gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanmiddag overleg over De Munt

Het gemeentelijk Vastgoedbedrijf Dordrecht overlegt vanmiddag over de te nemen stappen tegen de gebruikers van De Munt. De creatieve ondernemers moeten morgen het gebouw uit zijn, maar lijken dat niet te doen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verwachting is dat pas aan het einde van de middag duidelijkheid is over het conflict over het gebruik van gebouw De Munt. De creatieve ondernemers mochten het pand tijdelijk gebruiken, totdat er een koper of huurder was gevonden. Volgens het Vastgoedbedrijf is er een potentiële huurder, maar wil niet zeggen wie dat is. Ook is er nog geen huurovereenkomst getekend. Desondanks hebben de gebruikers een brief gekregen, waarin staat dat ze morgen De Munt bezemschoon moeten opleveren.
De gebruikers hebben zich verenigd in stichting Uitmuntend. Volgens die stichting is er de afgelopen maanden volledig langs elkaar heen gecommuniceerd. Gesprekken over het omzetten van een gebruikersovereenkomst naar een huurovereenkomst hebben daardoor niet plaatsgevonden.

De gebruikers hebben zaterdag een open dag gehouden om te laten zien hoe ze het pand gebruiken. Verscheidene gemeenteraadsleden zijn op bezoek geweest. Fractievoorzitter Nelleke de Smoker (D66) zegt: "Ik vind het tijdelijke gebruik van De Munt een mooi initiatief. Er wordt nu gezegd dat er een huurder is gevonden, maar ik weet van niets".

Foto: fokkografie.nl

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendenLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.