Dordrecht, Netherlands

Vandalen hakken boom om in herdenkingsbos

Groot was de schrik toen de familie van der Linden het bericht kregen dat de boom die ze in 2013 gepland hadden ter herinnering aan hun overleden zoon Ron, omgehakt was.
Marjolein Vos | 21 februari 2022 16:20 | Aangepast op 21 februari 2022 16:20


De boom stond in het Herdenkingsbos De Vlinder. De familie Van der Linden is de initiatiefnemer van dit herdenkingsbos waar inmiddels ruim 300 bomen zijn geplant. Marian van der Linden: "Via Staatsbosbeheer kregen we te horen dat onze boom omgehakt was door hoogstwaarschijnlijk een stel vandalen. Ze hebben zelfs nog geprobeerd de boom in brand te steken. We moeten alles nog een beetje laten bezinken, maar er komt een nieuwe boom."



De oorsprong van het Herdenkingsbos De Vlinder
Vroeg of laat maken we het allemaal mee: een dierbaar persoon overlijdt. Soms op jonge leeft, heel onverwacht of aan kanker of een andere slopende ziekte. Het overkwam ook het echtpaar van der Linden. Zij moesten in 2004 afscheid nemen van hun 26-jarige zoon die overleed aan kanker. In de droevige periode die volgde, ervoeren zijn ouders hoe belangrijk het is een bijzondere, rustige plek te hebben waar je een dierbare kunt herdenken. Ze realiseerden zich dat iedereen die een dergelijk groot verlies lijdt, hier veel baat bij kan hebben. Om deze reden richtten zij de Stichting Herdenkingsbos De Vlinder op.

Het doel van deze stichting is op het eiland van Dordrecht een plek realiseren waar mensen die een dierbare hebben verloren in zijn of haar gedachtenis een boom kunnen planten. Het planten en zien groeien van een boom is van grote symbolische waarde,omdat het leven als het ware een beetje wordt doorgegeven, legt Van der Linden uit. Het helpt mensen in hun rouwproces. Ze creëren met elkaar een natuurlijke, rustige omgeving, waar je als nabestaande kunt komen om een overleden dierbare te gedenken. Op elk moment, in stilte en met slechts gelijkgestemden om je heen.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...