gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanavond meer info asbest

De gemeente geeft bewoners van de Jupiterlaan vanavond meer informatie over de asbestbesmetting. Dat gebeurt om 19.00 uur in de Open Hofkerk in Sterrenburg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een aantal bewoners aan de Jupiterlaan is gisteren geadviseerd hun huis te verlaten, nadat een buurtbewoner zijn dak had laten schoongespoten met een hogedrukspuit. De dakbedekking bevat asbest. Volgens een buurvrouw is via de waternevel asbest verspreid over de buurt.

Een asbestverwijderingsbedrijf heeft de omgeving onderzocht met plakstrips en inderdaad asbest aangetroffen. De methode wordt betwist. In de buitenlucht worden met plakstrips al snel asbestdeeltjes gevonden. Bovendien kan al tijdens een regenbui een kleine hoeveelheid asbest van de, in de Jupiterlaan geplaatste, daken afspoelen. Ondanks een coating. Dat bevestigt een medewerker van een andere asbestverwijderaar, die namens de gemeente een contra-expertise uitvoert. In twee woningen is onderzoeksapparatuur geplaatst. Het duurt zo'n zes uur, voordat die metingen zijn afgerond. Daarna kost de verwerking ook enkele uren.

Vrijwel alle bewoners van de nabijgelegen woningen langs het fietspad naast de N3 zouden gehoor hebben gegeven aan het advies om hun woning te verlaten. Een buurtbewoner zegt dat ze misschien tot zaterdag hun huis niet in mogen, maar dat lijkt geen officiële mededeling te zijn. Ook de gemeente wacht eerst de onderzoeksresultaten af.

De dakbedekking van de woningen aan de Jupiterlaan zouden bestaan uit cement met 10 tot 15 procent asbest. Vanaf 2024 mogen woningen geen asbest meer bevatten. Dat staat in een nieuwe wet. De woningen aan de Jupitermaan hebben niet alleen asbestdaken, maar ook asbestbevattende gevelplaten.

Lees ook

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.