Dordrecht, Netherlands

Veel belangstelling voor Spuisafari

Veel mensen hebben woensdag meegedaan met de Spuisafari. Dat is een excursie door het gebied tussen Spuiboulevard en Burgemeester De Raadtsingel. Onder leiding van deskundigen werd de bebouwing en openbare ruimte bekeken. Het gebied gaat op de schop. Bewoners en belangstellenden mogen meedenken over de nieuwe inrichting.
Peter Tromp | 1 februari 2018 10:00 | Aangepast op 1 februari 2018 10:00
"Suggesties van bewoners moeten wel binnen de vastgestelde kaders passen", zegt projectleider Ciska Meijer, "maar we combineren hun inbreng met eigen onderzoek. Tezamen vormt dat de basis voor een voorstel aan het college en de raad." Tussen de Spuiboulevard en het spoor staan teveel kantoren en te weinig woningen. Kantoren moeten worden gebundeld bij het station. De rest van het gebied moet een woonbestemming krijgen.

De deelnemers aan de Spuisafari werden opgedeeld in drie groepen. In de stromende regen liepen ze ieder hun eigen route. Niet alleen bewoners, maar ook ambtenaren, politici en studenten liepen mee. Deskundige gidsen vertelden over de aanwezige bebouwing en wat daar goed of fout aan was. 's Middags werden ervaringen en ideeën gedeeld. Woensdagavond werden de eerste bevindingen alvast gepresenteerd.

Veel kantoren staan aan de Spuiboulevard. Op de plek van het voormalige ANWB-kantoor komen appartementen. Daarvoor ligt een aanvraag bij de Raad van State. Het stadskantoor, het oude belastingkantoor, het naastgelegen gebouw en de parkeergarages zijn inmiddels allemaal eigendom van de gemeente. Op die manier houdt de gemeente de regie in handen, in plaats van afhankelijk te zijn van projectontwikkelaars. Het stadskantoor wordt afgebroken. Daar komen huizen. Waar het nieuwe stadskantoor komt, is nog niet bekend. Publieksfuncties en werkplekken voor ambtenaren worden mogelijk verspreid over meerdere locaties.

Het nieuwe stadskantoor staat er waarschijnlijk pas in 2024. De gehele herinrichting van het gebied gaat zeker tien tot vijftien jaar duren. Ook daarom worden activiteiten, zoals een Spuisafari, georganiseerd. de gemeente wil bij bewoners draagvlak creëren en vasthouden gedurende de werkzaamheden.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 24 nov 2025 17:00

Lees ook

Man uit sterk vervuild huis gehaald, bergen troep in en om woning

Hulpdiensten zijn vrijdagmiddag uitgerukt naar een sterk vervuild huis aan de Nijhofflaan in Dordrec...

Op Pad Met Ad: Viert u nog Sinterklaas?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik de Dordtse straten lan...

Buschauffeur krijgt eten in gezicht gegooid en wordt met de dood bedreigd

Een buschauffeur in Dordrecht is donderdagmiddag bedreigd met de dood. Ook kreeg hij eten in zijn ge...

Man opgepakt die pinde in Ajax-fanshop met gestolen pas Dordtse school

De politie heeft de man aangehouden die afgelopen zomer een pinpas van een Dordtse basisschool heeft...

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Net voor de Drechttunnel op de A16 zijn meerdere voertuigen met elkaar in botsing gekomen, waaronder...

Meerdere inbraken en achterhouden tankpassen: 20 maanden cel geëist

Een 53-jarige Zwijndrechtenaar moet, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, 20 maanden de ce...