Dordrecht, Netherlands

Van stoeptegel naar plantje bij Weizigt

De gemeente wil minder tegels en meer planten in de Dordtse tuinen. Meer groen in de tuin zorgt er namelijk voor dat de grond regenwater sneller opneemt. Zo is er minder wateroverlast bij hevige regenbuien.
Petra Scheurwater | 1 mei 2019 16:56 | Aangepast op 1 mei 2019 16:56
Om dit voor elkaar te krijgen kreeg je woensdagmiddag in ruil voor een stoeptegel een plantje bij duurzaamheidscentrum Weizigt. Daar kon ook tuinontwerpadvies krijgen om een tuin groener te maken.

Ook Dordtenaren zonder tuin, kunnen de stad groener maken. Zij kunnen bij de gemeente een geveltuintje aanvragen. De gemeente haalt dan tegels uit de stoep waar een geveltuintje voor in de plaats komt. Daar kunnen onder andere bloemetjes in geplant worden.

Ook in andere Dordste wijken kunnen de komende tijd tegels omgeruild worden. Op woensdag 8 mei tijdens de groenmarkt in de Vogelbuurt bijvoorbeeld.

Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...