gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel belangstelling voor GeoLab in het Onderwijsmuseum

3906cf052ae77f28573c62e6894d1524

Tientallen kinderen waren dinsdag in het GeoLab te vinden. In deze speciale ruimte van het Onderwijsmuseum stonden zes verschillende uitdagingen, zoals het maken van een fossiel, het bouwen van bruggen en het kleien van een vulkaan, op hen te wachten.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het GeoLab is onderdeel van de tentoonstelling ‘Stap in de wereld van De Bosatlas’, die in het museum te zien is. “De naam GeoLab komt van het woord geologie, dat nauw verbonden is met aardrijkskunde en De Bosatlas”, vertelt Stefan Vogels, educator van het Onderwijsmuseum.

“Het lab is ingericht met allerlei activiteiten voor kinderen, met als doel om kinderen te laten zien hoe mooi het vak aardrijkskunde is, en wat je daar allemaal mee kan.”

Meedoen aan de experimenten is mogelijk voor kinderen vanaf 6 jaar. Tot het einde van de week is het tussen 11:00 uur en 15:00 uur mogelijk om aan de activiteiten in het Onderwijsmuseum mee te doen.

f215832e95b9c041ce25ce9b0bdc6817
0df69558bc652cc3792fa2eb1383ea82
08b645db06599e894be8636b88219a68

Lees ook

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.