Dordrecht, Netherlands

Van der Gijp over rechtszaak na overval: "Als ze het nooit meer doen, hoeven ze van mij niet de gevangenis in"

Een vergevingsgezinde René van der Gijp heeft in het tv-programma 'Crime Desk' gesproken over de daders van de mislukte overval eind april vorig jaar. "Als je weet dat ze nog een beetje verstandig zijn en het nooit meer doen, hoeven ze van mij niet echt de gevangenis in", vertelt de Dordtse voetbalanalist.
Corrado Francke | 16 maart 2021 17:00 | Aangepast op 16 maart 2021 17:00
"Was anders als ik drie weken op ic had gelegen"
Van der Gijp vindt dit omdat hij 'niet het gevoel heeft dat je daar ook beter van wordt', maar geeft ook aan dat het anders was geweest als hij drie weken op de intensive care had gelegen. "Dan zou ik er anders tegenaan kijken, denk ik."

Voor de mislukte overval op Van der Gijp staan, in combinatie met andere overvallen en inbraken, drie Rotterdammers en drie Ridderkerkers terecht. 'Gijp', naast analist ook oud-profvoetballer, ziet het wel zitten om met de verdachten in gesprek te gaan. "Niet uit de slachtofferrol, maar gewoon om eens tegen die gasten te zeggen: "kom op, zijn er geen andere manieren om het leuk te hebben in je leven", legt hij uit in Crime Desk.

Overval

In april 2020 werd Van der Gijp in Dordt, bij thuiskomst na voetbalpraatprogramma Veronica Inside, overvallen. Drie mannen met hamers probeerden zijn autoruiten stuk te slaan. Die bleken echter gepantserd, waardoor de overvallers niets mee konden nemen.

Op 19 maart staan de mannen, allemaal tussen de 19 en 24 jaar, terecht.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...

Deze molen staat al maanden stil: ‘Je wil die wieken horen!’

De Kooiwijkse molen in Oud-Alblas mag niet meer draaien omdat er schade is aan de wieken. De restaur...

Extra vuurwerkvrije zone in dit dorp en jij kunt hierover meebeslissen

De gemeente Papendrecht wil dit jaar één extra vuurwerkvrije zone toevoegen. Inwoners en ondernemers...

Dit succesvolle bedrijf ontwerpt onderzeeërs: 'Het best bewaarde geheim van de scheepsbouw'

Op verjaardagen over hun werk praten? Dat doen medewerkers van ingenieursbureau Nevesbu uit Alblasse...

Raadsleden eisen onmiddellijke openheid rond sociale dienst: 'Te lang onvolledige informatievoorziening'

Er moet volledige openheid komen rond het SDD-dossier. In een gezamenlijke brief richten negen oppos...

In dit dorp staan de minste donoren geregistreerd: meer dan de helft geeft géén toestemming

Inwoners van de gemeente Alblasserdam staan met 48,9 procent het minst vaak geregistreerd als donor ...