gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel Dordtenaren willen weten wie Peter M. is

e85ddf39e7e63f38458e4214a1470c64.jpg

"Dat vind ik heel erg, waarom letten mensen waar die opgesloten zit niet op?", vraagt een vrouw op het Stationsplein zich af over de Dordtenaar Peter M.. Hij liep dit weekend uit de psychiatrische kliniek Fivoor in Den Dolder weg.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Zo'n man is gevaarlijk als hij een station op wil blazen. Dat is een gevaar voor de samenleving." De 44-jarige M. kwam zaterdag niet terug van onbegeleid verlof en is sindsdien spoorloos. Zijn familie noemt hem 'levensgevaarlijk', zeker als hij zijn medicijnen niet inneemt.

M. werd veroordeeld tot behandeling in een kliniek, omdat hij op straat iemand had aangevallen en via internet gedreigd had om het station van Dordrecht op te blazen. Hij leed aan schizofrenie en had psychoses.

Een man op straat vindt de sumiere informatie die over M. bekend is te weinig. "Ik zou toch graag een omschrijving van deze persoon willen: kleur, lengte, noem maar op. Zodat je iets meer weet van hoe deze persoon er uit ziet. Nu weten niets en moeten we afwachten tot hij ineens voor je staat met iets engs in je handen."

Minsiter Dekker heeft inmiddels om opheldering gevraagd bij de kliniek.Burgemeester Kolff van Dordrecht roept vooral op om de rust te bewaren.

"Alle betrokken instanties zetten alles op alles om de man op te sporen. Het is vooral belangrijk de rust te bewaren en de politie hun werk te laten doen."

De kliniek heeft in een verklaring op de eigen website laten weten dat het onbegeleid verlof uit de kliniek volgens de procedures is gegaan. Ook benadrukt de instelling in Den Dolder dat M. geen tbs'er is.

Lees ook

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.