk wel gevaarlijke concentraties zouden kunnen voorkomen. Chemicus Jacob de Boer beantwoordde vragen over de stof GenX zelf. Directeur Reijmers van Chemours vertelde dat het bedrijf druk bezig is met de ontwikkeling van de waterzuivering, zodat de uitstoot wordt beperkt. Dat is dan ook de eis van de Milieudienst Zuid-Holland Zuid.

Wethouder Rik van der Linden was niet in levende lijve aanwezig, maar nam in de loop van de avond contact op via een videoverbinding. Tijdens de bijeenkomst werden nog twee gedichten voorgelezen. Veel vragen konden worden beantwoord, maar of alle zorgen zijn weggenomen blijft de voornaamste.
Foto's: Leo Stolk

Lees ook

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.