gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vanmiddag overleg over De Munt

Het gemeentelijk Vastgoedbedrijf Dordrecht overlegt vanmiddag over de te nemen stappen tegen de gebruikers van De Munt. De creatieve ondernemers moeten morgen het gebouw uit zijn, maar lijken dat niet te doen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verwachting is dat pas aan het einde van de middag duidelijkheid is over het conflict over het gebruik van gebouw De Munt. De creatieve ondernemers mochten het pand tijdelijk gebruiken, totdat er een koper of huurder was gevonden. Volgens het Vastgoedbedrijf is er een potentiële huurder, maar wil niet zeggen wie dat is. Ook is er nog geen huurovereenkomst getekend. Desondanks hebben de gebruikers een brief gekregen, waarin staat dat ze morgen De Munt bezemschoon moeten opleveren.
De gebruikers hebben zich verenigd in stichting Uitmuntend. Volgens die stichting is er de afgelopen maanden volledig langs elkaar heen gecommuniceerd. Gesprekken over het omzetten van een gebruikersovereenkomst naar een huurovereenkomst hebben daardoor niet plaatsgevonden.

De gebruikers hebben zaterdag een open dag gehouden om te laten zien hoe ze het pand gebruiken. Verscheidene gemeenteraadsleden zijn op bezoek geweest. Fractievoorzitter Nelleke de Smoker (D66) zegt: "Ik vind het tijdelijke gebruik van De Munt een mooi initiatief. Er wordt nu gezegd dat er een huurder is gevonden, maar ik weet van niets".

Foto: fokkografie.nl

Lees ook

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat.jpg

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

kilttunnel foto.png

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.