gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Rossem opent tentoonstelling over Tholen

48072270fa7b30dbbc65e4968d16251e

Historicus en tv-persoonlijkheid Maarten van Rossem bezoekt op 8 februari Dordrecht. Hij is in de stad om een tentoonstelling in het Dordrechts Museum te openen. De expositie gaat over het werk van de schilder Willem Bastiaan Tholen. In 2003 hield Van Rossem als een een pleidooi om aandacht aan hem te besteden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Tholen werd in 1860 in Amsterdam geboren en was volgens kenners een van de beste kunstenaars van zijn tijd. Tijdens zijn leven won hij diverse prijzen en verkochten zijn werken goed. Veelal schilderde hij Hollandse landschappen, maar tijdens de nieuwe expositie van het Dordrechts Museum wordt vooral het licht geworpen op een onbekende kant van het werk van de impressionist. Zoals stadsgezichten, intieme interieurs en (zelf)portretten. Onderwerpen die andere schilders rond 1900 vaak links lieten liggen, volgens het Dordrechts Museum.


Maarten van Rossem is bekend met onze stad. In 2015 bezocht hij samen met zus Sis en broer Vincent Dordrecht voor het tv-programma ‘Hier zijn de Van Rossems’. Dat zorgde toen voor een flinke stijging van het aantal toeristen.


Afbeelding: schilderij van Tholen/bron: Dordrechts Museum

Lees ook

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.