gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van diabolo tot flippo

Iedereen kent er wel een: speelgoedrages. Door de jaren heen zijn er heel wat voorbij gekomen. Van tollen tot flippo's en van elastieken tot squishies. Reden voor het Onderwijsmuseum om er een aparte tentoonstelling aan te wijden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni wordt die tentoonstelling geopend, maar achter de schermen wordt er nu al hard gewerkt aan de voorbereidingen. Eerst is er een selectie gemaakt uit alle denkbare rages. Ze kunnen niet allemaal een plek krijgen op de tentoonstelling. "Er is vooral gekeken naar speelgoedrages en dan met name naar degene die op het schoolplein gespeeld werden", vertelt directeur Tijs van Ruiten. Alle medewerkers hebben meegedacht. En ook spullen aangeleverd. "Er bleek nog een hoop op zolders te liggen, de ontbrekende spullen hebben we op marktplaats gevonden of in de winkel gekocht".

Tijdens de meivakantie mogen de jonge bezoekers vast neuzen in de kist met de verzamelde rages. Van de meeste spullen weten ze niet eens wat het is. Maar dan blijkt dat sommige rages ook nu nog 'in' kunnen zijn. Er wordt flink 'gediaboloot' en 'geflippoot' deze ochtend.

Deze week, maar ook volgende week organiseert het Onderwijsmuseum allerlei activiteiten voor kinderen en hun ouders. Een overzicht is te vinden op deze site.

In de loop van deze maand zullen op de Facebookpagina van het museum ook filmpjes verschijnen van het team dat de tentoonstelling samenstelt. Zij hebben namelijk de nodige rages getest. 

Lees ook

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

Milieustraat foto gemeente Dordrecht

Op deze plekken is de pop-up milieustraat in Dordrecht voor het laatst dit jaar te bezoeken

De laatste pop-up milieustraat in de gemeente Dordrecht staat deze maand nog in de wijken Reeland en Noordflank. De wagen, waar inwoners gratis klein (grof) afval kunnen inleveren, staat op 4 november op het Eemsteynplein en 5 november op het Houthavenplein.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

politie2018imageset_genericlandscape

Witwaspraktijken: Doorzoekingen in Sliedrecht en Zwijndrecht

De Duitse politie heeft in onder meer Sliedrecht, Zwijndrecht, Eindhoven en Rotterdam doorzoekingen gedaan in een groot internationaal onderzoek naar witwaspraktijken. Ook veertig plekken in Duitsland zijn doorzocht. In totaal zijn vijf mannen aangehouden.