gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Rossem opent tentoonstelling over Tholen

48072270fa7b30dbbc65e4968d16251e

Historicus en tv-persoonlijkheid Maarten van Rossem bezoekt op 8 februari Dordrecht. Hij is in de stad om een tentoonstelling in het Dordrechts Museum te openen. De expositie gaat over het werk van de schilder Willem Bastiaan Tholen. In 2003 hield Van Rossem als een een pleidooi om aandacht aan hem te besteden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Tholen werd in 1860 in Amsterdam geboren en was volgens kenners een van de beste kunstenaars van zijn tijd. Tijdens zijn leven won hij diverse prijzen en verkochten zijn werken goed. Veelal schilderde hij Hollandse landschappen, maar tijdens de nieuwe expositie van het Dordrechts Museum wordt vooral het licht geworpen op een onbekende kant van het werk van de impressionist. Zoals stadsgezichten, intieme interieurs en (zelf)portretten. Onderwerpen die andere schilders rond 1900 vaak links lieten liggen, volgens het Dordrechts Museum.


Maarten van Rossem is bekend met onze stad. In 2015 bezocht hij samen met zus Sis en broer Vincent Dordrecht voor het tv-programma ‘Hier zijn de Van Rossems’. Dat zorgde toen voor een flinke stijging van het aantal toeristen.


Afbeelding: schilderij van Tholen/bron: Dordrechts Museum

Lees ook

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.