gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vandalen breken Biesbosch af

Nationaal Park De Biesbosch wordt geteisterd door vandalen en vervuilers. "En het wordt alleen maar erger," zegt hoofd beheer Henk Bronkhorst.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Elke ochtend halen schoonmakers vuilnis en kapotte spullen uit het bos. De vangst van maandag was een half afgebrande picknicktafel en een met hagel beschoten verkeersbord . Henk Bronkhorst is hoofd beheer van de Hollandse Biesbosch. "We weten dat het een recreatiegebied is en dat we vuilnis kunnen verwachten, maar we hebben het hier niet over papieren zakken die naast de prullenbak zijn gegooid. We hebben het over grote dingen die vervangen moeten worden."

Bronkhorst is bang dat de welwillende bezoekers benadeeld worden als dit gedrag zo doorgaat. "Je kan je geld maar een keer uitgeven dus als je veel geld uitgeeft aan onverwachte calamiteiten, verschraal je de rest van je onderhoud. We zijn nu op een punt beland dat we eigenlijk bankjes niet meer zomaar kunnen vervangen."

Een oplossing is er nog niet. Elk jaar is er een ton beschikbaar voor dit soort reparaties, maar dat dreigt dit jaar niet toereikend te zijn. Een andere optie is toezicht, maar ook dat biedt geen uitweg: "Het gebied is heel erg groot. Driehonderd hectare, bijna 400 voetbalvelden. Maar we zijn eigenlijk altijd op de verkeerde plek op de verkeerde moment."

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.