Dordrecht, Netherlands

Van der Linden tekent Schone Lucht Akkoord

Namens de gemeente Dordrecht ondertekent wethouder Peter van der Linden vanmiddag in Utrecht het Schone Lucht Akkoord (SLA). Hij doet dat samen met minister Stientje van Veldhoven, tientallen andere gemeenten en provincies.
Gert van der Steen | 13 januari 2020 10:56 | Aangepast op 13 januari 2020 10:56
Met de maatregelen in het SLA moet de gezondheidsschade door luchtvervuiling in 2030 met 50% zijn verminderd. Nu sterven er volgens de minister zo’n 11.000 mensen per jaar vroegtijdig door luchtveronreiniging. Het Rijk trekt er in de periode 2020-2023 50 miljoen voor uit, gemeenten en provincies bij elkaar ook nog tientallen miljoenen.

Onder andere mobiele bouwmachines, zoals aggregaten en veegmachines op diesel dragen al rond 10% bij aan de gezondheidsschade. Daar komen geen nieuwe regels voor. Het gaat om vervanging door schonere technologie, die al op de markt is. Bouwbedrijven krijgen dan alleen overheidsopdrachten als hun machines schoner werken.

In 2030 zou overal aan de normen voor luchtkwaliteit van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) moeten worden voldaan.

Lees ook

FC Dordrecht pakt punt op knotsgekke, maar ook trieste avond in Den Bosch

FC Dordrecht heeft een punt overgehouden aan een bizarre ontmoeting met en bij FC Den Bosch: 3-3. We...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Simone Beunke

Presentator Ben Corino gaat in het radioprogramma Studio De Witt zaterdag een uur lang in gesprek me...

Vernieuwing kleedkamers VV Sliedrecht stap dichterbij

Het gemeentebestuur van Sliedrecht gaat de plaatselijke voetbalvereniging helpen bij het tijdelijk v...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: het verplaatsen van een oorlogsheld

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad bezoekt presentator Ad van den Herik de toekomstige laat...

Voorlopig geen nieuwe opvangplekken voor asielzoekers: ‘Niet haalbaar’

Het uitbreiden van de opvangcapaciteit voor asielzoekers is door de gemeente Ridderkerk op de lange ...

Waarom zou je een pil in je oor stoppen? Aandacht voor duidelijke taal blijft nodig

Hoe voelt het om een tekst niet goed te begrijpen? Bij het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht...