gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van warenhuis naar woonhuis in het Lindershof

f6597a2741387f4300c1b8b59726152e

Op de locatie waar bijna zestig jaar lang het meest toonaangevende warenhuis van Dordrecht stond, worden over twee weken de sleutels voor ruim dertig luxe-appartementen overhandigd aan de nieuwe eigenaars. RTV Dordrecht mocht nog even binnen kijken, voordat de nieuwe bewoners hun woningen betrekken.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Over twee weken mogen ze hun meubels al gaan plaatsen, de bewoners die een huurappartement in het oude Lindershuis hebben bedongen. De 32 appartementen in het oude Lindershuis, nu het Lindershof, verschillen bijna allemaal van formaat en vorm. Huurders kunnen er terecht voor ruimten tussen de 60 en 120 vierkante meter. De locatie, uitkijkend op de wekelijkse markt en de Bagijnhof, is er één die bij veel oudere Dordtenaren in het geheugen gegrift zal staan.

Warenhuis
In de jaren ´20 van de vorige eeuw begonnen de broers Linders met een eigen warenhuis in de stad, die tot diep in de jaren tachtig zou blijven bestaan. Generaties Dordtenaren hebben er gewerkt en kochten hun nette kleding op de hoek van het Bagijnhof en de Raamstraat. In het begin heette het nog warenhuis KOFA, later veranderde dat in KOFA-Linders en Lindershuis. In de jaren ‘60 liepen de zaken zo goed dat het warenhuis kon gaan denken aan uitbreiding.

De lap grond aan de Raamstraat richting het Bethlehemplein kwam beschikbaar, dus werd die aangekocht. Zo werd het warenhuis een stuk groter en kreeg het een nog prominentere rol in de stad. Dat duurde tot halverwege de jaren ‘80, toen het warenhuis in 1985 failliet ging. Tot die tijd was het warenhuis ook vaak op andere manieren te zien in de stad, waarbij het sponsor was van onder meer carnavalswagens.

Na het vertrek van het warenhuis kwamen de vijf verdiepingen vrij voor winkelketens om zich daar te vestigen. Veel van die etages bleven leeg, maar op de onderste verdiepingen hebben onder andere een bekende Amerikaanse fastfoodketen, een kinderzaak, een schoenenwinkel en meerdere kledingwinkels gezeten. Ook nu zit er nog een modezaak.

Vanaf 1 september mogen nieuwe huurders officieel hun nieuwe woning betrekken, er zijn nog appartementen beschikbaar. Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht maakte over het Lindershof.

Lees ook

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.