gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vandalen breken Biesbosch af

Nationaal Park De Biesbosch wordt geteisterd door vandalen en vervuilers. "En het wordt alleen maar erger," zegt hoofd beheer Henk Bronkhorst.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Elke ochtend halen schoonmakers vuilnis en kapotte spullen uit het bos. De vangst van maandag was een half afgebrande picknicktafel en een met hagel beschoten verkeersbord . Henk Bronkhorst is hoofd beheer van de Hollandse Biesbosch. "We weten dat het een recreatiegebied is en dat we vuilnis kunnen verwachten, maar we hebben het hier niet over papieren zakken die naast de prullenbak zijn gegooid. We hebben het over grote dingen die vervangen moeten worden."

Bronkhorst is bang dat de welwillende bezoekers benadeeld worden als dit gedrag zo doorgaat. "Je kan je geld maar een keer uitgeven dus als je veel geld uitgeeft aan onverwachte calamiteiten, verschraal je de rest van je onderhoud. We zijn nu op een punt beland dat we eigenlijk bankjes niet meer zomaar kunnen vervangen."

Een oplossing is er nog niet. Elk jaar is er een ton beschikbaar voor dit soort reparaties, maar dat dreigt dit jaar niet toereikend te zijn. Een andere optie is toezicht, maar ook dat biedt geen uitweg: "Het gebied is heel erg groot. Driehonderd hectare, bijna 400 voetbalvelden. Maar we zijn eigenlijk altijd op de verkeerde plek op de verkeerde moment."

Lees ook

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg duiken beelden op van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.