Dordrecht, Netherlands

Van diabolo tot flippo

Iedereen kent er wel een: speelgoedrages. Door de jaren heen zijn er heel wat voorbij gekomen. Van tollen tot flippo's en van elastieken tot squishies. Reden voor het Onderwijsmuseum om er een aparte tentoonstelling aan te wijden.
Marjolein Vos | 1 mei 2018 19:20 | Aangepast op 1 mei 2018 19:20
In juni wordt die tentoonstelling geopend, maar achter de schermen wordt er nu al hard gewerkt aan de voorbereidingen. Eerst is er een selectie gemaakt uit alle denkbare rages. Ze kunnen niet allemaal een plek krijgen op de tentoonstelling. "Er is vooral gekeken naar speelgoedrages en dan met name naar degene die op het schoolplein gespeeld werden", vertelt directeur Tijs van Ruiten. Alle medewerkers hebben meegedacht. En ook spullen aangeleverd. "Er bleek nog een hoop op zolders te liggen, de ontbrekende spullen hebben we op marktplaats gevonden of in de winkel gekocht".

Tijdens de meivakantie mogen de jonge bezoekers vast neuzen in de kist met de verzamelde rages. Van de meeste spullen weten ze niet eens wat het is. Maar dan blijkt dat sommige rages ook nu nog 'in' kunnen zijn. Er wordt flink 'gediaboloot' en 'geflippoot' deze ochtend.

Deze week, maar ook volgende week organiseert het Onderwijsmuseum allerlei activiteiten voor kinderen en hun ouders. Een overzicht is te vinden op deze site.

In de loop van deze maand zullen op de Facebookpagina van het museum ook filmpjes verschijnen van het team dat de tentoonstelling samenstelt. Zij hebben namelijk de nodige rages getest. 

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...

Inaaya Mashal volgt Mees van Veen op als kinderburgemeester Papendrecht

Inaaya Mashal is de nieuwe en daarmee de tweede kinderburgemeester ooit van Papendrecht. Op maandaga...

Dit zijn de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025

Het bioscooppand van filmtheater De Witt is een van de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025. Die ...

Cliënt die gordijn in brand stak in kliniek hoeft niet terug de cel in

De rechtbank heeft een 34-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam veroordeeld tot een celstraf voor he...

Boa's met bodycams: ook deze gemeente rust handhavers ermee uit

Buitengewoon Opsporingsambtenaren (boa's) in Ridderkerk krijgen voortaan een bodycam bij de standaar...

Ongeduld bij FC Dordrecht neemt verder toe: ‘Soms krijg je niet wat je verdient’

Wie helpt FC Dordrecht uit het dal? Een antwoord is nodig, want op een avond waarin afmakers ontbrak...