Dordrecht, Netherlands

Van Gogh in Dordrecht

Om te vieren dat Vincent van Gogh 140 jaar geleden vier maanden in Dordrecht is geweest, worden in het begin van dit jaar verschillende activiteiten georganiseerd.
Gert van der Steen | 2 januari 2017 11:14 | Aangepast op 2 januari 2017 11:14
De start van deze activiteiten is gepland op maandag 16 januari, maar een week eerder wordt al een traditie in ere gehouden. Het gaat hierbij om het aanbieden van een zogenaamde ‘koppermaandag-prent’. Die werd op koppermaandag, de eerste maandag na Driekoningen, aangeboden aan de burgemeester. Die dag was een feestdag van de gilden. Deze Vincents koppermaandagprent wordt nu op maandag 9 januari om 13.30 uur op het Stadskantoor aangeboden aan loco-burgemeester Piet Sleeking. De prent is getekend door Hanneke Schalkoort.

De illustratie hierboven geeft het aanbieden weer. De echte prent wordt pas op 9 januari vertoond.

Op 16 januari wordt in de Blauwe Kamer van de bibliotheek tijdens de aftrap van de activiteiten een tweede koppermaandagprent gepresenteerd voor de Dordtse bevolking.

Meest gelezen

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

Redactie Streek 56 | 15 apr 2025 15:00

Bezorgwagen supermarkt rolt water in

Redactie Streek 56 | RTV Ridderkerk | 17 apr 2025 20:48

Lees ook

Handbalcoach misbruikte kwetsbare pupil: ‘Ik dacht dat het een gelijkwaardige relatie was’

Het is een spannend moment in de rechtszaal, als het slachtoffer aan de verdachte vraagt: “Kijk me d...

Nog twee weken Unieke 'Opwaarts'-concerten op TV Dordrecht

De komende twee weken staat de zaterdagavond op TV Dordrecht in het teken van Opwaarts. Unieke conce...

Vrijdag op TV: Op Pad Met Ad: of toch ‘het pad van Ad’ (Wouters)

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik helemaal naar België, ...

Noodoplossing voor basisschool: leegstaand pand moet vijf klassen herbergen

Een leegstaand schoolgebouw in Sliedrecht moet tijdelijk leerlingen van CBS Oranje-Nassau gaan huisv...

Je eigen zolder verhuren wordt voor Dordtenaren een stuk makkelijker

De gemeente Dordrecht wil regels voor kamerverhuur flink versoepelen, om meer woonruimte te creëren ...

Woning Alblasserdam dicht na drugsvondst

De burgemeester van Alblasserdam heeft een huis aan het Scheldeplein gesloten. In de woning werden e...