Dordrecht, Netherlands

Van koffietent naar supermarkt: 'Ik ben al drie keer uitverkocht'

Veel horecagelegenheden zijn wanhopig op zoek naar een nieuwe manier om hun spullen 'aan de man' te brengen, nu door het coronavirus vrijwel alles gesloten is. De koffietentketen Coffeelicious heeft een aparte manier gevonden. Ze staan met een tafeltje midden in een supermarkt in Sterrenburg. "Het is echt bizar, ik ben vanmorgen al drie keer uitverkocht!", zegt eigenaresse Fiona Stöger.
Petra Scheurwater | 21 maart 2020 19:25 | Aangepast op 21 maart 2020 19:25
Sinds zaterdag verkoopt de eigenaresse van vijf gesloten zaken taart en gebak in de supermarkt. "Het liep echt storm", legt ze aan Rijnmond uit. "De eerste keer was het na een kwartier op. En de tweede keer was het op voordat het fatsoenlijk was uitgeladen. Echt niet normaal meer!"

De samenwerking tussen de keten en de Jumbo in Sterrenburg was er al min of meer. Maar door de huidige coronaproblematiek is dat in een stroomversnelling geraakt. "Hoe lang ik hier hoop te mogen blijven staan? Zolang als ik welkom ben, denk ik."

Vergeet me niet

De inkomsten zijn slechts een schijntje in vergelijking met wat de winkels normaal gesproken draaien. Toch is deze actie voor de koffiezaak van groot belang.

"Voor het personeel heb ik werktijdverkorting moeten aanvragen", legt Stöger uit. "Maar het is wel belangrijk dat je als bedrijf te zien blijft. Dat mensen je straks nog steeds kennen als dit allemaal voorbij is. Dat doe je ook voor de mensen die nu voor je werken."

Foto: Rijnmond

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...