gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van den Berg: Nu geen risico met drinkwater

De voornaamste boodschap van toxicoloog Martin van den Berg van de Universiteit van Utrecht was, dat het drinken van water waarin GenX zit op dit moment geen risico oplevert.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
Hij opende gisteravond de voorlichtingsbijeenkomst in het Dolhuis, nadat PollyAnna het nummer Toxic ten gehore had gebracht.

GenX is minder gevaarlijk is dan voorganger PFOA omdat het 200 maal sneller het lichaam verlaat. Maar het hoopt zich wel op in het milieu, zodat in de toekomst mogelijk wel gevaarlijke concentraties zouden kunnen voorkomen. Chemicus Jacob de Boer beantwoordde vragen over de stof GenX zelf. Directeur Reijmers van Chemours vertelde dat het bedrijf druk bezig is met de ontwikkeling van de waterzuivering, zodat de uitstoot wordt beperkt. Dat is dan ook de eis van de Milieudienst Zuid-Holland Zuid.

Wethouder Rik van der Linden was niet in levende lijve aanwezig, maar nam in de loop van de avond contact op via een videoverbinding. Tijdens de bijeenkomst werden nog twee gedichten voorgelezen. Veel vragen konden worden beantwoord, maar of alle zorgen zijn weggenomen blijft de voornaamste.
Foto's: Leo Stolk

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.