gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van warenhuis naar woonhuis in het Lindershof

f6597a2741387f4300c1b8b59726152e.jpg

Op de locatie waar bijna zestig jaar lang het meest toonaangevende warenhuis van Dordrecht stond, worden over twee weken de sleutels voor ruim dertig luxe-appartementen overhandigd aan de nieuwe eigenaars. RTV Dordrecht mocht nog even binnen kijken, voordat de nieuwe bewoners hun woningen betrekken.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Over twee weken mogen ze hun meubels al gaan plaatsen, de bewoners die een huurappartement in het oude Lindershuis hebben bedongen. De 32 appartementen in het oude Lindershuis, nu het Lindershof, verschillen bijna allemaal van formaat en vorm. Huurders kunnen er terecht voor ruimten tussen de 60 en 120 vierkante meter. De locatie, uitkijkend op de wekelijkse markt en de Bagijnhof, is er één die bij veel oudere Dordtenaren in het geheugen gegrift zal staan.

Warenhuis
In de jaren ´20 van de vorige eeuw begonnen de broers Linders met een eigen warenhuis in de stad, die tot diep in de jaren tachtig zou blijven bestaan. Generaties Dordtenaren hebben er gewerkt en kochten hun nette kleding op de hoek van het Bagijnhof en de Raamstraat. In het begin heette het nog warenhuis KOFA, later veranderde dat in KOFA-Linders en Lindershuis. In de jaren ‘60 liepen de zaken zo goed dat het warenhuis kon gaan denken aan uitbreiding.

De lap grond aan de Raamstraat richting het Bethlehemplein kwam beschikbaar, dus werd die aangekocht. Zo werd het warenhuis een stuk groter en kreeg het een nog prominentere rol in de stad. Dat duurde tot halverwege de jaren ‘80, toen het warenhuis in 1985 failliet ging. Tot die tijd was het warenhuis ook vaak op andere manieren te zien in de stad, waarbij het sponsor was van onder meer carnavalswagens.

Na het vertrek van het warenhuis kwamen de vijf verdiepingen vrij voor winkelketens om zich daar te vestigen. Veel van die etages bleven leeg, maar op de onderste verdiepingen hebben onder andere een bekende Amerikaanse fastfoodketen, een kinderzaak, een schoenenwinkel en meerdere kledingwinkels gezeten. Ook nu zit er nog een modezaak.

Vanaf 1 september mogen nieuwe huurders officieel hun nieuwe woning betrekken, er zijn nog appartementen beschikbaar. Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht maakte over het Lindershof.

Lees ook

CDA campagne verkiezingsdag.png

LIVE

Partij zoekt grens op: campagne voeren naast een stembureau, mag dat wel?

Het stemmen voor een nieuwe gemeenteraad is begonnen. Vanaf 07.30 tot 21.00 uur zijn deze woensdag tientallen stemlokalen in de negen gemeenten in onze streek geopend: van treinstation en gymzaal, tot buurthuis en een plek waar je kunt stemmen vanuit de auto of op de fiets. Maar waar baseren onze inwoners zich op bij het bepalen van hun stem? Je leest het in dit live-blog.

Matty kiest eerst keer stemmen.png

Matty (18) mag voor het eerst stemmen en stemt op haar broer: 'Ik ben trots!'

Voor de 18-jarige Matty zijn deze lokale verkiezingen extra bijzonder. Ze mag voor het eerst stemmen en doet dit niet op zomaar iemand: haar broer staat op de lijst. “Ik ben echt trots, maar het voelt wel gek”, aldus de Dordtse.

artikelfoto fcdordt toposs.jpg

FC Dordrecht morst punten tegen TOP Oss: 'Je moet leren om zo’n wedstrijd dood te maken'

FC Dordrecht heeft woensdagavond twee kostbare punten laten liggen in de strijd om de play-offs. De ploeg van trainer Dirk Kuyt speelde met 2-2 gelijk tegen hekkensluiter TOP Oss, nadat het al vroeg op een comfortabele 2-0 voorsprong kwam. Door het gelijkspel staat FC Dordrecht nu op de negende plaats, net buiten de play-offplekken.

stemmen bij de brandweer.png

Op deze locaties maak jij jouw stemervaring net wat specialer

Stemmen in een brandweerkazerne, speeltuin of postduivenvereniging. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen zetten verschillende bijzondere plekken in de streek hun deuren open zodat jij je stem daar kunt uitbrengen.

yv2026317NKS04523.jpg

FC Dordrecht deelt de punten met hekkensluiter TOP Oss

FC Dordrecht neemt het op de dinsdagavond op tegen de hekkensluiter TOP Oss. Alles is nog mogelijk rondom de play-offs, maar het begint steeds spannender te worden. Toch slagen de Dordtenaren er niet in om zichzelf wat ademruimte te geven en speelt het gelijk tegen de gasten uit Brabant.

foto artikel de stemming in Zwijndrecht.jpg

De Stemming in Zwijndrecht: ‘Lang leve de bejaardenhuizen, laat ze maar weer komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Zwijndrecht.