gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van Vollenhoven verontrust over Dupont

Prof. Mr. Pieter van Vollenhoven heeft op Twitter verontrust gereageerd op de ontwikkelingen rondom Chemours, het vroegere DuPont. Hij schrijft: "Het is echt verontrustend, dat het Overheidstoezicht niet heeft ingegrepen bij Dupont, waar tientallen jaren onveilig is gewerkt!”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De echtgenoot van prinses Margriet en oud-voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid reageert op de ophef rondom de uitstoot van PFOA, de stof die gebruikt werd voor het maken van de anti-aanbaklaag in pannen en op de uitzending van Een Vandaag van zaterdag.

In die uitzending werd bekend dat vrouwen die in de Lycrafabriek van DuPont in Dordrecht werkten, ernstige zwangerschapsproblemen kregen. Het gaat om opvallend veel miskramen, baarmoederhalskanker en doodgeboren kinderen. Volgens onderzoek van Een Vandaag onder 35 vrouwen, werkte zij met giftige stoffen in de Lycrafabriek, zonder goede bescherming.

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."