gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanmiddag overleg over De Munt

Het gemeentelijk Vastgoedbedrijf Dordrecht overlegt vanmiddag over de te nemen stappen tegen de gebruikers van De Munt. De creatieve ondernemers moeten morgen het gebouw uit zijn, maar lijken dat niet te doen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verwachting is dat pas aan het einde van de middag duidelijkheid is over het conflict over het gebruik van gebouw De Munt. De creatieve ondernemers mochten het pand tijdelijk gebruiken, totdat er een koper of huurder was gevonden. Volgens het Vastgoedbedrijf is er een potentiële huurder, maar wil niet zeggen wie dat is. Ook is er nog geen huurovereenkomst getekend. Desondanks hebben de gebruikers een brief gekregen, waarin staat dat ze morgen De Munt bezemschoon moeten opleveren.
De gebruikers hebben zich verenigd in stichting Uitmuntend. Volgens die stichting is er de afgelopen maanden volledig langs elkaar heen gecommuniceerd. Gesprekken over het omzetten van een gebruikersovereenkomst naar een huurovereenkomst hebben daardoor niet plaatsgevonden.

De gebruikers hebben zaterdag een open dag gehouden om te laten zien hoe ze het pand gebruiken. Verscheidene gemeenteraadsleden zijn op bezoek geweest. Fractievoorzitter Nelleke de Smoker (D66) zegt: "Ik vind het tijdelijke gebruik van De Munt een mooi initiatief. Er wordt nu gezegd dat er een huurder is gevonden, maar ik weet van niets".

Foto: fokkografie.nl

Lees ook

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”