gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel belangstelling voor GeoLab in het Onderwijsmuseum

3906cf052ae77f28573c62e6894d1524

Tientallen kinderen waren dinsdag in het GeoLab te vinden. In deze speciale ruimte van het Onderwijsmuseum stonden zes verschillende uitdagingen, zoals het maken van een fossiel, het bouwen van bruggen en het kleien van een vulkaan, op hen te wachten.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het GeoLab is onderdeel van de tentoonstelling ‘Stap in de wereld van De Bosatlas’, die in het museum te zien is. “De naam GeoLab komt van het woord geologie, dat nauw verbonden is met aardrijkskunde en De Bosatlas”, vertelt Stefan Vogels, educator van het Onderwijsmuseum.

“Het lab is ingericht met allerlei activiteiten voor kinderen, met als doel om kinderen te laten zien hoe mooi het vak aardrijkskunde is, en wat je daar allemaal mee kan.”

Meedoen aan de experimenten is mogelijk voor kinderen vanaf 6 jaar. Tot het einde van de week is het tussen 11:00 uur en 15:00 uur mogelijk om aan de activiteiten in het Onderwijsmuseum mee te doen.

f215832e95b9c041ce25ce9b0bdc6817
0df69558bc652cc3792fa2eb1383ea82
08b645db06599e894be8636b88219a68

Lees ook

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?