Dordrecht, Netherlands

Van Letter tot Leven in Wilhelminakerk

Vanuit het hele land exposeren 38 kunstenaars de komende maand hun werk in de Wilhelminakerk. Thema van de tentoonstelling is ‘Van Letter tot Leven’. Het is de derde landelijke tentoonstelling van Platform Kerk en Kunst.
Gert van der Steen | 18 oktober 2018 14:09 | Aangepast op 18 oktober 2018 14:09
Aanleiding is de viering van 400 jaar Dordtse Synode, die op 10 november in de Augustijnenkerk wordt herdacht in aanwezigheid van koning Willem-Alexander.


Peter Schoon, die namens de gemeente de activiteiten rond de Synode coördineert, is ook voorzitter van de jury die de getoonde kunstwerken heeft geselecteerd.


De officiële opening vindt plaats op vrijdag 26 oktober door Ds. Gerrit de Fijter uit Kampen, de voorzitter van de Nationale Synode. Daar zal ook de voorzitter van het Platform Kerk en Kunst, Roel Ottow, het woord voeren.


De muzikale omlijsting is in handen van het Streekensemble.


De tentoonstelling is gratis te bezichtigen van zaterdag 27 oktober tot 24 november. De Wilhelminakerk aan de Blekersdijk is geopend op woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur.


Rond de expositie vinden nog meer activiteiten plaats in de Wilhelminakerk, zoals lezingen, vespers en muziekoptredens.

Lees ook

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...