Dordrecht, Netherlands

Vanaf zaterdag geen mondkapjes meer in het ziekenhuis

Vanaf komende zaterdag worden de maatregelen om het coronavirus te bestrijden weer versoepeld. Ook het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat daarin mee, en schrapt daarom onder andere de mondkapjesplicht.
Dennis Koorevaar | 24 juni 2021 15:20 | Aangepast op 24 juni 2021 15:20
Het dragen van een mondkapje is voor patiënten en bezoekers in de ziekenhuisgebouwen dan niet meer nodig, maar blijft op vrijwillige basis wel toegestaan. Als het niet lukt om anderhalve meter afstand te houden tussen een patiënt en een medewerker, draagt de medewerker van het ziekenhuis een mondkapje of faceshield. Personeel draagt bij alle medische handelingen waarvoor dit voor de coronacrisis al vereist was, nog altijd een mondkapje.

Ook het bezoekersaantal gaat omhoog. Vanaf 26 juni zijn twee bezoekers per dag toegestaan.

Maatregelen die blijven gelden in het ziekenhuis zijn; het houden van anderhalve meter afstand, het beantwoorden van de gezondheidsvragen, volgen van de looproutes en het maximaal aantal personen in de lift en draaideur.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...