gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van diabolo tot flippo

Iedereen kent er wel een: speelgoedrages. Door de jaren heen zijn er heel wat voorbij gekomen. Van tollen tot flippo's en van elastieken tot squishies. Reden voor het Onderwijsmuseum om er een aparte tentoonstelling aan te wijden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni wordt die tentoonstelling geopend, maar achter de schermen wordt er nu al hard gewerkt aan de voorbereidingen. Eerst is er een selectie gemaakt uit alle denkbare rages. Ze kunnen niet allemaal een plek krijgen op de tentoonstelling. "Er is vooral gekeken naar speelgoedrages en dan met name naar degene die op het schoolplein gespeeld werden", vertelt directeur Tijs van Ruiten. Alle medewerkers hebben meegedacht. En ook spullen aangeleverd. "Er bleek nog een hoop op zolders te liggen, de ontbrekende spullen hebben we op marktplaats gevonden of in de winkel gekocht".

Tijdens de meivakantie mogen de jonge bezoekers vast neuzen in de kist met de verzamelde rages. Van de meeste spullen weten ze niet eens wat het is. Maar dan blijkt dat sommige rages ook nu nog 'in' kunnen zijn. Er wordt flink 'gediaboloot' en 'geflippoot' deze ochtend.

Deze week, maar ook volgende week organiseert het Onderwijsmuseum allerlei activiteiten voor kinderen en hun ouders. Een overzicht is te vinden op deze site.

In de loop van deze maand zullen op de Facebookpagina van het museum ook filmpjes verschijnen van het team dat de tentoonstelling samenstelt. Zij hebben namelijk de nodige rages getest. 

Lees ook

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

nieuwlekkerlandprotest

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.