Dordrecht, Netherlands

Vastendagen begonnen voor Dordtse christenen

Het is vandaag Aswoensdag. Op deze dag komen veel christenen samen in de kerk om het begin van de vastendagen in te luiden. Deze periode loopt tot aan Pasen.
Daan Berg | 1 maart 2017 16:40 | Aangepast op 1 maart 2017 16:40
In de katholieke Antoniuskerk worden ook de laatste voorbereidingen getroffen voor de Aswoensdagviering. Paars is de centrale kleur van de viering. Deze kleur staat namelijk volgens de kerk voor rouw, boete of inkeer; precies de reden waarom de vastendagen gehouden worden.

Bovenstaande klinkt wat strenger dan het in werkelijkheid is. "Dat 'inkeer' gaat vooral over beseffen wie je bent, wat je doet... en wat je doet voor een ander," aldus diaken Franck Baggen. "Dat kan ook iemand van de Voedselbank zijn, of een inloophuis. Praat eens met hen, zodat ze zich gehoord voelen."

Baggen vertelde voor het TV Dordrecht Nieuws openhartig over de betekenis van Aswoensdag.

Lees ook

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...