gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Maas tot kraan (1)

d27ef8b9d0015efad80b3688ac80e786

Water. Niets is deze zomer zoveel besproken als dat. Door de droogte ging het vooral over kwantiteit. Maar hoe zit het eigenlijk met de kwaliteit? Verslaggever Thijs Blom gaat de hele week op pad met drinkwaterbedrijf Evides. Deze maandag is hij bij spaarbekken De Gijster.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op deze maandag varen we door de Brabantse Biesbosch naar het Gat van de Kerksloot, een kreek met een insteekhaventje. Daar pompt Evides Maaswater naar het daar achter gelegen spaarbekken De Gijster.

Tien watervlooien bewaken tien kilometer stroomopwaarts de kwaliteit van het Maaswater. "Bij een verontreiniging ziet een computer afwijkend gedrag van die diertjes en dan wordt inname van water meteen stopgezet", zegt spaarbekkenbeheerder Daan Spitzers.

Zo komt er geen ernstig vervuild water in de bekkens. "Hier komt het water dan tot rust en ondergaat het onder invloed van zon en wind een eerste, natuurlijke zuivering." Het water verblijft drie tot vijf maanden in drie verschillende bekkens.

"Van De Gijster wordt het verpompt naar de Honderd en Dertig en van daaruit naar de Petrusplaat. Hier verdwijnt al zo'n 80 procent van de zware metalen en zelfs 99 procent van de bacteriën uit het rivierwater".

Dinsdag is te zien wat er met het water gebeurt na het verblijf in de spaarbekkens.

Onze verslaggever volgt samen met cameraman Willem-Egbert Diepeveen het water van de Maas tot de kraan. Evides maakt drinkwater voor 2,5 miljoen mensen in het zuidwesten van ons land, waaronder het grootste deel van onze regio. Van dat water komt 80 procent uit de Maas.



Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.