Dordrecht, Netherlands

Van stoeptegel naar plantje bij Weizigt

De gemeente wil minder tegels en meer planten in de Dordtse tuinen. Meer groen in de tuin zorgt er namelijk voor dat de grond regenwater sneller opneemt. Zo is er minder wateroverlast bij hevige regenbuien.
Petra Scheurwater | 1 mei 2019 16:56 | Aangepast op 1 mei 2019 16:56
Om dit voor elkaar te krijgen kreeg je woensdagmiddag in ruil voor een stoeptegel een plantje bij duurzaamheidscentrum Weizigt. Daar kon ook tuinontwerpadvies krijgen om een tuin groener te maken.

Ook Dordtenaren zonder tuin, kunnen de stad groener maken. Zij kunnen bij de gemeente een geveltuintje aanvragen. De gemeente haalt dan tegels uit de stoep waar een geveltuintje voor in de plaats komt. Daar kunnen onder andere bloemetjes in geplant worden.

Ook in andere Dordste wijken kunnen de komende tijd tegels omgeruild worden. Op woensdag 8 mei tijdens de groenmarkt in de Vogelbuurt bijvoorbeeld.

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...