gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel belangstelling voor loket Sociale Dienst Drechtsteden

ebe317de48ea12154ae545bbc6693a69

In het eerste half uur na de opening van het loket van de Sociale Dienst Drechtsteden zijn er al 100 aanvragen binnengekomen. Dat laten de SDD en wethouder Peter Heijkoop weten.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Vanaf maandagochtend kunnen ondernemers terecht bij de sociale dienst voor een tijdelijke overbruggingsregeling. Aanvragen kan via deze website.

Snelle afhandeling


Na de bekendmaking van de overheid dat ondernemers ondersteund gaan worden, werd er ook in de Drechtsteden gezocht naar snelle oplossingen. Daar werd het loket SDD voor opgericht. "We willen de aanvragen snel kunnen afwikkelen", vertelt wethouder Peter Heijkooop. "Daarom starten we maandag met een lichte toets, via het loket". Het duurt nog wel één of twee weken voor het geld van de landelijke overheid beschikbaar is. Maar de gemeente Dordrecht zal niet afwachten. "Wij zullen ook al voorschotten geven aan mensen die echt in de problemen raken. Zodat ze gewoon in hun levensonderhoud kunnen voorzien". Dat geldt overigens niet alleen voor ondernemers, benadrukt de wethouder.

De Sociale Dienst Drechtsteden zet nog even op een rijtje wanneer je ons ondernemer in aanmerking komt voor de regeling:

  • Wanneer er sprake is van 'broodnood'. Er is sprake van broodnood wanneer u niet over voldoende financiële middelen beschikt om bijvoorbeeld eten te kopen.
  • Wanneer u niet meer in staat bent om, door wegvallende inkomsten, uw huur/hypotheek, verzekering, energie etc. te betalen.

Het hele interview met de wethouder over het loket is hier te beluisteren.

Lees ook

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.