gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vandalen breken Biesbosch af

Nationaal Park De Biesbosch wordt geteisterd door vandalen en vervuilers. "En het wordt alleen maar erger," zegt hoofd beheer Henk Bronkhorst.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Elke ochtend halen schoonmakers vuilnis en kapotte spullen uit het bos. De vangst van maandag was een half afgebrande picknicktafel en een met hagel beschoten verkeersbord . Henk Bronkhorst is hoofd beheer van de Hollandse Biesbosch. "We weten dat het een recreatiegebied is en dat we vuilnis kunnen verwachten, maar we hebben het hier niet over papieren zakken die naast de prullenbak zijn gegooid. We hebben het over grote dingen die vervangen moeten worden."

Bronkhorst is bang dat de welwillende bezoekers benadeeld worden als dit gedrag zo doorgaat. "Je kan je geld maar een keer uitgeven dus als je veel geld uitgeeft aan onverwachte calamiteiten, verschraal je de rest van je onderhoud. We zijn nu op een punt beland dat we eigenlijk bankjes niet meer zomaar kunnen vervangen."

Een oplossing is er nog niet. Elk jaar is er een ton beschikbaar voor dit soort reparaties, maar dat dreigt dit jaar niet toereikend te zijn. Een andere optie is toezicht, maar ook dat biedt geen uitweg: "Het gebied is heel erg groot. Driehonderd hectare, bijna 400 voetbalvelden. Maar we zijn eigenlijk altijd op de verkeerde plek op de verkeerde moment."

Lees ook

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

Nieuw project (17)

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.