gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van warenhuis naar woonhuis in het Lindershof

f6597a2741387f4300c1b8b59726152e

Op de locatie waar bijna zestig jaar lang het meest toonaangevende warenhuis van Dordrecht stond, worden over twee weken de sleutels voor ruim dertig luxe-appartementen overhandigd aan de nieuwe eigenaars. RTV Dordrecht mocht nog even binnen kijken, voordat de nieuwe bewoners hun woningen betrekken.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Over twee weken mogen ze hun meubels al gaan plaatsen, de bewoners die een huurappartement in het oude Lindershuis hebben bedongen. De 32 appartementen in het oude Lindershuis, nu het Lindershof, verschillen bijna allemaal van formaat en vorm. Huurders kunnen er terecht voor ruimten tussen de 60 en 120 vierkante meter. De locatie, uitkijkend op de wekelijkse markt en de Bagijnhof, is er één die bij veel oudere Dordtenaren in het geheugen gegrift zal staan.

Warenhuis
In de jaren ´20 van de vorige eeuw begonnen de broers Linders met een eigen warenhuis in de stad, die tot diep in de jaren tachtig zou blijven bestaan. Generaties Dordtenaren hebben er gewerkt en kochten hun nette kleding op de hoek van het Bagijnhof en de Raamstraat. In het begin heette het nog warenhuis KOFA, later veranderde dat in KOFA-Linders en Lindershuis. In de jaren ‘60 liepen de zaken zo goed dat het warenhuis kon gaan denken aan uitbreiding.

De lap grond aan de Raamstraat richting het Bethlehemplein kwam beschikbaar, dus werd die aangekocht. Zo werd het warenhuis een stuk groter en kreeg het een nog prominentere rol in de stad. Dat duurde tot halverwege de jaren ‘80, toen het warenhuis in 1985 failliet ging. Tot die tijd was het warenhuis ook vaak op andere manieren te zien in de stad, waarbij het sponsor was van onder meer carnavalswagens.

Na het vertrek van het warenhuis kwamen de vijf verdiepingen vrij voor winkelketens om zich daar te vestigen. Veel van die etages bleven leeg, maar op de onderste verdiepingen hebben onder andere een bekende Amerikaanse fastfoodketen, een kinderzaak, een schoenenwinkel en meerdere kledingwinkels gezeten. Ook nu zit er nog een modezaak.

Vanaf 1 september mogen nieuwe huurders officieel hun nieuwe woning betrekken, er zijn nog appartementen beschikbaar. Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht maakte over het Lindershof.

Lees ook

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.