Dordrecht, Netherlands

Van Letter tot Leven in Wilhelminakerk

Vanuit het hele land exposeren 38 kunstenaars de komende maand hun werk in de Wilhelminakerk. Thema van de tentoonstelling is ‘Van Letter tot Leven’. Het is de derde landelijke tentoonstelling van Platform Kerk en Kunst.
Gert van der Steen | 18 oktober 2018 14:09 | Aangepast op 18 oktober 2018 14:09
Aanleiding is de viering van 400 jaar Dordtse Synode, die op 10 november in de Augustijnenkerk wordt herdacht in aanwezigheid van koning Willem-Alexander.


Peter Schoon, die namens de gemeente de activiteiten rond de Synode coördineert, is ook voorzitter van de jury die de getoonde kunstwerken heeft geselecteerd.


De officiële opening vindt plaats op vrijdag 26 oktober door Ds. Gerrit de Fijter uit Kampen, de voorzitter van de Nationale Synode. Daar zal ook de voorzitter van het Platform Kerk en Kunst, Roel Ottow, het woord voeren.


De muzikale omlijsting is in handen van het Streekensemble.


De tentoonstelling is gratis te bezichtigen van zaterdag 27 oktober tot 24 november. De Wilhelminakerk aan de Blekersdijk is geopend op woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur.


Rond de expositie vinden nog meer activiteiten plaats in de Wilhelminakerk, zoals lezingen, vespers en muziekoptredens.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...