Dordrecht, Netherlands

Vanaf eind mei 3000 vaccinaties per dag in Oranje-Wit hal

Sinds de vaccinatiecampagne van start is gegaan, wordt er volop geprikt in de DeetosSnelhal in Dordrecht. Die heeft echter niet voldoende capaciteit, en dus komt er vanaf 24 mei een tweede locatie bij: de Oranje-Wit hal. Daar kunnen 3000 prikken per dag worden gezet.
Vivian Rutte | 14 mei 2021 15:27 | Aangepast op 14 mei 2021 15:27
Dat is nodig, want er zit een stijgende lijn in het aantal prikken dat moet worden gezet, zegt locatiehoofd Robin Stigter. “Hoe meer locaties we hebben, hoe sneller mensen aan de beurt zijn.”

De afgelopen tijd is er veel kritiek geweest op reis- en wachttijden van het vaccineren. Daarvoor is wel een verklaring, zegt Stigter: “Als je snel aan de beurt wil zijn, dan zul je een stukje moeten rijden. Sommige locaties zitten namelijk voor de komende weken al helemaal vol. Wil je liever dichter bij huis, dan moet je soms dus wat geduld hebben.”

Eerder werden veel Dordtenaren naar buiten de regio verwezen, zoals Groot-Ammers, Bergambacht of Barendregt. Met de nieuwe priklocaties is de kans dus groter dat je gewoon in de buurt geprikt kunt worden.

Maar wie bepaalt er nu precies welke mensen wanneer worden geprikt? Die beslissing ligt niet bij de GGD, maar bij het ministerie van Volksgezondheid. De GGD voert deze strategie vervolgens uit en plant de afspraken in.

Ziekenhuizen hebben aangeboden om de GGD te ondersteunen bij de vaccinatiecampagne, maar voordat dat zo ver is moet eerst het weekgemiddelde omhoog. “In de regio Zuid-Holland Zuid prikken wij ongeveer 3% van het landelijk totaal. Als we boven de 2 miljoen wekelijks uitkomen, dan springen de ziekenhuizen ook bij.”

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Lang wachten op je rijexamen? Deze extra CBR-locatie heeft nog plek

Het CBR heeft een extra plek beschikbaar gemaakt van waaruit rijexamens kunnen worden afgenomen. Bij...

Rechter vernietigend over uitvoering Jeugdwet gemeente Papendrecht: ‘Onwettelijk gedrag en verhullend handelen’

De gemeente Papendrecht maakt grote fouten in het uitvoeren van de Jeugdwet, oordeelt de bestuursrec...

Jaar cel voor man (35) die zwager neerstak op verjaardag

Zdravko P. (35) krijgt een jaar cel voor het neersteken van zijn zwager. Tijdens een verjaardag in P...

Dit evenement moet jongeren bewuster maken van veilig rijgedrag

De meeste verkeersslachtoffers in de Drechtsteden zijn tussen de 15 en 30 jaar oud, blijkt uit onder...

Jongeren takelen John (61) uit het niets toe: ‘Het overkomt meer mensen dan we weten’

Wat voor John van der Net (61) een doodnormale fietstocht van de voetbalclub naar huis moest worden,...

Van muurschilderingen tot een bioscoop: wie gaat er vandoor met de Dordtse Puienprijs?

Vereniging Oud-Dordrecht reikt voor de vijfde keer de Dordtse Puienprijs uit op donderdag 30 oktobe...