Dordrecht, Netherlands

Van Einaudi tot S10: geslaagde optredens tijdens Dordtse Feesten

Het drijvende podium van de Dordtse Feesten bij de Energiekade werd afgelopen week volop gebruikt. De afgelopen dagen wisselenden brassbands, jong talent en klassieke muziek elkaar moeiteloos af.
Marjolein Vos | 26 juli 2021 18:00 | Aangepast op 26 juli 2021 18:00
En dat was ook de bedoeling: de Dordts Feesten zijn bedacht door de gemeente en verschillende partners om een alternatief te bieden voor de festivalzomer, die toch enigszins in het water is gevallen. Met optredens in verschillende genres zit er voor een ieder wat wils bij.


Dinsdag was het de beurt aan jong talent uit Dordrecht en de regio. ToBe organiseerde het Energy Festival waar allereerst werd meegetrommeld tijdens optredens van brassbands uit Dordrecht en Rotterdam. Maar ook jongeren die in bandjes spelen, mochten het podium betreden. En dat was voor sommigen de eerste keer. “In het begin was ik eigenlijk wel een beetje nerveus. Maar als je eenmaal opgaat, dan gaat het wel,” vertelde Remco van Hookline and Sinkers.


Donderdagmiddag stond in het teken van een bijzonder optreden en een veilig voor Bamenda, de zusterstad van Dordrecht in Afrika. In de avond was het de beurt aan pianist Jeroen van Veen. Hij bracht het publiek in vervoering met muziekstukken van componist Einaudi. Zelf was hij ook onder de indruk van het bijzondere podium. “Geweldig, wat een ambiance,” zei Van Veen voor de camera van RTV Dordrecht. “Ongelooflijk, echt groter dan groots.” Hoewel het publiek wat verder weg zit dan hij gewend is, beviel het goed. “De afstand is best wel ver, maar toch, het was muisstil. Het is natuurlijk buiten en buiten hoor je alles, zeker op het water, dat draagt ernorm. Dus als je een blikje overtrekt hoor je dat. Maar het was adembenemend stil.”


Vanaf vrijdag was het de beurt aan popmuziek, met optredens van S10, Froukje en Maan.

Poppodium Bibelot maakte beelden van een deel van de concerten, waarvan de meeste strak uitverkocht waren.


Volgende week is er weer een verslag te zien van de Dordtse Feesten op RTV Dordrecht. Onze cameramannen en verslaggevers zijn aanwezig bij Tour de Senior, Blues & Beyond en Feest voor Hoop.


Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...