gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel belangstelling voor GeoLab in het Onderwijsmuseum

3906cf052ae77f28573c62e6894d1524.jpg

Tientallen kinderen waren dinsdag in het GeoLab te vinden. In deze speciale ruimte van het Onderwijsmuseum stonden zes verschillende uitdagingen, zoals het maken van een fossiel, het bouwen van bruggen en het kleien van een vulkaan, op hen te wachten.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het GeoLab is onderdeel van de tentoonstelling ‘Stap in de wereld van De Bosatlas’, die in het museum te zien is. “De naam GeoLab komt van het woord geologie, dat nauw verbonden is met aardrijkskunde en De Bosatlas”, vertelt Stefan Vogels, educator van het Onderwijsmuseum.

“Het lab is ingericht met allerlei activiteiten voor kinderen, met als doel om kinderen te laten zien hoe mooi het vak aardrijkskunde is, en wat je daar allemaal mee kan.”

Meedoen aan de experimenten is mogelijk voor kinderen vanaf 6 jaar. Tot het einde van de week is het tussen 11:00 uur en 15:00 uur mogelijk om aan de activiteiten in het Onderwijsmuseum mee te doen.

f215832e95b9c041ce25ce9b0bdc6817.jpg
0df69558bc652cc3792fa2eb1383ea82.jpg
08b645db06599e894be8636b88219a68.jpg

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.