Dordrecht, Netherlands

Van stoeptegel naar plantje bij Weizigt

De gemeente wil minder tegels en meer planten in de Dordtse tuinen. Meer groen in de tuin zorgt er namelijk voor dat de grond regenwater sneller opneemt. Zo is er minder wateroverlast bij hevige regenbuien.
Petra Scheurwater | 1 mei 2019 16:56 | Aangepast op 1 mei 2019 16:56
Om dit voor elkaar te krijgen kreeg je woensdagmiddag in ruil voor een stoeptegel een plantje bij duurzaamheidscentrum Weizigt. Daar kon ook tuinontwerpadvies krijgen om een tuin groener te maken.

Ook Dordtenaren zonder tuin, kunnen de stad groener maken. Zij kunnen bij de gemeente een geveltuintje aanvragen. De gemeente haalt dan tegels uit de stoep waar een geveltuintje voor in de plaats komt. Daar kunnen onder andere bloemetjes in geplant worden.

Ook in andere Dordste wijken kunnen de komende tijd tegels omgeruild worden. Op woensdag 8 mei tijdens de groenmarkt in de Vogelbuurt bijvoorbeeld.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...