gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanaf 2 juni weer activiteiten in de bibliotheek

1c1510eaf7e74ebcccfffab58a77f02b

Vanaf 2 juni zijn er weer activiteiten in de bibliotheek, maar wel op een manier dat er rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld de 1,5 meter regel. "We gaan heel minimaal beginnen," zegt Jaime Quant, van de bibliotheek aan de Groenmarkt. "We doen er alles aan om de veiligheidsvoorschriften te kunnen waarborgen."

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Om te beginnen mag er weer gebruik worden gemaakt van de computers en kunnen zij die dat nodig hebben taalondersteuning krijgen. De bieb ziet dat als basisbehoefte en begint daarom daar als eerste mee. "We houden alles goed in de gaten en als de regels wat soepeler worden kunnen wij ook weer meer organiseren. Het is per week even aankijken."

Ook beginnen na het Pinksterweekend een aantal cursussen waarvoor je je moet aanmelden. Bijvoorbeeld het informatiepunt van de overheid gaat weer open. "Als je bijvoorbeeld vragen hebt over aanmelden bij DigiD kun je daar hulp bij krijgen, of Klik en Tik, een zes weken durende cursus waar je leert hoe je met een computer moet omgaan."

Aanmelden voor een activiteit is verplicht en kan via de

Lees ook

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.