gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanmiddag overleg over De Munt

Het gemeentelijk Vastgoedbedrijf Dordrecht overlegt vanmiddag over de te nemen stappen tegen de gebruikers van De Munt. De creatieve ondernemers moeten morgen het gebouw uit zijn, maar lijken dat niet te doen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verwachting is dat pas aan het einde van de middag duidelijkheid is over het conflict over het gebruik van gebouw De Munt. De creatieve ondernemers mochten het pand tijdelijk gebruiken, totdat er een koper of huurder was gevonden. Volgens het Vastgoedbedrijf is er een potentiële huurder, maar wil niet zeggen wie dat is. Ook is er nog geen huurovereenkomst getekend. Desondanks hebben de gebruikers een brief gekregen, waarin staat dat ze morgen De Munt bezemschoon moeten opleveren.
De gebruikers hebben zich verenigd in stichting Uitmuntend. Volgens die stichting is er de afgelopen maanden volledig langs elkaar heen gecommuniceerd. Gesprekken over het omzetten van een gebruikersovereenkomst naar een huurovereenkomst hebben daardoor niet plaatsgevonden.

De gebruikers hebben zaterdag een open dag gehouden om te laten zien hoe ze het pand gebruiken. Verscheidene gemeenteraadsleden zijn op bezoek geweest. Fractievoorzitter Nelleke de Smoker (D66) zegt: "Ik vind het tijdelijke gebruik van De Munt een mooi initiatief. Er wordt nu gezegd dat er een huurder is gevonden, maar ik weet van niets".

Foto: fokkografie.nl

Lees ook

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: van wethouder naar predikant

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Ton Spek. Acht jaar lang was hij een vertrouwd gezicht als wethouder in Sliedrecht, maar nu maakt hij een carrièreswitch: hij wordt predikant.