gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot kraan (1)

d27ef8b9d0015efad80b3688ac80e786

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit. Maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides. Deze maandag is hij bij spaarbekken De Gijster.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op deze maandag varen we door de Brabantse Biesbosch naar het Gat van de Kerksloot, een kreek met een insteekhaventje. Daar pompt Evides Maaswater naar het daar achter gelegen spaarbekken De Gijster.

Tien watervlooien bewaken tien kilometer stroomopwaarts de kwaliteit van het Maaswater. "Bij een verontreiniging ziet een computer afwijkend gedrag van die diertjes en dan wordt inname van water meteen stopgezet", zegt spaarbekkenbeheerder Daan Spitzers.

Zo komt er geen ernstig vervuild water in de bekkens. "Hier komt het water dan tot rust en ondergaat het onder invloed van zon en wind een eerste, natuurlijke zuivering." Het water verblijft drie tot vijf maanden in drie verschillende bekkens.

"Van De Gijster wordt het verpompt naar de Honderd en Dertig en van daaruit naar de Petrusplaat. Hier verdwijnt al zo'n 80 procent van de zware metalen en zelfs 99 procent van de bacteriën uit het rivierwater".

Dinsdag is te zien wat er met het water gebeurt na het verblijf in de spaarbekkens.

Onze verslaggever volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.



Lees ook

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.