Dordrecht, Netherlands

Van Maas tot kraan (1)

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit. Maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides. Deze maandag is hij bij spaarbekken De Gijster.
Marjolein Vos | 27 augustus 2018 14:27 | Aangepast op 27 augustus 2018 14:27
Op deze maandag varen we door de Brabantse Biesbosch naar het Gat van de Kerksloot, een kreek met een insteekhaventje. Daar pompt Evides Maaswater naar het daar achter gelegen spaarbekken De Gijster.

Tien watervlooien bewaken tien kilometer stroomopwaarts de kwaliteit van het Maaswater. "Bij een verontreiniging ziet een computer afwijkend gedrag van die diertjes en dan wordt inname van water meteen stopgezet", zegt spaarbekkenbeheerder Daan Spitzers.

Zo komt er geen ernstig vervuild water in de bekkens. "Hier komt het water dan tot rust en ondergaat het onder invloed van zon en wind een eerste, natuurlijke zuivering." Het water verblijft drie tot vijf maanden in drie verschillende bekkens.

"Van De Gijster wordt het verpompt naar de Honderd en Dertig en van daaruit naar de Petrusplaat. Hier verdwijnt al zo'n 80 procent van de zware metalen en zelfs 99 procent van de bacteriën uit het rivierwater".

Dinsdag is te zien wat er met het water gebeurt na het verblijf in de spaarbekkens.

Onze verslaggever volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.



Lees ook

Kapotte leidingen: bewoners Eddingtonweg nog steeds zonder stromend water

Aan de Eddingtonweg in Sterrenburg kunnen dertig huishoudens vrijdag nog steeds niet douchen, doort...

Meer vossen, meer slachtoffers: ‘Bescherm je konijnen en kippen goed’

Het aantal meldingen van dieren die slachtoffer zijn van een vos in Dordrecht neemt toe. Waren het e...

Opgepast: op deze plekken wordt weer volop geflitst

In de eerste vier maanden van dit jaar is er iets meer dan twintigduizend keer geflitst in onze stre...

Container met hout en zaagsel in brand op bedrijventerrein

Woensdagavond heeft de brandweer een brand geblust op Zwijndrechts bedrijventerrein Molenvliet. Op h...

Noortje woont in Zeeland, maar blust branden in Dordt: 'Het is bijna een familie'

Het aantal professionele brandweermedewerkers bestaat in onze regio uit nog geen handjevol vrouwen. ...

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...