Dordrecht, Netherlands

Van zelf achter de toetsen naar lesgeven: Sander opent 'kleinste pianoschool van Dordrecht'

Hij trad op met verschillende Nederlandse artiesten, maar door corona kwam dat opeens helemaal stil te liggen. Sander Tournier besloot niet bij de pakken neer te gaan zitten. Hij opende zijn eigen pianoschool, helemaal op zijn manier.
Robin Nanninga | 8 september 2021 13:16 | Aangepast op 8 september 2021 13:16
De kleinste pianoschool van Dordrecht is Pianoles Drechtsteden zeker, misschien zelfs wel van heel Nederland. Dagelijks vult het pandje op het Rudyard Kipling-erf zich met muziek, van Sander en zijn cursisten. Zaterdag werd de kleine pianoschool groots geopend, door wethouder Peter Heijkoop en onder toeziend oog van bekenden van de pianist.

Het plan om het roer om te gooien ontstond puur uit nood, toen de carrière van de Dordtenaar stil kwam te liggen als gevolg van corona. "Je hebt wel een spaarpotje en een pensioen opgebouwd, maar als er niks binnenkomt dan gaat het heel hard. Ik werd wakker op een ochtend en dacht: als ik dan toch dingen moet gaan doen die ik niet leuk vind, dan ga ik wel pianoles geven."

Instrument begrijpen

Hoewel hij ertegenop zag, genoot hij vanaf dag 1 van het lesgeven. Maar wel op zijn eigen wijze. "Je kan leren noten lezen, maar dat wil nog niet zeggen dat je het instrument begrijpt. Ik leer je hoe dat instrument in elkaar zit en hoe de muziek in elkaar steekt." Door die aanpak kun je een liedje dat je op de radio hoort volgens hem al snel meespelen.

Uiteraard kroop Sander tijdens de opening van zijn pianoschool ook zelf nog even achter de piano. Hij liet zijn versie van 'Empire State Of Mind' van Alicia Keys horen.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...