Dordrecht, Netherlands

Van der Gijp over rechtszaak na overval: "Als ze het nooit meer doen, hoeven ze van mij niet de gevangenis in"

Een vergevingsgezinde René van der Gijp heeft in het tv-programma 'Crime Desk' gesproken over de daders van de mislukte overval eind april vorig jaar. "Als je weet dat ze nog een beetje verstandig zijn en het nooit meer doen, hoeven ze van mij niet echt de gevangenis in", vertelt de Dordtse voetbalanalist.
Corrado Francke | 16 maart 2021 17:00 | Aangepast op 16 maart 2021 17:00
"Was anders als ik drie weken op ic had gelegen"
Van der Gijp vindt dit omdat hij 'niet het gevoel heeft dat je daar ook beter van wordt', maar geeft ook aan dat het anders was geweest als hij drie weken op de intensive care had gelegen. "Dan zou ik er anders tegenaan kijken, denk ik."

Voor de mislukte overval op Van der Gijp staan, in combinatie met andere overvallen en inbraken, drie Rotterdammers en drie Ridderkerkers terecht. 'Gijp', naast analist ook oud-profvoetballer, ziet het wel zitten om met de verdachten in gesprek te gaan. "Niet uit de slachtofferrol, maar gewoon om eens tegen die gasten te zeggen: "kom op, zijn er geen andere manieren om het leuk te hebben in je leven", legt hij uit in Crime Desk.

Overval

In april 2020 werd Van der Gijp in Dordt, bij thuiskomst na voetbalpraatprogramma Veronica Inside, overvallen. Drie mannen met hamers probeerden zijn autoruiten stuk te slaan. Die bleken echter gepantserd, waardoor de overvallers niets mee konden nemen.

Op 19 maart staan de mannen, allemaal tussen de 19 en 24 jaar, terecht.

Lees ook

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Opnieuw illegale prostitutie aangetroffen in Papendrecht

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is in Papendrecht illegale prostitutie aangetroffen in ee...

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...