gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Veel mensen grieperig het nieuwe jaar in

2e0f27e6a0231139a85e66c28b888f3d.jpg

De griepgolf, waar veel mensen sinds half december last van hebben, houdt aan. Huisartsen zien vooral veel kleine kinderen met griepachtige verschijnselen, blijkt uit cijfers van gezondheidsinstituut Nivel.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Volgens het instituut gingen 62 op de 100.000 mensen in Nederland afgelopen week naar de huisarts met griepklachten. De week daarvoor waren het er 70. In de regio Rijnmond gaat het volgens een woordvoerder relatief om minder griepslachtoffers, maar exacte cijfers zijn niet te geven.

Als twee weken achter elkaar meer dan 51 op de 100.000 mensen griep hebben, is er officieel sprake van een epidemie. Naar verwachting is die voorlopig niet voorbij. Gemiddeld duurt zo'n epidemie in Nederland ongeveer negen weken.

Vorig jaar hield de griepepidemie twee keer zolang aan. Ook waren er toen opvallend veel ouderen met longontsteking. Veel ziekenhuizen lagen overvol met grieppatiënten. De langste griepepidemie die in de boeken staat was in 2014/2015 en duurde liefst 21 weken.

De nieuwste cijfers van Nivel zijn gecorrigeerd voor de kerstdagen, waarin huisartspraktijken gesloten waren.

Het Nivel baseert zich op cijfers van veertig huisartsenpraktijken. Lang niet iedereen die griep heeft gaat naar de huisarts, maar de methode geeft wel een beeld en maakt vergelijkingen met andere jaren mogelijk. Sinds 1970 wordt op deze manier gemeten.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.