gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van magazijnmedewerker naar 'Ally Pally': darter Plaisier wil schitteren op WK

33173872e86f3420f6ab9be5a53e3763

Tussen toppers als Michael van Gerwen, Luke Humphries en Luke Littler is ook onze streek vertegenwoordigd op het WK Darts. Wesley Plaisier uit Hendrik-Ido-Ambacht mag maandag aan de bak in de eerste ronde en kan niet wachten tot hij het podium in Londen betreedt. "Er is niks mooiers dan het WK."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Vanaf zondag barst de strijd los tussen 96 darters. Win je een wedstrijd, ga je een ronde verder. Verlies je, betekent dat einde WK. Dat alles speelt zich af in evenementenhal Alexandra Palace, in de volksmond 'Ally Pally' genoemd, dat tijdens het wereldkampioenschap wordt omgedoopt tot feestzaal. Dartsliefhebbers gaan massaal verkleed naar binnen: van banaan tot pinguïn en van smurf tot bierkrat.

'Ik ga er gewoon van genieten'
Die gekte staat in groot contrast tot de nuchterheid van Plaisier, die 32 uur per week werkt als magazijnmedewerker van een distributiecentrum in Dordrecht. "Ik ben er nog nooit geweest en heb er wel verhalen over gehoord, maar ik ga er gewoon van genieten en wil het beste eruit halen", zegt hij over zijn WK-avontuur. "Misschien komt er wat spanning als ik maandag op het podium loop, maar nu ben ik nog vrij relaxt."


Plaisier doet voor het eerst mee aan het WK bij de Professional Darts Corporation (PDC), de bond waar alle topdarters bij aangesloten zijn. Dit jaar verdiende hij een tourkaart, wat betekent dat zijn kalender volgepland staat met PDC-toernooien. "Ik hoop dat ik me kan plaatsen voor wat majors (grotere toernooien, red.). Het is iets waar ik hard voor gewerkt heb, dus ik kan me nu gewoon focussen op de PDC. Dat is ideaal."

Trainen met 'Barney'
De dagen voor het WK staan voor Plaisier in het teken van trainen. Zo gooide hij ook een pijltje met viervoudig wereldkampioen Raymond van Barneveld. "Dit is de derde keer dat ik met hem heb getraind, maar ik ben wel van plan om dat vaker te gaan doen. Het zijn fijne avonden, want wij hebben een beetje hetzelfde tempo", zegt de Ambachter over 'Barney'.

Ook onlosmakelijk verbonden aan darts: de muzikale opkomst van de spelers. Waar Van Barneveld begeleid wordt door 'Eye of the Tiger' van Survivor, was bij Plaisier carnavalshit 'De Toreador' lange tijd te horen. "Daar wil ik zelf al heel lang van af, maar dat blijft de dartsbond maar opzetten", lacht hij. "Dat was toen een hype en bedoeld als grapje met een paar vrienden, maar ik ben er eigenlijk nooit vanaf gekomen."

'De Toreador' ruilt hij daarom in voor 'Not So Bad' van onder meer de Brabantse dj Tiësto. "Dat sloeg laatst ook wel aan bij het publiek", verklaart hij.

Eerst een Japanner... dan een Schot?
Plaisier begint maandag aan het wereldkampioenschap tegen Ryusei Azemoto uit Japan. "Ik onderschat hem niet maar denk dat als ik mijn eigen spel speel, dat ik de wedstrijd wel win", zegt de Ambachter over zijn kansen.

Bij winst wacht dinsdag een ontmoeting met Peter Wright, een stijlvolle Schot die niet bepaald in vorm is. "Ik wil gewoon proberen zo ver mogelijk te komen. Het liefst haal ik de derde ronde en mag ik na de kerst terugkomen. Ik heb natuurlijk al een mooi jaar gehad, maar dat zou het jaar compleet maken."

Op een vloertoernooi (zonder publiek) was Plaisier dit jaar al eens te sterk voor Wright:

Lees ook

foto website

Vroeg uit bed voor plaatsing bruggebouw Papendrechtsebrug: ‘Probeer alles te volgen’

Het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug is dinsdagochtend door Rijkswaterstaat op de definitieve plek geplaatst. In de bestaande brugkelder is onvoldoende ruimte voor alle nieuwe installaties en op deze manier is er een soort uitbouw gecreëerd. De operatie levert veel bekijks op langs de kant. "Heel leuk om te zien!"

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.