gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanmiddag overleg over De Munt

Het gemeentelijk Vastgoedbedrijf Dordrecht overlegt vanmiddag over de te nemen stappen tegen de gebruikers van De Munt. De creatieve ondernemers moeten morgen het gebouw uit zijn, maar lijken dat niet te doen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verwachting is dat pas aan het einde van de middag duidelijkheid is over het conflict over het gebruik van gebouw De Munt. De creatieve ondernemers mochten het pand tijdelijk gebruiken, totdat er een koper of huurder was gevonden. Volgens het Vastgoedbedrijf is er een potentiële huurder, maar wil niet zeggen wie dat is. Ook is er nog geen huurovereenkomst getekend. Desondanks hebben de gebruikers een brief gekregen, waarin staat dat ze morgen De Munt bezemschoon moeten opleveren.
De gebruikers hebben zich verenigd in stichting Uitmuntend. Volgens die stichting is er de afgelopen maanden volledig langs elkaar heen gecommuniceerd. Gesprekken over het omzetten van een gebruikersovereenkomst naar een huurovereenkomst hebben daardoor niet plaatsgevonden.

De gebruikers hebben zaterdag een open dag gehouden om te laten zien hoe ze het pand gebruiken. Verscheidene gemeenteraadsleden zijn op bezoek geweest. Fractievoorzitter Nelleke de Smoker (D66) zegt: "Ik vind het tijdelijke gebruik van De Munt een mooi initiatief. Er wordt nu gezegd dat er een huurder is gevonden, maar ik weet van niets".

Foto: fokkografie.nl

Lees ook

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

foto artikel pilot game

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.