gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van den Berg: Nu geen risico met drinkwater

De voornaamste boodschap van toxicoloog Martin van den Berg van de Universiteit van Utrecht was, dat het drinken van water waarin GenX zit op dit moment geen risico oplevert.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
Hij opende gisteravond de voorlichtingsbijeenkomst in het Dolhuis, nadat PollyAnna het nummer Toxic ten gehore had gebracht.

GenX is minder gevaarlijk is dan voorganger PFOA omdat het 200 maal sneller het lichaam verlaat. Maar het hoopt zich wel op in het milieu, zodat in de toekomst mogelijk wel gevaarlijke concentraties zouden kunnen voorkomen. Chemicus Jacob de Boer beantwoordde vragen over de stof GenX zelf. Directeur Reijmers van Chemours vertelde dat het bedrijf druk bezig is met de ontwikkeling van de waterzuivering, zodat de uitstoot wordt beperkt. Dat is dan ook de eis van de Milieudienst Zuid-Holland Zuid.

Wethouder Rik van der Linden was niet in levende lijve aanwezig, maar nam in de loop van de avond contact op via een videoverbinding. Tijdens de bijeenkomst werden nog twee gedichten voorgelezen. Veel vragen konden worden beantwoord, maar of alle zorgen zijn weggenomen blijft de voornaamste.
Foto's: Leo Stolk

Lees ook

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.