Dordrecht, Netherlands

Van Letter tot Leven in Wilhelminakerk

Vanuit het hele land exposeren 38 kunstenaars de komende maand hun werk in de Wilhelminakerk. Thema van de tentoonstelling is ‘Van Letter tot Leven’. Het is de derde landelijke tentoonstelling van Platform Kerk en Kunst.
Gert van der Steen | 18 oktober 2018 14:09 | Aangepast op 18 oktober 2018 14:09
Aanleiding is de viering van 400 jaar Dordtse Synode, die op 10 november in de Augustijnenkerk wordt herdacht in aanwezigheid van koning Willem-Alexander.


Peter Schoon, die namens de gemeente de activiteiten rond de Synode coördineert, is ook voorzitter van de jury die de getoonde kunstwerken heeft geselecteerd.


De officiële opening vindt plaats op vrijdag 26 oktober door Ds. Gerrit de Fijter uit Kampen, de voorzitter van de Nationale Synode. Daar zal ook de voorzitter van het Platform Kerk en Kunst, Roel Ottow, het woord voeren.


De muzikale omlijsting is in handen van het Streekensemble.


De tentoonstelling is gratis te bezichtigen van zaterdag 27 oktober tot 24 november. De Wilhelminakerk aan de Blekersdijk is geopend op woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur.


Rond de expositie vinden nog meer activiteiten plaats in de Wilhelminakerk, zoals lezingen, vespers en muziekoptredens.

Lees ook

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...