gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van diabolo tot flippo

Iedereen kent er wel een: speelgoedrages. Door de jaren heen zijn er heel wat voorbij gekomen. Van tollen tot flippo's en van elastieken tot squishies. Reden voor het Onderwijsmuseum om er een aparte tentoonstelling aan te wijden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In juni wordt die tentoonstelling geopend, maar achter de schermen wordt er nu al hard gewerkt aan de voorbereidingen. Eerst is er een selectie gemaakt uit alle denkbare rages. Ze kunnen niet allemaal een plek krijgen op de tentoonstelling. "Er is vooral gekeken naar speelgoedrages en dan met name naar degene die op het schoolplein gespeeld werden", vertelt directeur Tijs van Ruiten. Alle medewerkers hebben meegedacht. En ook spullen aangeleverd. "Er bleek nog een hoop op zolders te liggen, de ontbrekende spullen hebben we op marktplaats gevonden of in de winkel gekocht".

Tijdens de meivakantie mogen de jonge bezoekers vast neuzen in de kist met de verzamelde rages. Van de meeste spullen weten ze niet eens wat het is. Maar dan blijkt dat sommige rages ook nu nog 'in' kunnen zijn. Er wordt flink 'gediaboloot' en 'geflippoot' deze ochtend.

Deze week, maar ook volgende week organiseert het Onderwijsmuseum allerlei activiteiten voor kinderen en hun ouders. Een overzicht is te vinden op deze site.

In de loop van deze maand zullen op de Facebookpagina van het museum ook filmpjes verschijnen van het team dat de tentoonstelling samenstelt. Zij hebben namelijk de nodige rages getest. 

Lees ook

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.