gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Rossem opent tentoonstelling over Tholen

48072270fa7b30dbbc65e4968d16251e

Historicus en tv-persoonlijkheid Maarten van Rossem bezoekt op 8 februari Dordrecht. Hij is in de stad om een tentoonstelling in het Dordrechts Museum te openen. De expositie gaat over het werk van de schilder Willem Bastiaan Tholen. In 2003 hield Van Rossem als een een pleidooi om aandacht aan hem te besteden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Tholen werd in 1860 in Amsterdam geboren en was volgens kenners een van de beste kunstenaars van zijn tijd. Tijdens zijn leven won hij diverse prijzen en verkochten zijn werken goed. Veelal schilderde hij Hollandse landschappen, maar tijdens de nieuwe expositie van het Dordrechts Museum wordt vooral het licht geworpen op een onbekende kant van het werk van de impressionist. Zoals stadsgezichten, intieme interieurs en (zelf)portretten. Onderwerpen die andere schilders rond 1900 vaak links lieten liggen, volgens het Dordrechts Museum.


Maarten van Rossem is bekend met onze stad. In 2015 bezocht hij samen met zus Sis en broer Vincent Dordrecht voor het tv-programma ‘Hier zijn de Van Rossems’. Dat zorgde toen voor een flinke stijging van het aantal toeristen.


Afbeelding: schilderij van Tholen/bron: Dordrechts Museum

Lees ook

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.