Dordrecht, Netherlands

Van twee naar één baan op de Merwedestraat

Het heeft miljoenen euro´s gekost, maar nog geen jaar na de oplevering wordt de Merwerdestraat weer aangepast. In de commissievergadering bleek dinsdagavond dat een meerderheid van de gemeenteraad voor de plannen is om de straat te versmallen.
Petra Scheurwater | 16 oktober 2019 14:00 | Aangepast op 16 oktober 2019 14:00
Volgens omwonenden wordt er veel te hard gereden. Na een ongeluk waarbij een auto over de kop vloog, was de maat voor hen vol en startten ze een petitie. Beter voor Dordt gaf daar gehoor aan en diende in juli een motie in. Die heeft nu raadsbrede steun gekregen.

"Beter voor Dordt is blij dat het gemeentebesuur het pakket aan maatregelen nu snel wil doorvoeren en niet wil wachten op de gesprekken met de stakeholders," zegt Gersom Tutupolu tijdens de commissievergadering.


Hij doelt daarmee op de onderhandelingen die nog gevoerd moeten worden met de grondeigenaren over de aanpassingen van de verkeerslichten bij de oversteekplaatsen. Voor dat gerealiseerd kan worden, gaan er weer maanden voorbij en daar wil verantwoorlijk wethouder Rik van der Linden niet op wachten. "De politie staat er ook achter en we kunnen de maatregelen snel uitvoeren," vindt Van der Linden.

Het CDA en Gewoon Dordt vinden de versmalling niet de beste oplossing. "Er kan gewoon normaal gereden worden," laat Theo Oostenrijk (CDA) weten. "We weten dat een aantal automobilisten dat niet doet. Daar moet tegen worden opgetreden met handhaving." De partij wil dat het liefste met flitspalen doen. Maar die mag de gemeente niet zelf plaatsen.

Een uitgebreid verslag van de vergadering over de Merwedestraat is woensdagavond vanaf 18:00 uur te zien na het nieuws in het programma Rechtstreeks uit de Raad.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Onderzoek wijst uit: PFAS-stof TFA zit hier niet meer in de bodem dan op andere plekken

Deze streek heeft niet meer trifluorazijnzuur (TFA) in de bodem en het water dan andere delen van Ne...

Deze wijk krijgt er bijna 40 sociale huurwoningen bij: 'Duurzaam, comfortabel en toegankelijk'

Wielwijk krijgt er 39 sociale huurwoningen bij. De bouw is woensdag officieel van start gegaan aan d...

Tientallen minima verwend: dit ziekenhuis gaat voor nieuwe kersttraditie

De kerstman, kerstmuziek, kerstballen en met kerstservetten versierde tafels. Alles in het Albert Sc...

Gedetineerde steelt hart van gevangenismedewerker: onmiddellijk ontslag

Een medewerker van de gevangenis in Dordrecht is vorige maand ontslagen vanwege een relatie met een ...

Reis mee naar een niet bestaande planeet: 'Ik wil mensen laten nadenken over de toekomst'

Zijn we bang voor de toekomst en hoe gaat die eruit zien? Het zijn de vragen die kunstenaar Evelien ...

Prijs voor Van Drunen, die Verstappen verslaat op Sportgala: ‘Heel speciaal’

De prijzenkast van Lotte van Drunen blijft zich maar vullen. Het Sliedrechtse motorcrosstalent werd ...