Dordrecht, Netherlands

Van Einaudi tot S10: geslaagde optredens tijdens Dordtse Feesten

Het drijvende podium van de Dordtse Feesten bij de Energiekade werd afgelopen week volop gebruikt. De afgelopen dagen wisselenden brassbands, jong talent en klassieke muziek elkaar moeiteloos af.
Marjolein Vos | 26 juli 2021 18:00 | Aangepast op 26 juli 2021 18:00
En dat was ook de bedoeling: de Dordts Feesten zijn bedacht door de gemeente en verschillende partners om een alternatief te bieden voor de festivalzomer, die toch enigszins in het water is gevallen. Met optredens in verschillende genres zit er voor een ieder wat wils bij.


Dinsdag was het de beurt aan jong talent uit Dordrecht en de regio. ToBe organiseerde het Energy Festival waar allereerst werd meegetrommeld tijdens optredens van brassbands uit Dordrecht en Rotterdam. Maar ook jongeren die in bandjes spelen, mochten het podium betreden. En dat was voor sommigen de eerste keer. “In het begin was ik eigenlijk wel een beetje nerveus. Maar als je eenmaal opgaat, dan gaat het wel,” vertelde Remco van Hookline and Sinkers.


Donderdagmiddag stond in het teken van een bijzonder optreden en een veilig voor Bamenda, de zusterstad van Dordrecht in Afrika. In de avond was het de beurt aan pianist Jeroen van Veen. Hij bracht het publiek in vervoering met muziekstukken van componist Einaudi. Zelf was hij ook onder de indruk van het bijzondere podium. “Geweldig, wat een ambiance,” zei Van Veen voor de camera van RTV Dordrecht. “Ongelooflijk, echt groter dan groots.” Hoewel het publiek wat verder weg zit dan hij gewend is, beviel het goed. “De afstand is best wel ver, maar toch, het was muisstil. Het is natuurlijk buiten en buiten hoor je alles, zeker op het water, dat draagt ernorm. Dus als je een blikje overtrekt hoor je dat. Maar het was adembenemend stil.”


Vanaf vrijdag was het de beurt aan popmuziek, met optredens van S10, Froukje en Maan.

Poppodium Bibelot maakte beelden van een deel van de concerten, waarvan de meeste strak uitverkocht waren.


Volgende week is er weer een verslag te zien van de Dordtse Feesten op RTV Dordrecht. Onze cameramannen en verslaggevers zijn aanwezig bij Tour de Senior, Blues & Beyond en Feest voor Hoop.


Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...

Opvanglocatie die zou sluiten vangt toch weer vluchtelingen op: ‘Wij wisten van niks’

Bij de opvanglocatie aan de Seringenstraat in Papendrecht is, tot grote verbazing van buurtbewoners,...

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...