gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanaf 2 juni weer activiteiten in de bibliotheek

1c1510eaf7e74ebcccfffab58a77f02b

Vanaf 2 juni zijn er weer activiteiten in de bibliotheek, maar wel op een manier dat er rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld de 1,5 meter regel. "We gaan heel minimaal beginnen," zegt Jaime Quant, van de bibliotheek aan de Groenmarkt. "We doen er alles aan om de veiligheidsvoorschriften te kunnen waarborgen."

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Om te beginnen mag er weer gebruik worden gemaakt van de computers en kunnen zij die dat nodig hebben taalondersteuning krijgen. De bieb ziet dat als basisbehoefte en begint daarom daar als eerste mee. "We houden alles goed in de gaten en als de regels wat soepeler worden kunnen wij ook weer meer organiseren. Het is per week even aankijken."

Ook beginnen na het Pinksterweekend een aantal cursussen waarvoor je je moet aanmelden. Bijvoorbeeld het informatiepunt van de overheid gaat weer open. "Als je bijvoorbeeld vragen hebt over aanmelden bij DigiD kun je daar hulp bij krijgen, of Klik en Tik, een zes weken durende cursus waar je leert hoe je met een computer moet omgaan."

Aanmelden voor een activiteit is verplicht en kan via de

Lees ook

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.