Dordrecht, Netherlands

Veel minder woninginbraken in de Drechtsteden; ´We blijven vaker thuis´

Het aantal woninginbraken in Dordrecht is het afgelopen jaar weer sterk gedaald. Niet alleen in Dordrecht, maar in de gehele Drechtsteden is het door corona afgenomen. Henk van Essen, korpschef: “Terugkijkend op 2020 zien we dat het criminaliteitsbeeld structureel verandert. De klassieke (fysieke) criminaliteit neemt verder af en de digitale criminaliteit verder toe.”
Stephanie Roggekamp | 28 juli 2021 12:21 | Aangepast op 28 juli 2021 12:21
Volgens van Essen zijn we door corona vaker thuis én vaker online. “Criminelen spelen daar sluw op in.” Dat heeft als gevolg dat het voor criminelen minder aantrekkelijk is om bij woningen in te breken. Dat is ook terug te zien in de cijfers; in 2021 is het sterk gedaald.

Zo waren er in Dordrecht tot en met juni 2020, 95 woninginbraken, terwijl dat er in 2021 maar 43 waren. Dat betekent dat er de helft minder inbraken waren in de eerste zes maanden van 2021. Niet alleen Dordrecht had fors minder inbraken; ook in Zwijndrecht is het bijna met twee derde afgenomen.

Al een langere tijd daalt het aantal woninginbraken. In 2017 werd in totaal bijna 560 keer ingebroken in de Drechtsteden, in 2019 waren dat er nog zo´n 400. Sinds het begin van de coronacrisis daalt het aantal woninginbraken nog sneller. In 2020 was het aantal inbraken met iets meer dan 350 het laagste sinds zeker acht jaar tijd.


Foto: Afbeelding van TheDigitalWay

Lees ook

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...