Dordrecht, Netherlands

Van Letter tot Leven in Wilhelminakerk

Vanuit het hele land exposeren 38 kunstenaars de komende maand hun werk in de Wilhelminakerk. Thema van de tentoonstelling is ‘Van Letter tot Leven’. Het is de derde landelijke tentoonstelling van Platform Kerk en Kunst.
Gert van der Steen | 18 oktober 2018 14:09 | Aangepast op 18 oktober 2018 14:09
Aanleiding is de viering van 400 jaar Dordtse Synode, die op 10 november in de Augustijnenkerk wordt herdacht in aanwezigheid van koning Willem-Alexander.


Peter Schoon, die namens de gemeente de activiteiten rond de Synode coördineert, is ook voorzitter van de jury die de getoonde kunstwerken heeft geselecteerd.


De officiële opening vindt plaats op vrijdag 26 oktober door Ds. Gerrit de Fijter uit Kampen, de voorzitter van de Nationale Synode. Daar zal ook de voorzitter van het Platform Kerk en Kunst, Roel Ottow, het woord voeren.


De muzikale omlijsting is in handen van het Streekensemble.


De tentoonstelling is gratis te bezichtigen van zaterdag 27 oktober tot 24 november. De Wilhelminakerk aan de Blekersdijk is geopend op woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur.


Rond de expositie vinden nog meer activiteiten plaats in de Wilhelminakerk, zoals lezingen, vespers en muziekoptredens.

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...

Kunst saai? Aaibare muur en discobol in tentoonstelling bewijzen van niet

Kunst moet voor kinderen een stuk aantrekkelijker worden, dachten ze bij het Dordrechts Museum. De n...

Rik van der Linden bezig aan laatste jaar als Dordtse wethouder

Rik van der Linden neemt uiterlijk na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid als wethouder van Dordre...