gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vandalen breken Biesbosch af

Nationaal Park De Biesbosch wordt geteisterd door vandalen en vervuilers. "En het wordt alleen maar erger," zegt hoofd beheer Henk Bronkhorst.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Elke ochtend halen schoonmakers vuilnis en kapotte spullen uit het bos. De vangst van maandag was een half afgebrande picknicktafel en een met hagel beschoten verkeersbord . Henk Bronkhorst is hoofd beheer van de Hollandse Biesbosch. "We weten dat het een recreatiegebied is en dat we vuilnis kunnen verwachten, maar we hebben het hier niet over papieren zakken die naast de prullenbak zijn gegooid. We hebben het over grote dingen die vervangen moeten worden."

Bronkhorst is bang dat de welwillende bezoekers benadeeld worden als dit gedrag zo doorgaat. "Je kan je geld maar een keer uitgeven dus als je veel geld uitgeeft aan onverwachte calamiteiten, verschraal je de rest van je onderhoud. We zijn nu op een punt beland dat we eigenlijk bankjes niet meer zomaar kunnen vervangen."

Een oplossing is er nog niet. Elk jaar is er een ton beschikbaar voor dit soort reparaties, maar dat dreigt dit jaar niet toereikend te zijn. Een andere optie is toezicht, maar ook dat biedt geen uitweg: "Het gebied is heel erg groot. Driehonderd hectare, bijna 400 voetbalvelden. Maar we zijn eigenlijk altijd op de verkeerde plek op de verkeerde moment."

Lees ook

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.