gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van magazijnmedewerker naar 'Ally Pally': darter Plaisier wil schitteren op WK

33173872e86f3420f6ab9be5a53e3763

Tussen toppers als Michael van Gerwen, Luke Humphries en Luke Littler is ook onze streek vertegenwoordigd op het WK Darts. Wesley Plaisier uit Hendrik-Ido-Ambacht mag maandag aan de bak in de eerste ronde en kan niet wachten tot hij het podium in Londen betreedt. "Er is niks mooiers dan het WK."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Vanaf zondag barst de strijd los tussen 96 darters. Win je een wedstrijd, ga je een ronde verder. Verlies je, betekent dat einde WK. Dat alles speelt zich af in evenementenhal Alexandra Palace, in de volksmond 'Ally Pally' genoemd, dat tijdens het wereldkampioenschap wordt omgedoopt tot feestzaal. Dartsliefhebbers gaan massaal verkleed naar binnen: van banaan tot pinguïn en van smurf tot bierkrat.

'Ik ga er gewoon van genieten'
Die gekte staat in groot contrast tot de nuchterheid van Plaisier, die 32 uur per week werkt als magazijnmedewerker van een distributiecentrum in Dordrecht. "Ik ben er nog nooit geweest en heb er wel verhalen over gehoord, maar ik ga er gewoon van genieten en wil het beste eruit halen", zegt hij over zijn WK-avontuur. "Misschien komt er wat spanning als ik maandag op het podium loop, maar nu ben ik nog vrij relaxt."


Plaisier doet voor het eerst mee aan het WK bij de Professional Darts Corporation (PDC), de bond waar alle topdarters bij aangesloten zijn. Dit jaar verdiende hij een tourkaart, wat betekent dat zijn kalender volgepland staat met PDC-toernooien. "Ik hoop dat ik me kan plaatsen voor wat majors (grotere toernooien, red.). Het is iets waar ik hard voor gewerkt heb, dus ik kan me nu gewoon focussen op de PDC. Dat is ideaal."

Trainen met 'Barney'
De dagen voor het WK staan voor Plaisier in het teken van trainen. Zo gooide hij ook een pijltje met viervoudig wereldkampioen Raymond van Barneveld. "Dit is de derde keer dat ik met hem heb getraind, maar ik ben wel van plan om dat vaker te gaan doen. Het zijn fijne avonden, want wij hebben een beetje hetzelfde tempo", zegt de Ambachter over 'Barney'.

Ook onlosmakelijk verbonden aan darts: de muzikale opkomst van de spelers. Waar Van Barneveld begeleid wordt door 'Eye of the Tiger' van Survivor, was bij Plaisier carnavalshit 'De Toreador' lange tijd te horen. "Daar wil ik zelf al heel lang van af, maar dat blijft de dartsbond maar opzetten", lacht hij. "Dat was toen een hype en bedoeld als grapje met een paar vrienden, maar ik ben er eigenlijk nooit vanaf gekomen."

'De Toreador' ruilt hij daarom in voor 'Not So Bad' van onder meer de Brabantse dj Tiësto. "Dat sloeg laatst ook wel aan bij het publiek", verklaart hij.

Eerst een Japanner... dan een Schot?
Plaisier begint maandag aan het wereldkampioenschap tegen Ryusei Azemoto uit Japan. "Ik onderschat hem niet maar denk dat als ik mijn eigen spel speel, dat ik de wedstrijd wel win", zegt de Ambachter over zijn kansen.

Bij winst wacht dinsdag een ontmoeting met Peter Wright, een stijlvolle Schot die niet bepaald in vorm is. "Ik wil gewoon proberen zo ver mogelijk te komen. Het liefst haal ik de derde ronde en mag ik na de kerst terugkomen. Ik heb natuurlijk al een mooi jaar gehad, maar dat zou het jaar compleet maken."

Op een vloertoernooi (zonder publiek) was Plaisier dit jaar al eens te sterk voor Wright:

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?