gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van diabolo tot flippo

Iedereen kent er wel een: speelgoedrages. Door de jaren heen zijn er heel wat voorbij gekomen. Van tollen tot flippo's en van elastieken tot squishies. Reden voor het Onderwijsmuseum om er een aparte tentoonstelling aan te wijden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni wordt die tentoonstelling geopend, maar achter de schermen wordt er nu al hard gewerkt aan de voorbereidingen. Eerst is er een selectie gemaakt uit alle denkbare rages. Ze kunnen niet allemaal een plek krijgen op de tentoonstelling. "Er is vooral gekeken naar speelgoedrages en dan met name naar degene die op het schoolplein gespeeld werden", vertelt directeur Tijs van Ruiten. Alle medewerkers hebben meegedacht. En ook spullen aangeleverd. "Er bleek nog een hoop op zolders te liggen, de ontbrekende spullen hebben we op marktplaats gevonden of in de winkel gekocht".

Tijdens de meivakantie mogen de jonge bezoekers vast neuzen in de kist met de verzamelde rages. Van de meeste spullen weten ze niet eens wat het is. Maar dan blijkt dat sommige rages ook nu nog 'in' kunnen zijn. Er wordt flink 'gediaboloot' en 'geflippoot' deze ochtend.

Deze week, maar ook volgende week organiseert het Onderwijsmuseum allerlei activiteiten voor kinderen en hun ouders. Een overzicht is te vinden op deze site.

In de loop van deze maand zullen op de Facebookpagina van het museum ook filmpjes verschijnen van het team dat de tentoonstelling samenstelt. Zij hebben namelijk de nodige rages getest. 

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.