gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

e0475323987ddf9859aed0a4cd3b0f53

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemens was rustig aan het werk toen hij woensdag een kreet hoorde komen uit de woning van een flatgebouw. Een oudere mevrouw was gevallen en het lukte haar niet meer om omhoog te komen. De man aarzelde geen seconde en schoot gelijk te hulp.

Redactie Streekomroep | Monique de Graaf |  | Aangepast op
“Ze struikelde over haar eigen pantoffels en viel. Daarna zag ik dat ze niet meer zelf kon opstaan", zegt de glazenwasser een dag later. Meteen gaat hij met zijn werkbak naar de woning van de mevrouw en klimt hij naar binnen. "Ik was eerder met haar in gesprek, daarom was haar schuifpui al open.”

Niet meer zelf opstaan
Het appartementengebouw ‘De Repelear’ in Dubbeldam is een adres waar Peter vaker de glazen wast en dus kende hij de dame ook al. Toen hij bij haar binnen was, hielp hij haar met rechtop zitten en ontspannen. “Maar echt beter ging het niet.” Daarnaast lukte het haar ook nog niet om op te staan, en dus werd de ambulance gebeld.

“Ik ging wel weer verder met mijn werk, maar je houdt haar natuurlijk een beetje in de gaten.” Toen hij later zag dat de ambulance was aangekomen, schoot hij opnieuw te hulp door de broeders binnen te laten.

Facebook bericht ontploft
Die waren erg verrast over Peters reddingsactie en deelde de situatie op Facebook. De ambulancebroeders waren niet als enige lovend over Peter. De glazenwasser werd overspoeld met reacties en had zelfs landelijke media aan de telefoon. Peter voelt zich vooral overdonderd door al die aandacht. “Ja, ik was een beetje verrast door het Facebookbericht. Ik had niet eens door dat ze een foto maakten.”

Toch blijft hij bescheiden over zijn eigen daad. “Zo’n groot ding is het ook weer niet. Als er iemand voor je op straat valt, dan help je toch ook met opstaan?” Hoe het nu met de vrouw gaat weet Peter nog niet. “Ik mag morgen daar weer verder met werken, dus ik denk dat er dan wel iemand is die mij kan bijpraten.”

Op de vraag of hij niet stiekem een carrièreswitch naar ambulancemedewerker wil maken, moet hij lachen. “Waarom niet?”, zegt hij grinnikend. “Nee, ik blijf gewoon lekker glazenwasser. Maar als het weer gebeurt, sta ik gewoon weer klaar hoor. Dat is toch ook normaal.”

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.