gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Rossem opent tentoonstelling over Tholen

48072270fa7b30dbbc65e4968d16251e

Historicus en tv-persoonlijkheid Maarten van Rossem bezoekt op 8 februari Dordrecht. Hij is in de stad om een tentoonstelling in het Dordrechts Museum te openen. De expositie gaat over het werk van de schilder Willem Bastiaan Tholen. In 2003 hield Van Rossem als een een pleidooi om aandacht aan hem te besteden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Tholen werd in 1860 in Amsterdam geboren en was volgens kenners een van de beste kunstenaars van zijn tijd. Tijdens zijn leven won hij diverse prijzen en verkochten zijn werken goed. Veelal schilderde hij Hollandse landschappen, maar tijdens de nieuwe expositie van het Dordrechts Museum wordt vooral het licht geworpen op een onbekende kant van het werk van de impressionist. Zoals stadsgezichten, intieme interieurs en (zelf)portretten. Onderwerpen die andere schilders rond 1900 vaak links lieten liggen, volgens het Dordrechts Museum.


Maarten van Rossem is bekend met onze stad. In 2015 bezocht hij samen met zus Sis en broer Vincent Dordrecht voor het tv-programma ‘Hier zijn de Van Rossems’. Dat zorgde toen voor een flinke stijging van het aantal toeristen.


Afbeelding: schilderij van Tholen/bron: Dordrechts Museum

Lees ook

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?