gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Vollenhoven verontrust over Dupont

Prof. Mr. Pieter van Vollenhoven heeft op Twitter verontrust gereageerd op de ontwikkelingen rondom Chemours, het vroegere DuPont. Hij schrijft: "Het is echt verontrustend, dat het Overheidstoezicht niet heeft ingegrepen bij Dupont, waar tientallen jaren onveilig is gewerkt!”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De echtgenoot van prinses Margriet en oud-voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid reageert op de ophef rondom de uitstoot van PFOA, de stof die gebruikt werd voor het maken van de anti-aanbaklaag in pannen en op de uitzending van Een Vandaag van zaterdag.

In die uitzending werd bekend dat vrouwen die in de Lycrafabriek van DuPont in Dordrecht werkten, ernstige zwangerschapsproblemen kregen. Het gaat om opvallend veel miskramen, baarmoederhalskanker en doodgeboren kinderen. Volgens onderzoek van Een Vandaag onder 35 vrouwen, werkte zij met giftige stoffen in de Lycrafabriek, zonder goede bescherming.

Lees ook

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.