gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanavond meer info asbest

De gemeente geeft bewoners van de Jupiterlaan vanavond meer informatie over de asbestbesmetting. Dat gebeurt om 19.00 uur in de Open Hofkerk in Sterrenburg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een aantal bewoners aan de Jupiterlaan is gisteren geadviseerd hun huis te verlaten, nadat een buurtbewoner zijn dak had laten schoongespoten met een hogedrukspuit. De dakbedekking bevat asbest. Volgens een buurvrouw is via de waternevel asbest verspreid over de buurt.

Een asbestverwijderingsbedrijf heeft de omgeving onderzocht met plakstrips en inderdaad asbest aangetroffen. De methode wordt betwist. In de buitenlucht worden met plakstrips al snel asbestdeeltjes gevonden. Bovendien kan al tijdens een regenbui een kleine hoeveelheid asbest van de, in de Jupiterlaan geplaatste, daken afspoelen. Ondanks een coating. Dat bevestigt een medewerker van een andere asbestverwijderaar, die namens de gemeente een contra-expertise uitvoert. In twee woningen is onderzoeksapparatuur geplaatst. Het duurt zo'n zes uur, voordat die metingen zijn afgerond. Daarna kost de verwerking ook enkele uren.

Vrijwel alle bewoners van de nabijgelegen woningen langs het fietspad naast de N3 zouden gehoor hebben gegeven aan het advies om hun woning te verlaten. Een buurtbewoner zegt dat ze misschien tot zaterdag hun huis niet in mogen, maar dat lijkt geen officiële mededeling te zijn. Ook de gemeente wacht eerst de onderzoeksresultaten af.

De dakbedekking van de woningen aan de Jupiterlaan zouden bestaan uit cement met 10 tot 15 procent asbest. Vanaf 2024 mogen woningen geen asbest meer bevatten. Dat staat in een nieuwe wet. De woningen aan de Jupitermaan hebben niet alleen asbestdaken, maar ook asbestbevattende gevelplaten.

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.