gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Rossem opent tentoonstelling over Tholen

48072270fa7b30dbbc65e4968d16251e

Historicus en tv-persoonlijkheid Maarten van Rossem bezoekt op 8 februari Dordrecht. Hij is in de stad om een tentoonstelling in het Dordrechts Museum te openen. De expositie gaat over het werk van de schilder Willem Bastiaan Tholen. In 2003 hield Van Rossem als een een pleidooi om aandacht aan hem te besteden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Tholen werd in 1860 in Amsterdam geboren en was volgens kenners een van de beste kunstenaars van zijn tijd. Tijdens zijn leven won hij diverse prijzen en verkochten zijn werken goed. Veelal schilderde hij Hollandse landschappen, maar tijdens de nieuwe expositie van het Dordrechts Museum wordt vooral het licht geworpen op een onbekende kant van het werk van de impressionist. Zoals stadsgezichten, intieme interieurs en (zelf)portretten. Onderwerpen die andere schilders rond 1900 vaak links lieten liggen, volgens het Dordrechts Museum.


Maarten van Rossem is bekend met onze stad. In 2015 bezocht hij samen met zus Sis en broer Vincent Dordrecht voor het tv-programma ‘Hier zijn de Van Rossems’. Dat zorgde toen voor een flinke stijging van het aantal toeristen.


Afbeelding: schilderij van Tholen/bron: Dordrechts Museum

Lees ook

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."