Dordrecht, Netherlands

Van stoeptegel naar plantje bij Weizigt

De gemeente wil minder tegels en meer planten in de Dordtse tuinen. Meer groen in de tuin zorgt er namelijk voor dat de grond regenwater sneller opneemt. Zo is er minder wateroverlast bij hevige regenbuien.
Petra Scheurwater | 1 mei 2019 16:56 | Aangepast op 1 mei 2019 16:56
Om dit voor elkaar te krijgen kreeg je woensdagmiddag in ruil voor een stoeptegel een plantje bij duurzaamheidscentrum Weizigt. Daar kon ook tuinontwerpadvies krijgen om een tuin groener te maken.

Ook Dordtenaren zonder tuin, kunnen de stad groener maken. Zij kunnen bij de gemeente een geveltuintje aanvragen. De gemeente haalt dan tegels uit de stoep waar een geveltuintje voor in de plaats komt. Daar kunnen onder andere bloemetjes in geplant worden.

Ook in andere Dordste wijken kunnen de komende tijd tegels omgeruild worden. Op woensdag 8 mei tijdens de groenmarkt in de Vogelbuurt bijvoorbeeld.

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...