gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van den Berg: Nu geen risico met drinkwater

De voornaamste boodschap van toxicoloog Martin van den Berg van de Universiteit van Utrecht was, dat het drinken van water waarin GenX zit op dit moment geen risico oplevert.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
Hij opende gisteravond de voorlichtingsbijeenkomst in het Dolhuis, nadat PollyAnna het nummer Toxic ten gehore had gebracht.

GenX is minder gevaarlijk is dan voorganger PFOA omdat het 200 maal sneller het lichaam verlaat. Maar het hoopt zich wel op in het milieu, zodat in de toekomst mogelijk wel gevaarlijke concentraties zouden kunnen voorkomen. Chemicus Jacob de Boer beantwoordde vragen over de stof GenX zelf. Directeur Reijmers van Chemours vertelde dat het bedrijf druk bezig is met de ontwikkeling van de waterzuivering, zodat de uitstoot wordt beperkt. Dat is dan ook de eis van de Milieudienst Zuid-Holland Zuid.

Wethouder Rik van der Linden was niet in levende lijve aanwezig, maar nam in de loop van de avond contact op via een videoverbinding. Tijdens de bijeenkomst werden nog twee gedichten voorgelezen. Veel vragen konden worden beantwoord, maar of alle zorgen zijn weggenomen blijft de voornaamste.
Foto's: Leo Stolk

Lees ook

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.